Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jak v nemoci přijít na jiné myšlenky? Filipovo tělo vyčerpává léčba, což mu komplikuje opatrné sbližování s Hanou. Oběma dochází, že za vzájemnými provokacemi se skrývá sympatie. Mirek a Jarka zkouší začít znovu, ale každý sám. Zatímco Mirek čelí nástrahám mužské emancipace, Jarka se seznamuje s přitažlivým fotografem Davidem. (Česká televize)

(více)

Recenze (28)

Rejže 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Čtvrtý díl naprostá pecka. Koukala jsem až teď večer na I-vysílání a říkala si, že si dám aspoň kousek před spaním, páč u trojky jsem byla maličko zklamaná. Ne od začátku do konce mne díl bavil a ano pobrekla jsem si. Filip a jeho životní láskyplné trable mezi chemoterapiemi, společně s pocity, které jsou nám zdravým lidem představeny tak realisticky, jako by to divák prožíval také - asi nejlepší scéna s holením vlasů se skvělým soundtrackem v rytmu postpunku, mňamozní kamerové záběry s velmi pěkným colorgradem, a vše zase odlehčující banální citové rozepře rodičů 😅 aneb tatínek statečně bojující v opuštěné domácnosti tomu dává opět takový punc. Škoda, jak se tam točí ta pračka, že nejede písnička od Mutantů Jdu prát, protože tatínek skutečně hledá východisko. Zatím bych řekla nejlepší díl. ()

rass 

všechny recenze uživatele

Je mi líto, ale já všeobecné nadšení z tohoto dílu nesdílím. Naopak se u mne dostavilo spíše rozčarování, měl jsem dokonce dojem, jako kdyby se najednou vyměnila část realizačního týmu, protože celkové vyznění vzalo najednou úplně jiný drajv. Zatímco v předešlých epizodách se postupně budovaly charaktery jednotlivých postav nějakým víceméně uvěřitelným způsobem, pokusy o humorné okořenění jinak vážného tématu balancovaly na únosné míře a herci si drželi příjemnou laťku civilního podání - tak ve čtvrtém pokračování se vše posunulo směrem k horšímu. Jednání mnoha postav je najednou hloupé, snaha dělat legraci je křečovitá a dopředu avizovaná. Zejména obě figury rodičů Filipa se staly doslova nesnesitelně schematické. Forma vyprávění je stále příjemně svižná, vytratil se ale moment překvapení, dopředu víte, co bude následovat, kdo co bude říkat, k jakému pokusu o fórek se schyluje. Prvoplánovost žene herce k přehrávání. Takže za mě takto ne, pokud to bude v tomhle trendu pokračovat, přestane mě to nejspíš bavit úplně. A to je škoda, protože potenciál měl tenhle projekt veliký. ()

Reklama

Chudobka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Chce to odvahu. Odvahu to natočit a odvahu se na to dívat. Tereza Kopáčová je dobrá režisérka, Matěj Podzimek dobrý scenárista. Čekala jsem, že to bude zajímavý seriál. Mohla bych na něm hledat chyby, ale proč bych to dělala? Pokud pomůže někomu v boji s touto obávanou nemocí (a to určitě pomůže), má určitě větší smysl než záplava stupidních detektivek. S rakovinou jsem se ve svém okolí setkala mnohokrát, s vraždou ani jednou. A to, že někteří lidé píší, že se na to nemůžou dívat, protože si rakovinou prošli nebo na ni zemřel někdo blízký, je pouze jejich věc. Nikdo nikoho nenutí se dívat. ()

kobras5 odpad!

všechny recenze uživatele

Zřejmě jsem viděl jiný díl, než většina ostatních, ale když se mi díl nelíbí, nebudu mu dávat hvězdy za něco, co tam nebylo a ano, každý můžeme mít svůj vlastní názor, který se dosti může rozcházet - takže jen pro upřesnění, je to můj první odpad pro tento seriál, není to hodnocení na základě předchozích dojmů jako neustálý kritik, který by dal odpad každému dílu.  Pro mě je toto naopak nejhorším dílem seriálu doposud, jinak to byl samozřejmě první díl, který byl jiný z pohledu přiblížení postav a tak nějak dával smysl. Zde z pochmurného dramatu předchozích dílů (s marnou snahou o vtip) se nyní stalo "sladké" klišé a budování vztahů mezi postavami, což z příběhové linky moc nových věcí nepřináší a zbytečně seriál protahuje. Cíl je celkem jasný, aby z toho na konci mohli udělat "doják" pro něžné pohlaví a zřejmě i na těch 8 epizod nemají dost materiálu, že do něj vkládají ne úplně nutné vsuvky. Humoru celkem ubylo nebo alespoň humoru, který by seděl do mé noty, což je celkem škoda, ale tak snad další díly nebudou na stejné notě a někam se to posune. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Filip počítá čas mezi dvěma chemoterapiemi, dny mu splývají. Pak se (velmi zřetelně, kdyby náhodou někdo nechápal) podíváme na řidičské schopnosti Hanky, aby brzy započaly první námluvy. Přesto potud dobré. Jenže furt na nás ještě čeká matčino přičichávání k uměleckému prostředí, kterému evidentně nerozumí a nikdy nerozuměla, a otcovo prvoplánové seznamování s domácími spotřebiči. Prostě naprosto klišovité vzorce. Pardon, ještě na zeťáka Oldu, který furt někde padá nebo o něco zakopává, bych zapomněl. Pardon podruhé, ale postava Terezy Brodské je zatraceně hloupá. Pokud tu někdo u předešlých dílů chválil závěrečné výpovědi těch, kteří se z rakoviny vyléčili, tak až tahle sekvence (ztráta vlasů) mě opravdu chytla – aniž bych snižoval ty předešlé. Tenhle díl každopádně drží seznamovací linie. Velmi dobrý Filip Březina. Výborná Alžběta Malá. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama