Lissy

• Východní Německo

Lissy

Východní Německo, 1957, 88 min

• ripo

Film „Lissy" byl vytvořen podle románu spisovatele F. C. Weiskopfa, který žil dlouhá léta v Praze. Román „Lissy" psal v roce 1935 v Praze. Pociťuji proto obzvláštní radost, že můžeme náš film předvést zde, v Československu, v Karlových Varech. Při zfilmováni tohoto románu, který líčí osudové roky politických událostí let 193235 v Německu, chceme tyto události ukázat výhradně na osobním osudu jednoduchého berlínského děvčete. Chceme postavit člověka do středu tohoto filmu Doufáme, že naším filmem poskytneme skromný příspěvek k utvoření ušlechtilých vztahů mezi lidmi. (Režisér Konrád Wolf). Sonja Sutterová hrála hlavní úlohy v celé řadě filmů v NSR, v televisi a na divadle, i ve filmech Defy. „Osudy žen", „Špaček s cizím peřím" a „Lissy". Kurt Oligmüller byl představitelem hlavních rolí ve filmech Defy: „Nepřemožitelní", „Nebezpečný náklad", „Silnější než noc", „52 týdnů je rok", „Soupeři za volantom" a ,,Lissy". Konrád WoIf žil léta v Moskvě se svým otcem, spisovatelem a dramatikem Friedrichem Wolfem. V Moskvě studoval na VGIKu ve třídě G. Alexandrova. Byl asistentem Jorise Ivense, Herberta Ballmanna a Kurta Maetziga (při prvním dílu filmu o Ernstu Thälmannovi). První samostatný Wolfův film se jmenoval „Einmal ist keinmal". Druhý film byl u nás uváděn pod názvem „Uzdravení". „Lissy" je třetím uměleckým filmem. Filmový přehled 50/1957(20.11.2007)