Spy kjóšicu - Season 2

(série)
Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(12)

Jeoffrey

Druhá série mi přišla o něco lepší než ta první. Možná je to způsobené tím, že čím víc času s tímhle týmem trávím, tím víc se s nimi sžívám, začínají mě zajímat, a tím i celý seriál pro mě dostává konečně nějakou vlastní tvář. Možná je to způsobené i tím, že mi obě zdejší mise přišli docela povedené, měli konečně určitý špiónský náboj, pár momentů, kdy jsem pocítil i špetku toho napětí a dramatu, přišly i chvíle, kdy jsem pocítil nějaké ty emoce (třeba u backstory Annett a toho proč má pásku přes oko). Dokonce i ty výplňové složky (file) mě tu tolik nekazily dojem jako u první sezóny, i když to pořád byly především někdy komediální, jindy až slice of live epizody, přišli mi lépe provázené s jednotlivými misemi, a tedy i celkovým příběhem a fungovali i pro mě tak, jak to tvůrci zamýšleli, tedy jako prostor pro rozvoj hlavních charakterů. Druhá sezóna tedy překvapila, můj zájem o seriál se pozvolna zvedá, pomalu mizí dojem, že tu jen ztrácím čas s horší kopií něčeho, co už jsem viděl jinde, a tedy nad tím, jestli se podívám na případné další díly, příště nebudu tolik váhat. Tahle řada je za mě 6/10. ()

DaweForeman

Tak máme za sebou druhou sérii, kdy se to tak nějak trochu nese v tom duchu toho prvního, kdy nás trochu více seznamuje zase s dalšími hrdinkami, které neměly prostor v první sérii, ale tentokrát to konečně začíná být trochu více zaměřené už i na tu špionážní část, takže je to o něco zajímavější. Důležité je to slovo "o něco", protože pořád mi to připadá takové mdlé, kdy člověk není z jednotlivých situací překvapen a má to trochu chaotický souběh událostí, kdy se to často vrací k některým událostem, aby to dalo divákovi další střípek z toho co se stalo - trochu mi to připadalo, že autor si postupem času uvědomil, že by tam mohl něco doplnit, ale místo, aby danou pasáž trochu přepracoval, tak to hodil nakonec formou retrospekce. Možná je to jen dlouhé intro v podobě 24 dílů a teprve asi v třetí sérii se bude řešit něco důležitějšího a zajímavějšího. Na konci nevím proč jsem si vzpomněl na anime "Akuma no Riddle", které mělo taky špionážní téma plné holčin s trochu jiným zaměřením a připadalo mi více zajímavější. Animace i hudba se drží svého. ()