Pohrobek

Teddy Lemke (Heinz Rühmann) bydlí jako podnájemník u slečny Biermann. Ta po něm hází očkem, což ho však příliš nezajímá. O to více se zajímá o šestiletého Ulliho (Oliver Grimm), kterého slečna Biermann přijala do péče poté, co jeho matka Gerti (Waltraut Haas) odjela do Ameriky. Ulli bere Teddyho za svého otce a skutečně by si nemohl přát lepšího tatínka. Jen na Ulliho narozeniny se pan Lemke poněkud rozlobí, když narazí na chlapce v kostýmu clowna, který nalezl Ulli na půdě... Klasický lidsky komický Heinz Rühmann v prvním filmu Hanse Questa. ()

Willy Kufalt

Ve své době film primárně pro děti, dneska možná již primárně pro pamětníky... a zatím boužel to nejslabší s Heinzem Rühmannem, co jsem viděl. Titulní písnička je sice chytlavá a boží ( A jedem! ♪ :D ), společné klauniády muže s klukem (kteří navzdory názvu nejsou úplně táta a syn) velice milé a na nějaký vtipný nebo dojemný moment dojde i mimo mě, ale jinak mi to i díky zbytku filmu pořád přijde jako průměrný dětský film. I když mi pár scén doslova zvedlo náladu, jindy jsem se málem ošíval nudou a závěr v podobě šaškovské klauniády na jevišti, v níž mě neoslovil ani Rühmann, celkový dojem spíše srazil, než aby mi ho vylepšil. [55%] ()