Dva rozdílní podnikatelé – inovátor Mike Lazaridis (Jay Baruchel) a obchodník Jim Balsillie (Glen Howerton) – spojili své síly v podniku, který se za více než deset let stal celosvětovým hitem. Přístroj, který jeden z nich vynalezl a druhý prodával, byl BlackBerry, návykový mobilní telefon, který změnil způsob, jakým svět pracoval, hrál si a komunikoval. Ale současně s tím, jak BlackBerry stoupal k novým vrcholům, začal se ztrácet uprostřed války smartphonů, nerozhodnosti managementu, která nakonec vedla k rozpadu jednoho z nejúspěšnějších podniků v dějinách businessu. (mac000)

TOMEK17

8/10. Příběh je o vynálezu BlackBerry a tato velmi poutavá temná komedie moudře přeskakuje střed příběhu. Chápeme vzestup společnosti, je těžké se s tím vypořádat, její šíleně rychlý prodej hrozí zhroucením její sítě (a bojem proti nepřátelskému převzetí ze strany PalmPilot), ale pak v podstatě přeskočíme k pádu. Na této struktuře je úžasné to, že velmi jasně vidíme, jak povahové rysy, díky nimž jsou Baruchel a Howerton počáteční úspěch, jsou tytéž rysy, kvůli kterým nejsou schopni zvládnout dvojité útoky iPhone a vyšetřování SEC. Je to mnohem zábavnější, než byste očekávali od příběhu o technologickém byznysu. I když se nešetří na technických detailech (myslel jsem, že bylo docela fascinující, jak vyřešili své problémy se sítí), je to většinou  komedie a temná satira. Howerton ukradne film a hraje nejbombasičtější postavu, ale Baruchel ukazuje zcela novou stránku. Je to bezpochyby dobrá zábava. Také vám poskytne dobrý příběh o tom, co se stalo. Ale nakonec budete muset provést nějakou kontrolu faktů, abyste získali pravdu. ()

somartas

Matt Johnson has gone mainstream. Je hezké vidět, že svou mockumentary režijní techniku vypiloval téměř k dokonalosti, takže Blackberry vypadá a odsýpá parádně, ale někde se v tom ztratila hravost. U jeho předchozích filmů se často zmiňuje právě ta radost z nezávislé filmařiny, která mi tady prostě chybí. Je to škoda, Blackberry je dobrý a celkem vtipný film, ale doufal jsem, že bude ze současného trendu korporátních biopiců vybočovat víc. ()

curfew77

V podstatě rutinní technologické retro s pár pěknými nápady, bohužel ale máločím navíc. Film se ke všemu hned před titulky trochu okatě zdráhá říct, nakolik je to všechno skutečně pravda, čímž se logicky obírá o věrohodnost. Zábavné a pozornost to udrží, ale zároveň obávám se velmi zapomenutelné. Ty nejslabší možné čtyři hvězdy ale přeci jen dám, protože takovéhle filmy jsou potřeba a moc lidí na ně už dávno nechodí. 60 %. ()

Polux

6/10 | Letošní nadílka produktových biopiců po Tetrisu a Airu pokračuje dalším příspěvkem, tentokrát došla řeč na mobilně-telefonní ostružinový zázrak, který ve své době nesměl chybět v kapse nebo na stole žádného kravaťáka ve všech korporátech po světě. A je to zajímavá a vcelku zábavná podívaná, kterou kazí jen zbytečně přehnaná snaha o dokumentárnost (konstantně roztřesená kamera a zběsilé přeostřování/zoomování záběrů z postavy na postavu se tady používá ve větší než velké míře a spíše ruší než pomáhá divácké imerzi). | Velké plus tvůrcům za to, že tenhle american (tedy vlastně canadian:-)) dream o cestě na vrchol zbaběle neutnuli v době největší slávy firmy a nejen, že dotáhli příběh až do hořkého konce, ale postavili se mu čelem (tj. představuje významnou část stopáže). Sledovat ten šok po nástupu jablka (a následně i robota), marné snahy na to jakkoliv reagovat a postupnou sebereflexi, že firmě ujel vlak a její business v podstatě skončil, je z dnešního pohledu vtipné i smutné zároveň. Potěšila i tuna referencí na kdeco v zábavním průmyslu od dialogů, přes reklamy a plakáty, až po trička (výčet copyright notice v závěrečných titulcích je opravdu úctyhodný). | Nicméně podobných historek o nerdech z garáže, kteří se navzdory nepřízni osudu nakonec (byť se štěstím) prosadili a nějakou dobu si užívali, aby nakonec jejich pohádkový business skončil tak rychle jako začal, tady už bylo nespočet a tahle ničím výjimečným z řady nevystupuje jak po historicky dějové, tak filmově dramatické stránce. | PeZet ()

TOPmoovie

dost ma prekvapilo , ake to ma hodnotenie, kedze ide film pre odbornikov, pripadne pre používateľov  blackberry. postprodukcia je horsia ( skoda ze je nerobili teamy z filmu kingsman;)) inak je to vyborne. ja som pouzival vzdy palm, bol lepsi ako bb aj ako iphone.  to ze sa bb tak dlho drzalo svojich retardovanych serverov, ked palm to hned pochopil zacal využívať  data internetu.  mimochodom , film o palm by bol ovela zaujimavejsi a blackbery malo byt v nom iba ta epizodka ako tu palm:) ()

jara12

Životopisné drama o vzestupu a pádu BlackBerry je totální granát, který spoustě lidem utekl tento rok. Ve dvou hodinách vidíte celý příběh jednou number 1 značky a její následný konečný neúspěch v přizpůsobení se vůči Applu. Žádný herec nemá velké jméno a přesto hrají všichni úchvatně a přesvědčivě. Tempo utíká vcelku rychle. Speciálně zajímavá je tu určitě kamera, která má svůj jedinečný styl a po celou stopáž se koukáte na obraz, který by se dal přirovnat k The Office nebo SNL sketchi. Je šílené, že jsme tento rok dostali už třetí životopisný film o vzniku velké značky (Tetris a Air), a každý se vydařil. ()

Piraka

"I'm from Waterloo where the vampires hangout!" Energická drama s absolutním démonem jménem Glenn Howerton. TLESKÁM! ()