Reklama

Reklama

Děcka proti emzákům

(festivalový název)
  • Kanada Kids vs. Aliens (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Ve filmu Somrák s brokárnou se režisér Jason Eisener věnoval podzimu života. Jeho novinka Děcka proti emzákům se naproti tomu soustředí na dobu radostných klukovských her. Na tu šťastnou fázi života, kdy naší hlavní starostí je, jak dokončit amatérský film o příšerách, který natáčíme s partou kamarádů ve stodole, nebo jak vyprudit ségru, která si to ve svém pokoji právě rozdává z bezkonkurenčně nejnamyšlenějším klukem z jejího ročníku. A také, co udělat s mimozemšťany, kteří neplánovaně dorazili na halloweenskou párty a nejspíš nemají nejpřátelštější úmysly. Eisener se opět ukázal jako autor, který si libuje ve zbytnělém oldschoolovém braku. Ale zatímco Somrák s brokárnou byl procítěný milostný dopis groteskním béčkům, Děcka proti emzákům by obstály i jako úchylnější verze Stranger Things s o poznání sprostějšími protagonisty a výrazně nechutnějšími antagonisty. Je už pak jen na míře vaší infantility, jestli si budete chtít film užít z pozice malého Garyho, jenž nestrpí, aby mu kdokoli narušoval nadšenecké filmařské projekty, nebo z pohledu jeho dospívající sestry Samanthy, která pomalu zjišťuje, že její nový přítel je možná větší noční můra než celá mimozemská invaze. Děcka proti emzákům vznikla podle falešného traileru Slumber Party Alien Abduction, který Eisener natočil pro antologii V/H/S 2. Nechal se ale slyšet, že by byl rád, kdyby se tenhle projekt rozrostl o další pokračování. (Festival otrlého diváka)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Film je založen na základě povídky z VHS2 Slumber party Abduction a je to sympatické retro hororové béčko, kde je cítit lehčí nádech Stranger Things i odkazy na starší horory. První půlka filmu sice působí jako teen žánrovka, máme tu skupinu dětí, které si rády hrajou a jednoho frajera, který všechny šikanuje a je to hajzl první třídy. Vše se zvrtne na jedné house party, kde jsou všichni přepadeni a unešeni mimozemšťany, kteří potřebují lidskou kůži jako palivo pro svou loď. Jsou tu povedené masky alienů, vypadají celkem creepy a potěší praktické efekty. Druhá půlka je celkem napínavá a došlo i na trochu gore ( nejlepší bylo vylití mimozemské kyseliny na člověka), ale čekal jsem trochu říznější a divočejší podívanou. Film díky svému looku lehce působí jakoby vypadl z 80.let, což pro fanoušky starších filmů bude plus. Výhodou je krátká stopáž 85 minut, ale na víc než lepší průměr to nevytáhnu. 6/10. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtová, priemerná zábava pre nenáročných. Jediné čo môžem hodnotiť pozitívne je fakt, že Alien horor tu už dávno nebol, pričom tento tak či onak mimoriadne pozitívne hodnotiť nemôžem, keďže ani masky, ani gore, ani atmosféra (ani humor) nedosahujú takej úrovne, aby som bol aspoň priemerne uspokojený. Ale nájdu sa aj taký, čo to docenia. Neberiem im to :) ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Invaze obojživelných mimozemšťanů blijících zelené želé očima režiséra, který má rád wrestling, pokleslé žánry a uvnitř zůstal stejný jako jeho dětské postavy. Pokusy o hláškování ucházející, energie akce se často marně snaží kompenzovat omezené finanční možnosti a závěrečný tragický moment je vzhledem k celkovému pojetí stejně nevhodný jako překrývající se hudební stopy. Metu „Lidstvo vs. dinosauří sorcerer“ to však s přehledem zdolalo.. ()

FromHell 

všechny recenze uživatele

Odfláknuté céčko hádam po každej stránke. Chýba mi tu humor a aspoň nejake výraznejšie sympatie k postavám (keď už nič iné). V podstate zbytočný film. Nejak nepoberám, že toto niekto natočí v dnešnej dobe.Zrecyklované klišé jedno za druhým v mizernom prevedení..asi aj tie dve hviezdy sú cez...Ešte popremýšľam 😂 ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Podľa debilného názvu a škaredého plagátu som čakal rodinnú sci-fi komédiu pre deti, a napokon ide rozhodne o niečo iné. Veľká sestra sa rozhodne zachrániť svojho malého brata a jeho kamarátov, tak si zoženie meč a začne sa sekačka. Detičky sú rozhodne slušne vychované, vulgarizmus v každej druhej vete, hoci, niet sa čomu diviť. Krvi je dosť, deťom sa prekvapivo taktiež môže "niečo" zlé stať, masky fajn, brutality síce nie je veľa, ale je to krátke, svižné, akčné a zábavné. Cítiť z toho lásku tvorcov k žánru, takže za mňa im patrí veľké uznanie. Samozrejme, jedná sa o veľmi intelektuálny film s filozoficko-psychologickou myšlienkou, takže teším sa na niektoré hlboké polstranové analýzy o nekonečnosti vesmíru. majo0007: Tak takýto vymletý pičus ako ty sa rodí v klietke raz za 100 rokov, teba musel tatko v detstve dobre zneužívať :-) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (4)

  • Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (bianci)
  • Film je inspirován krátkým filmem z hororové found footage antologie V/H/S/2 (2013), a to konkrétně „Slumber Party Alien Abduction“. (JerryMalfoy97)
  • V septembri 2022 Eisener uviedol, že existujú predbežné plány na vytvorenie ďalších pokračovaní. (Arsenal83)

Reklama

Reklama