Carnifex

V době, kdy se Austrálie vzpamatovává z nebývalých požárů, se Bailey (Alexandra Park), začínající dokumentarista, připojí k ochráncům přírody Grace (Sisi Stringer) a Benovi (Harry Greenwood), kteří cestují hluboko do australského vnitrozemí, aby sledovali zvířata. Když se setmí, objeví tato trojice nový děsivý druh. (JasonCZ)

pornogrind

Viděl jsem, že na film vylezli český titulky tak jsem to prubl aniž bych věděl o co půjde. Navnadil mě už samotnej název. Znám totiž Deathcorovou kapelu Carnifex a to je dobrá sypačka. Mimochodem Carnifex lze taky přeložit jako řezník. Ale to je jen tak mimo řeč. Teď už k filmu. Nakonec se z toho vyklubal horor řízlej Animal Attackem. Tenhle subžánr sice nepatří vyloženě k mým oblíbeným ale tohle mi celkem sedlo. Mnozí sice budou namítat, že se tam toho až tak moc neděje, akce je pomálu a šetří se i s krví. Nevím proč mě ale film udržoval v napětí až do samotnýho konce. Líbil se mi výběr lokace. Celej film se odehrává v přírodě takže nabízí spoustu záběrů fauny a flóry a sedli mi i samotní herci. Bacha menší spoiler. Plusem je i to, že přežije chlupatej čtyřnohej kamarád. ()

Omnibus

Leze, mručí, šustí, ze stromu se spustí. Na koho dopadne, do drápů popadne!“ Nečekaně tísnivý dokument o zásadní změně v  australském potravním řetězci, s pár zajímavými informacemi. Např. jak vypadá wombat, který umí bojovat zadkem (!), když jím v noře rozdrtí psovi Dingo hlavu o strop, nebo že mou techniku lovu holek (prostě na ni padnu) si osvojil i prehistorický druh vačnatce, který v pravěku zapomněl vyhynout. OKÉNKO DŽÍPU: [][] Co mají společného koutkem úst sykající Mick Taylor z Wolf Creeku a mručící chlupáč Carnifex? Vražedné charisma. Nepozornost. Jsou-li hladoví, pletou si turisty s chutnými klokany. Šikovnost. Oba ovládají techniku „hlava na špejli“ čili znehybnění oběti přerušením míchy. [][] Pochvala za uvěřitelnost děje a za fakt, že prakticky celý film u protinožců strávíme v exotickém lese, takové výlety mám rád. Poživatelným ekologickým aktivistům i obřím masožravým koalám třikrát zdar! ()

Marceloo

V uplynulých hodinách zverejnil internetový ''pirát'' BobDobbs viac ako 30 nových hororových snímkov zväčša mizernej kvality. Carnifex ma ako jediný zaujal a som rád, že som si ho pozrel. Ide o s prehladom zvládnutý režijný debut, na ktorom je vidieť, že sa Sean Lahiff pri natáčaní druhého Wolf Creeku a niekolkých ďalších celkom slušných austrálskych hororov niečomu priučil. Postavy majú medzi sebou príjemnú chémiu, austrálskou divočinou nikdy nepohrdnem a aj to prekvapenie skrývajúce sa v lesoch sa mi dosť páčilo. Režisér dokáže pri svojom debute celkom zručne narábať s atmoférou, a aj keď je tu obrovská kopa vecí, ktoré by sa dali doladiť, neprekvapilo by ma, keby po ňom siahlo niektoré zo známejších štúdií a ponúklo by mu prácu na nejakom ambicióznejšom projekte. Za mňa velká spokojnosť, aj keď všeobecne zrejme nepôjde o film s pozitívnymi reakciami. ()

Arsenal83

Namiesto hororu film plný nudných dialógov o ničom a kázania o ekológii. Strach a hrôzu film neprivodil, hoci sa snažil zachrániť situáciu nejakými ľakačkami, ale príšeru poriadne ani nevidno a vlastne smerom k záveru už nevidieť vôbec nič, lebo na tie tmavé scény to chcelo nasadiť ďalekohľad na nočné videnie. Samozrejmosťou je ukázanie silných charakterov žien, čím tmavšia pleť, tým chytrejšia a odvážnejšia, a karikaturizácia mužov, ako bezduchých prizdisráčov. ()

Morholt

Natočené je to celkem slušně a herci jsou sympatičtí, ale v zásadě se jedná o další z filmů, ve kterém se čeká na to, až se objeví příšera. Ta o sobě dává vědět občasným vrčením a blbnutím za keři, ale v plné kráse se objeví až v závěru. Do té doby je to procházka australskou buší, během které ústřední trojice plácá páté přes deváté. No a že by mě vizuál monstra nějak uzemnil, to se také říct nedá. Spíš mě rozesmál, byť nápad celkem chválím. Nic moc. 40% ()

• Film sa natáčal v Adelaide (Austrália). (Arsenal83)
  • Názov filmu 'Carnifex' je odvodený z latinského vedeckého a zoologického názvu rodu pre vyhynutý austrálsky megafaunový druh vačnatých levov ''Thylacoleo Carnifex''. (Arsenal83)
  • Tento austrálsky thrillerový eko-horor má aj oficiálnu videohru s rovnakým názvom pre PC aj herné konzoly. (Arsenal83)