poster

The She-Creature

Horor / Sci-Fi

USA, 1956, 77 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • Lima
  **

  Edward L. Cahn určitě nebyl špatný tvůrce, natočil několik velmi slušných filmů, i několik naprostých blbostí a tenhle stojí tak na pomezí mezi nimi. Smrtonosné monstrum, vycházející z moře, se povedlo, maska je zdařilá, no a ta dějová omáčka okolo je celkem žánrově snesitelná (samozřejmě v kontextu doby), byť samozřejmě úsměvně přihlouplá. Cahn to kočíruje celkem s přehledem, představitel Dr. Lombardiho má působivé záporácké charisma a protože on se na plátně zjevuje nejčastěji, dá se těch 70 minut celkem v klidu přežít. Škoda, že hlavní klaďas je takový nekňuba a jeho představitel Lance Fuller špatný herec, což vynikne v kontrastu právě s postavou Lombardiho. A neselhávající jistota (v tom záporném slova smyslu) Tom Conway je tu opět osinou v zadku, když na konci chytne facana od monstra, člověk cítí skoro zadostiučinění :o)(10.9.2016)

 • Oktavianus
  *

  Se zajímavým nápadem hypnózy a poměrně rozkošným monstrem s klepety místo rukou přichází těžká nuda. Co je platná Cathy Downsová v hlavní ženské roli a co je platné monstrum, které vypadá jako čert (včetně rohů), má ocas a šupiny a hřbetní ploutev a místo rukou klepeta, když je to celé pohřbené pod pitomou a nudnou slátaninou s hypnotizérem Lombardim a dost hloupém (ač samozřejmě očekávaném) konci? Po většinu času tam ne úplně čestní chlapíci klábosí a klábosí, a když se monstrum objeví, je to na chviličku (kromě konce, samozřejmě). A ten otazník na konci je dost hloupý vtip. Pevně doufám, že tento film skončil s posledním The End a ani náhodou za něj ten otazník nepatří.(5.9.2014)

 • pepua
  odpad!

  Nejzajímavější na tomhle mizerném sci-fi je to, že maska obludy byla, byť částečně předělána, použita i o rok později v snad ještě mizernějším filmu E. L. Cahna Voodoo Woman.(23.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace