Moje jméno je Vendetta

• Itálie Il mio nome è vendetta (více)

Bývalému mafiánovi zavraždí staří nepřátelé manželku a švagra. On proto sbalí dceru a společně utečou do Milána, kde začnou plánovat pomstu. (Netflix)

Trevor

Tak nový Leon s pozdravom od Matildy to určite nie je a vyššiemu hodnoteniu, už tradične v poslednej dobe, bráni obrovské mnoýstvo scén tak tmavých, že si myslíte že sledujete film Čiernočierna tma 2: V zadnici hrocha...kde sú tie časy keď Taliani vedeli natočiť solídnu Chobotnicu a kde sú tie nostalgické časy keď sme na obrazovkách aspoň čo to videli. ()

MickeyStuma

Bývalému vymahači zavraždí rodinu a to neměli dělat. Přežije pouze jeho dcera a společně plánují pomstu. Dvojice tak ve své podstatě připomene francouzský snímek „Leon“ (1994) s akční kadencí snímku „John Wick“ (2014). Zabij nebo budeš zabit. Tak by mohlo znít motto tohoto snímku. Italští tvůrci neponechali nic náhodě a násilné scény skutečně pojali s patřičnou brutalitou. Netflix, jako obvykle, nepřichází s ničím novým. Námět je založený na mafii a pomstě, odehrává se v Itálii a kupodivu se jedná o docela svižný počin, takže z tohoto hlediska fanoušky akčních snímků zaujmout může. Spousta akce, tedy honiček, přestřelek a již zmíněných brutálních útoků. Děj jako takový sice neoplývá originalitou, ale postaven je taktéž vcelku dobře. Z akčního žánru z italské produkce tedy zajímavý počin, který by se mezi akčními snímky ztratit nemusel. ()

Martin741

Reziser Cosimo Gomez je pre mna uplne neznamy reziser a dufam ze to aj tak ostane, hlavne po tomto filme. Taliansku kinematografiu mam neskutocne rad, no tento zaner krimi Fryler Talianom nikdy nesiel. A vidim, ze to tak este aj dlho ostane. Klaicky ryvendz film  so slabym zaporakom, nulovym dejom a samoucelnou akciou. Alessandro PlynovyMuz nic  nepredviedol   20 % ()

warrenur

C-ckova talianska gangsterka s klasickym klise o "vykupeniachtivsom" zabijakovi. Schopnosti dcerky su tak extrapolovane, ze v porovnani s nou i Wednesday z rovnomenneho serialu, co momentalne frci, v podani Jenny Ortegy, bledne. A to je co povedat, kedze mala "umrlci" mejkap. Tie vodicske schopnosti, ta obratnost s nozom, co dokaze zranitelna teenka bol strasny cringe.  Na posteri som si povodne pomylil Gassman-a s Banderasom...big mistake. :) 30% Zabity cas. Neodporucam. ()

Lacike

Priemerný film o pomste, ktorý neprináša nič nové. Hlavné postavy síce sympatické ale príliš skratkovité, takže ich príbeh ma naplno nedostal. Záporák Remo Girone prekvapivo málo démonický. Holt už je starý. Akcie je tu tak akurát a miestami je celkom brutálna, ale často aj dosť neprehľadná. Záverečná bodka skôr rozpačitá. Radšej ostanem naďalej pri dojímavom Leonovi alebo pri zábavnom Komande. Toto je maximálne film na jedno pozretie. 5/10. ()