Tin & Tina

Trailer 1

VOD (1)

Po tragickém potratu Lola (Milena Smit) a její manžel Adolfo (Jaime Lorente) adoptují Tina (Carlos González Morollón) a Tinu (Anastasia Russo), dva sourozence s ultrakatolickou výchovou, kteří doslovně vykládají Bibli. (JasonCZ)

Trailer 1

Trevor

Potom ako som si prečítal popis filmu mi bolo úplne jasné že po tomto filme pôjde ultraliberálny Netflix ako pes po údenom. Nábožensky založené deti vychované v kláštore, pár, ktorá nemôže mať deti a je pochopiteľne biely, potrat v štýle moja maternica moje rozhodnutie natočený v katolíckom Španielsku, to si nemohli nechať újsť. Popisovať dej filmu príliš netreba, deti fanatici z pochopiteľne kresťanského kláštora (ešte aby tak moslimovia postavili sirotčinec, šak deti môžu pracovať na plantážach s makovicami (respektíve slúžiť postarším bradatým ujkom aj na iné veci, od útleho veku :-D) sa snažia zvyknúť na nové prostredie ale od začiatku to nie je podľa predstáv MAČKY predstavenej. Teraz nemyslím tú z kláštoru, ale mačku domácu predstavenú. Samozrejme ultraliberálny fanatizmus nezabudne na šikanu, deti sú vykreslené ako iní fanatici, avšak vedú konverzácie absolútne neprimerané ich veku, odhliadnuc od odriekania písma. Top momenty filmu za ktoré dávam hviezdičku naviac - moje bábätko si vyberie náboženstvo keď vyrastie, už je iná doba a batoľa si prdne (asi sa mal človek zasmiať), mladá sebavedomá žena sa pri stole nestará o dieťa ale žere ten koláč nech má ešte o čosi tlstejšiu tú riť, nech sa jej potom dobre serie a medzi rečou utrúsi že si tesne po pôrode rýchlo nájde prácu, hold feminizmus a nebude si užívať váľanie šuniek za peniaze pracujúcich. Nakoniec olídne 4* pretože po hudobnej stránke je to zvládnuté dobre, filmy ako Sklenený dom, Dobrý synček, Sirota či Mama pôvodná verzia majú niečo do seba a aj keď v tomto prípade sa výrazný zvrat nekonal 40% je vzhľadom k tomu aké bludy sa točia posledné roky pomerne málo. A záverom iba potvrdím konštatovanie Arsenala83, tento film o horor ani nezavadil. A že sa nepochybne nájde český truhlík ktorý úplne pochopí prečo sa deti tak chovali, kvôli kresťanskej výchove k tomu asi iba toľko. MJa napríklad presne viem prečo sa každý lioberál správa ako idiot. Jemu tiež na krúžkoch a táboroch vedúci pchajú...ale nie do hlavy. :-D ()

Omnibus

Přidusit maminku malinko, za patu podržet miminko.“ Není sirotek jako sirotek a není bible jako bible, jde o to kdo a jak šikovně z ní cituje. Tato univerzální učebnice zvídavým školáčkům nahradí Prvouku, Mladého chemika, leporelo Chirurgem snadno a rychle, příručku Asertivita a střelba božským prakem a před spaním i Knihu pohádek. Tin a Tina na bibli i spinkají. První polovina filmu byla boží. Pardon. Romantika, svatba, potrat, adopce, hra na šťastnou rodinku a přidušenou maminku, ostrý nůž a puzzle z „očištěného“ pejska. „A teď počkáme, až se probudí.“ NEBESKÉ OKÉNKO: [][] Co je to zázrak? †† Když neplodná a permanentně zpruzená ošklivka otěhotní. Zázrak je to, že na ni manžel vůbec vlezl. ††  Když děti znají bibli líp než papež a chodí po vodě líp než Ježíš. †† Když do manžela v příhodnou chvíli uhodí scenáristův blesk. †† Když si Omnibus nad debilitou druhé půlky filmu rve vlasy, ačkoli už dávno žádné nemá. [][] A soutěž o idiota roku vyhrává… lehkomyslný otec, pilot (!) Boeingu. Násilné a krvavé excesy pošahaných cherubínků bagatelizoval: „Jsou to jenom děti.“ Ideální pilot. Takový naučí pasažéry se modlit. Letuška: „Kapitáne, proč míříte do svahu? Vždyť nás zabijete!“ On: „Nepřehánějte, vždyť jsou to jenom hory…“ R.I.P. pasažéři i zabitý film. Jen třikrát se pokřižuju a na zmatenou Lolu houknu: „Přestaň se hrabat v šuplíku, krávo, hoří ti manžel! ()

