Moje jméno je Vendetta

• Itálie Il mio nome è vendetta (více)

Bývalému mafiánovi zavraždí staří nepřátelé manželku a švagra. On proto sbalí dceru a společně utečou do Milána, kde začnou plánovat pomstu. (Netflix)

Lacike

Priemerný film o pomste, ktorý neprináša nič nové. Hlavné postavy síce sympatické ale príliš skratkovité, takže ich príbeh ma naplno nedostal. Záporák Remo Girone prekvapivo málo démonický. Holt už je starý. Akcie je tu tak akurát a miestami je celkom brutálna, ale často aj dosť neprehľadná. Záverečná bodka skôr rozpačitá. Radšej ostanem naďalej pri dojímavom Leonovi alebo pri zábavnom Komande. Toto je maximálne film na jedno pozretie. 5/10. ()

johnsnow

SPOILER ALERT: priemerný revenge akčniak, kde síce hlavná hrdinka je sexi jak sviňa a je to slušne krvavé ale akčné scény sú uponáhľané, záporáci tiež nie sú nič extra a celkovo to nemá tak podarený drive ako by mohlo. Ale na jedno pozretie pohoda. A som prekvapený že sa režisér odhodlal zastreliť jediného černocha čo tam je. ()

BOURQUE

Klasický revange movie na „soft“ italský spôsob. Tuctová záležitosť, ale od klasických B-čok je tu vidieť snahu o to, aby to vypadalo na profesionálnejšiu prácu. P.S.: Alessio Praticò s daným výzorom strašne pripomína herca Kevina Pollaka. Ginevra Francesconi zase kopíruje frizúru od Natalie Portman. Osobné hodnotenie: 69% (**) ()

warrenur

C-ckova talianska gangsterka s klasickym klise o "vykupeniachtivsom" zabijakovi. Schopnosti dcerky su tak extrapolovane, ze v porovnani s nou i Wednesday z rovnomenneho serialu, co momentalne frci, v podani Jenny Ortegy, bledne. A to je co povedat, kedze mala "umrlci" mejkap. Tie vodicske schopnosti, ta obratnost s nozom, co dokaze zranitelna teenka bol strasny cringe.  Na posteri som si povodne pomylil Gassman-a s Banderasom...big mistake. :) 30% Zabity cas. Neodporucam. ()

JASON_X

Sofia je rozmazlená a protivně afektovaná náctiletá pizda. Hraje lední hokej (to leccos vypovídá) a její bojfrend se jmenuje Hamid nebo Hakim nebo jak, protože tuhle sračku točil Netflix. Zato její fotr, tvrdej jako kámen a pružnej jako ocel, je dobrej řízek. Vysloužilej voják 'Ndranghety, nemilosrdnej zabiják, kterej se octne na cestě pomsty, a kterej dosud nezapomněl, co se v mládí naučil (jak divák ke své velké radosti brzy zjistí). A světe div se, dokonce i z pizdy se postupně vyklube docela fajn žába, protože její padre jí dá hodně drsnou školu. A v samým závěru už je dokonce přímo k zulíbání, jsme svědky zrodu skvostně temný comicsový postavy, a já si přeju rychle další pokračování! ()