Tento vysokooktanový akční thriller vypráví o statečnosti a houževnatosti hlavního hrdiny Vikrama Rathora (Shah Rukh Khan), který se pokouší očistit své jméno poté, co je křivě obviněn a potrestán. Vikram je typický chlápek, který se ocitá ve spleti nepříznivých událostí a bude na něm napravit zlo, které se mu stalo. (Jardismo)

PanTumnus

Děkuju filmovým bohům, že k nám Indie začala chodit do kina. A děkuju všem Indů, kteří si ty Indické filmy u nás vybojovali. Jawan je moderní masala film, který, víc než u kolegů ala Pathaan, působí jako telenovela, do které někdo investoval desítky milionů, přidal áčkový štáb a herce a ověnčil akčními scénami. Prostě nádhera. ()

bozka10

India ide svoje bomby a Kumar nezaostal,je tam cítiť obrovská snaha a rozpočet že im je šumák a idú bomby.Zase to je na hrane paródie,ale vykreslené tie vzťahy pracujúcich,tvrdo pracujúcich ľudí vs zlý boss(systém )je skvelá myšlienka a nikdy nezostarne,tak prečo nie.Ale tá stopáž je otrasná. ()

Illy

U filmů mi jde především o zábavu, ať už se jedná o jakýkoliv žánr. A škoda že teprve teď začínám přicházet těmhle indickým blockbusterovým spektáklům na chuť. A to nejen pro jejich úsměvnou naivitu a obrazovou preciznost, ale hlavně a především pro zábavnost. Protože já se bavím skutečně královsky a po třech hodinách je mi líto že tenhle neskutečný barevný kabaret končí. Všechny palce nahoru! ()

psychous3

Slow motion, slzy, pláč, tance a zpěvy. A taky zmatená dějová linka a nesmyslná stopáž. Ale na Bollywood to asi funguje dobře. ()

gulista

V podobnom duchu ako minulého roku dorazil historicky ladený RRR, tentokrát Jawan svojim socio-politickým hrdinom prináša ďalšiu hyperjazdu zhadzujúcu a búrajúcu aj také značky ako Marvel. Dĺžkou indicky prepálené, avšak nenudí to ani sekundu a všetky akčné súboje, tradične prerušované tanečnými číslami, v ktorých je vopred jasný víťaz, smerujú až k finálnej sekvencii naháňačky s tým absolútne najlegendárnejším momentom tohto roku. Neuveriteľne zábavná a prostá cesta za spravodlivosťou a nápravou plná absurdných momentov, na ktorú sa treba jednoducho správne naladiť. 80% ()

Bozvav

Je to energické, dravé, nabité dobře udělanou a promyšlenou akci a proboha proč....tanečky a zpěvem. Já vím, indická produkce se v tom vyžívá, ale tady to s prominutím působí jak dostat pěstí od Khala Droga na oko. Přitom některé momenty byly fakt silné, třeba ta scéna s dětmi v nemocnici, nebo když rolníkům splatili dluhy. Dějová linka je dobře vystavěná (spojení akce s romantikou, je sázka na jistotu), nápad s holkama z vězení přímo super a pak zpěv a tanečky - peklo.  Prostě velká show, vizuál jak vymalovaný a přitom ne vyloženě pouťový i hudba by byla v pohodě, kdyby nezpívali a netancovali. Takto nemůžu jinak, než tři hvězďule, přitom je to jasný adept na plný počet. ()

Rathalos

Ulala,tak ako tohtorocny akcnak Pathaan,tak aj Jawan dopadol vynikajuco,totalny mix roznych filmovych zanrov do seba krasne zapada,vsetko vyzera na urovni,hudba aj tanec su paradne,herci taktiez,hlavne sympaticky Shahrukh Khan si to poriadne uziva,zeny ho zeru,ale ani sa necudujem,v jeho veku takto perfektne vyzerat,no klobuk dole,ak to takto bude v indickej kinematografii pokracovat,tak sa mame jednoznacne na co tesit...:⁠-⁠) ()

agassi68

Toto je až gýčovitá indická kari jazda pretkaná domácimi tančekmi. Paradoxne vás to zhypnotizuje nekončiacou farebnosťou, spomaľovačkami, akciou na úrovni MI. Nečudujem sa, že niektorí tento pretlak nezvládli a dali odpad. Ja som vydržal, samozrejme s pretáčaním tanečkov.. ()

bararich8

Překvapivě dobře stravitelná Indie narvaná čistě stylovou akcí plná nesmyslné slow motion. Příběh je samozřejmě přehnaný, ale dost zajímavý a i s několika zápletkami a chytrými motivy. Tančí se minimálně, exotické je to dost a člověk se rozhodně nenudí. Hodně dobrý! ()

