Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Francií roku 1914 táhne německá armáda, muži odjíždějí na frontu a čtyři ženy musí doma řešit drtivé důsledky války. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

oli009 

všechny recenze uživatele

Srovnání s Le Bazar de la charité je téměř nevyhnutelné, jelikož Francouzi se patrně k recyklaci úspěšného konceptu uchýlili zcela záměrně, což jim asi těžko lze mít za zlé, když to jako celek obojí celkem dobře funguje. Nicméně obsazení tří ze čtyř hlavních rolí herečkami, které ztvárnili i tři hlavní role v Bazaru je trochu úsměvné, protože to pak vyvolává pro zahraničního diváka neznalého současné francouzské kinematografické scény dojem, že snad v zemi galského kohouta ani jiné použitelné herečky nemají, což určitě není pravda. Les Combattantes (odmítám používat český název, který vymýšlel nejspíš imbecil na druhou) nicméně svého předchůdce následují i v celkové kompozici minisérie, kdy sledujeme osudy několika hlavních postav, které se vzájemně proplétají, aby si život usnadňovaly i komplikovaly a to vše na pozadí dramatických historických událostí i v zajetí osobních morálních dilemat. Stejně jako v případě Le Bazar de la charité, který mi přijde o krapítek lepší, se nejedná o žádné přelomové a úžas vzbuzující dílko, ale jako napínavá mírně romantická historická přehlídka opírající se především o svěží a neotřelý náhled ženských postav na události, které jsou obvykle nazírány pouze z mužského pohledu (nebo dřív alespoň byly), fungují Les Combattantes víc než uspokojivě. ()

marabart 

všechny recenze uživatele

Zajímavé téma a originální úhel pohledu na začátek 1SV, ale šíleně, naprosto šíleně překombinovaný děj. ()

Reklama

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Opravdu milé překvapení. Příběh čtyř žen, který se protkne při jejich pomoci v době začátku války. Každá je jiná, všechny mají silné charisma. A okolo nich číhají samé intriky. Výborná dobová atmosféra a kvalitní obsazení postav. Žádná hluchá místa, naopak děj se hrne dopředu a nešetří zvraty. A hlavně, film má sílu. ()

Milwa 

všechny recenze uživatele

Ač jsou některé příběhové linie výborné tak celková překombibovanost zápletek a melodramatický konec "Spoiler", obětování se pro syna mé hodnocení sráží. Realita války, pocity prakticky všech hlavních postav jsou stvárněny na jedničku, mezi top patří Agnes a Generál. Příběh Margueritte byl strašně překombinovaný, nebýt této až kýčovitosti tak dám snad 5*. ()

SoulAsAGem 

všechny recenze uživatele

Toto drama se odehráva v roce 1914 ve válkou skomírající Francii ve vesnici Saint Paulin, kde se opět (jako jsme viděli v Le bazar de la Charite) prolínají příběhy čtyř žen. Každá má ten svůj, zárověň však jeden se napojí na ten druhý a vznikne magický příběh o bolesti, strachu, obětování, ale i lásce, krerá však ve válce nemá prostor. ()

Galerie (43)

Reklama

Reklama