Astaroth12

Pri filmoch, kde figurujú deti zo sirotinca je vzdy to nastavene tak, že adoptívny otec je totálny ignorant a skôr aby chápal a vypočul manželku verí deťom, ktoré pozná niekoľko hodín. Práve toto zmýšľanie vo filme nepochopím, lebo aspoň by si mohol tĺk dať tu námahu a upokojiť situáciu, ale to nehrozí. Ale ako som už napísal, to nie je problém len tohto filmu, ale všetkých filmov s touto problematikou.  Film ma neskutočne dlhu stopaž na to, že sa tu prakticky nič nedeje a aj ta psychologická stránka filmu je nevýrazná až fádna. Postavy manželov, ale boli ešte viac narušené ako ich adoptívne detičky. Jeden to dokazoval do polky filmu a druhá hlavne na konci, to už bolo celkom zúfale a kvôli hnusne chaotickému finále prišiel o 1*. Naozaj ničím zaujímavý film a na konci to vyzeralo, že náboženskí detskí fanatici sú tí dobrí a zlo dostalo, to čo si zaslúžilo. Divné, ale aj tak sa to da chápať. Za totálne zbytočne strávených dvoch hodín môjho času si film zaslúži odpad, ale ja nie som neľudský, dám aspoň slabú 1*. ()

Daiker

Dostal jsem co jsem čekal.... Na Španěly je to však slabší kousek. Mělo to být kratší, víc akčnější a přidat se mělo na brutalitě.... Psycho náboženské děcka byly dobré mrdky a měli ještě víc terorizovat milující rodiče.... Konec byl divný, nijaký a bez pošahaných albínů. Asi matka našla boha nebo co to bylo.... Já mám zas na deset let odmodleno, díky bohu 🙂 ()

darkrobyk

-Adolfo, vypadly pojistky!- Kdyby jen pojistky... Tin a Tina jsou dva blonďatí ďábelští spratci, co se sem zatoulali z Městečka prokletých. Jen jim nesvítí oči a rádi se smějí. Když dojde k tragédii a Lola už nemůže mít děti, rozhodne se s manželem pro adopci v sirotčinci nedalekého kláštera. Děti jsou zvláštní, ale to není nic proti tomu, co se začne dít, když se má jako zázrakem narodit Lole dítě. Trochu je z toho cítit Omen, ale zbytečně dlouhá stopáž a fakt, že režisér a scénárista v jednom nedokázal jít více na dřeň, způsobily, že tajemno a napětí se s filmu postupně vytrácejí. Přitom scéna se psem, byť je ponechána na divákově fantazii, nebo křest jsou zneklidňující. Určitý problém představují i hlavní postavy - otec blb a matka magor. Závěr je poněkud rozpolcený - na jedné straně to vypadá jako účtování s náboženským fanatismem, s nímž mají Španělé temnou historickou zkušenost, na druhé zase myšlenka, že jedině víra člověka spasí, a tedy zachrání. A pak si diváku vyber... Spíše dvě hvězdy, třetí za závěr, který ale mohl přijít daleko dříve. ()

• Film bol natočený v provincii Sevilla, miestami natáčania boli Hacienda San Felipe v Gerene a kláštor San Isidoro del Campo v Santiponce. Natáčanie sa začalo 27. júla 2021 a skončilo o 7 týždňov neskôr, v septembri 2021. (Arsenal83)
  • Súrodenecké mená Tin a Tina odkazujú na svätého Augustína (354-430 n.l.), otca západnej kresťanskej cirkvi. (Arsenal83)