Fathe

To se nedá popsat, úplně totální Bollywood úlet v tom nejlepším slova smyslu, strašně moc jsem se bavil :)) totální pecka p.s. nereste logiku , jen si to užívejte :)) ()

kacir

Veľkolepý videoklip, ktorý začal skvele a to bolo všetko. A kebyže tam neserú v kuse spomalené zábery tak by to bolo o polovicu kratšie a tú druhú polovicu tam zase všetci plačú. Ťuky ťuky na čelo, raz za život mi to stačilo. ()

atiratha

Nejlepší Bollywood loňského roku. I když Bollywood jen místem natočení, jinak je to vlivem tamilského režiséra Atleeho vysokorozpočtový Tollywood. Pokud v posledních letech pozorujeme, že se Bollywood mírně zkracuje a písničky mizí, Jawan se naplno ponořil do bolly klišé ze staré školy, jak si je jihoindická kinematografie zachovává, takže můžete čekat ještě větší hyperbolu, než jsme zvyklí z Bollywoodu, dlouhé flashbacky a neuvěřitelné dějové zvraty na každém rohu.  Film tak velký, že i Shah Rukh Khan si musel střelit dvě role, aby ho vyplnil. Film tak velký, že jedna z top obsazovaných bollywoodských hereček Deepika Padukone si střihla jen vedlejší roli (byť ve flashbacku, který svou délkou vydá málem na samostatný film).  Dějově je to takový Robin Hood založený na některých skutečných průšvizích zaviněných korupcí v Indii, nicméně výsledek je akční a zábavný.  Akční scény jsou až tak krásně přehnané, že jsem zůstával jen zírat v němém úžasu. Co bych vytknul je, že úvod vypadá jako takový Gen Z Girl Power snímek, ale pak na sebe strhne pozornost hlavní hrdina (ředitel věznice Azad. To je v překladu jako mít ředitele věznice Svobodu). Za zmínku stojí také hlavní hrdinka v podání kéralské herečky Nayanthary (ta v Bollywoodu není moc známá a podává skvělý výkon). Dokonce mě baví i soundtrack.  Závěr pak otevírá možnost pokračování, které ale není vůbec jisté. ()

david141474

Čtvrtý Bollywood v životě. Jeden byl loni v kině. Druhej byl loni na flešce. A finální dva byly letos v kině. Ještě před kinem jsem se pobavil s jedním Indem o Bollywoodu a o hlavním herci, kterým je nikdo jiný než Shahrukh Khan. Ten samý Ind mi pak řekl, že u nich v Indii je to "Big Actor" a já tomu věřím, protože má neskutečný charisma, krade si každou scénu pro sebe. V tomhle filmu si dokonce zahrál dvojroli. Když se poprvé Shahrukh objevil na scéně, tak všichni začali tleskat a vřeštit a takhle to bylo až do konce filmu. Je vidět, že má obrovskou fanouškovskou základnu. Lidi začali tleskat i když si jen potáhl z doutníku. Když teď však pominu reakce fanoušků, tak byl film velice solidní a já si ho velice užil. Ta atmosféra byla chvilkama božská a chvilkama neskutečně depresivní, jako třeba u scény v nemocnici při úmrtí 60-ti dětí. Khan zde vlastně bojuje proti korupci a jde mu to fakt skvěle. No a hlavní záporák je opravdu skvělej. A to napětí mezi otcem hlavního hrdiny a jím bylo napjatý jak kšandy. Soundtrack byl taky skvělej. Akce byla božská a dost šílená. Šílený byl vlastně celej film. I scény z vězení byly skvělý. No a songy samozřejmě nesměli chybět, takže se tam zpívalo, tančilo a všechno možný. 10/10 Velice solidní Bollywoodskej film! (Velký Špalíček - 7.9.2023) ()

Kushina

No nebylo to špatný. Na indy to dokonce nebyla až tak přepíčený, jak by to mohlo být :D Pohodová akční podívaná. 60% ()

hufnagel

Film je vyslovene určený pre jednoduchšie indické publikum,ale pri vypnutí mozgu sa darilo celkom relaxovať,avšak s pretáčaním tancov. ()

tulrika

V kině na velkém plátně to byla super jízda. Vůbec jsem nevěděla o čem film bude, chtěla jsem se nechat překvapit. Akční, přepálené, melodramatické. Mělo to i politické poselství. Ty jo. Prostě indický film, jak ho miluju. Nejlepší za poslední dobu. Užila jsem si to úžasně. ()

coulismoulis

Jižanská sekaná, namletá z prvotřídního masa (někdy až doslova 😊). Na dnešní dobu navíc neobvykle kritický film, vzhledem k blížícím se volbám by se dalo říct i trn v politickém oku. Sice asi nezpůsobí žádnou revoluci, je ale hezké si připomenout, že B(K)ollywood býval kdysi především levicově/sociálně orientovaný.__ SRK válí jako za mladých-starých časů, ten chlap nabral čtvrtý dech a zdá se, že v jižanské (self) love rodinné sáze se opět našel.____ Je super, že se konečně Indický film dostává i do našich kin, jen by to chtělo zapracovat na pořádných titulcích. Sledovat při davové taneční scéně SRK a asi 1000 žen okolo, jak titulky (zcela mylně) vychvalují macho-egoismus, už je trochu přehnané. Faktických překladatelských chyb bylo hodně, je trapné takto českým divákům a divačkám kazit (nečekaně) dobrý zážitek. ()