Versus

The Ultimate Versus

Akční / Komedie / Fantasy / Horor

USA / Japonsko, 2000, 119 min

Sara Mishara

Vopred priznávam, že hodnotenie je subjektívne a je to skôr na 4,5*. Tento film sa dá popísať dvoma slovami ako brutálne štýlový. Podľa toho čo som o tom počul som čakal brutal gore zombícku vyvražďovačku a chystal som sa napísať niečo v zmysle že Kitamura je Jacksonom východu (čo si myslím od Azumi). Chyba. To čo som videl bola brutálna gore vyvražďovacia zombie komédia, v niektorých chvíľach veľmi úspešne parodujúca Matrix. Dej je prostý - kdesi v Japonsku je lesík v ktorom je portál na onen svet. Zabití tu ožívajú, pričom podstatné je to, že hoši z jakuzy si tu urobili pohrebisko obetí, takže tých zombíkov tu bude asi dosť veľa.... Kitamurova vizuálna genialita, ktorú som chválil už v Azumi sa nezaprie ani tu. Je veľmi vidieť, že film musel byť za pár šupov ale koho to zaujíma, keď je to tak skvele natočené, hlavne Kitamurove dynamické parádičky s kamerou v akčných scénach nemajú chybu (tu sa opäť natíska porovnanie s Jacksonovými nájazdmi v LOTR, ale Kitamura jednoznačne vyhráva). Vizuálnu štylizáciu si "odniesli" i postavy takže takú štýlovú partu jakuzákov by ste museli veľmi dlho hľadať. Hlavný hrdina je oblečený v štýle Matrixu ( bez okuliarov :-))))) ) a ovláda snáď štyri bojové umenia. Záverečný šermiarsky súboj je lahôdka pre oči, i keď už vidno že si pomáha strihom. Bravo, pán Kitamura. 9/10(21.3.2005)

Naprostá šialenosť. Film od začiatku valcuje diváka bravúrnou vizuálnou štylizáciou, neobvyklými jazdami kamery, strihom a vtipnými, černotou pomazanými gagmi, lenže po pol hodine začína prekážať absencia scenára a po hodine sa už človek začne ošívať. Minimálne dvadsať minút filmu pôsobí ako vata - a ako to tu už ktosi napísal - škoda, že coolové a nadľahčené momenty sa tu striedajú s plytkou amatérčinou. Trojkou zvyčajne hodnotím "priemerné", z rady nevybočujúce filmy. Versus síce zďaleka nie je ten prípad, ale viac dať nechcem a nemôžem. Lebo poslednú štvrťhodinku som sa už vyslovene modlil, aby to preboha konečne skončilo. Pánbožko ma vyslyšal - film síce bežal spokojne ďalej ale mňa premohli driemoty.(3.11.2006)

Neskutečný akční nářez, při kterém určitě blednou závistí Rodrigez i s Tarantinem. Nonstop akce, absurdní situace, divné postavy, spousta nemrtvých,geniálních akčních scén a závěr filmu, který vás svoji nečekností a překvapivostí uzemní. Ano i já se přikláním k názoru, že Kitamura musí znát Kulhánka, ten kdo čte rád tohoto autora bude milovat i tento film, plný vizuální dynamiky a rockové hudby.(1.5.2009)

děj je všelijaký, ale ty hvězdy dávám za to jak originálně jsou ztvárněni jednotliví gangsteři, každý má svůj způsob boje odrážející jeho povahu. Tenhle film zachraňují detaily, Azumi byla jen zábavná záležitost s dost slušnou kamerou (a potěšujícím bullet-timem na konci), ale tohle je esence slova cool.(6.2.2007)

Čekal sem mnohem mnohem mnohem víc. Jo jasný, akce je docela dost a někdy je fakt parádní, ale je tu pár problémů, který mi to prostě nedovolily si to pořádně užít, první z nich je, že je to podle mě zasazený do špatnýho chaotickýho prostředí, ve kterým takovýhle bitky sotva vyniknou, dalším problémem je příběh, sám o osobě neni sice nic extra a postrádá výraznější schopnost upoutat diváka, je to celý takový divně poskládaný a nezajímavý, ale to by se ještě dalo přežít, nicméně to, že je do příběhu ještě začleněná část s nemrtvýma zombiema a to že se postavy chovaj úplně kokotsky, to už ne. Ale abych jenom nekritizoval, tak některý vtipně-brutální scény jsou skoro až famózní řežba, jako třeba scénka s rukou, ostatně film docela dost oplývá brutálníma efektma, kdy se dá během těch 119 minut docela slušně prostudovat vnitřek břicha či hlavy, ale jinak je to dost zdlouhavá nuda(7.10.2007)

• - Ve scéně, kdy Tak Sakaguchi drží v ústech pistoli, si poranil zub. Jeden ze zombie byl zubař ,a tak se o jeho poranění hned postaral. (TomikZlesa)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 127. (Zdroj: ČSFD.cz)