Reklama

Reklama

Boudica: Královna válečnice

Trailer 1

Obsahy(1)

Boudica, keltská královna a válečnice, která vládla po boku svého manžela krále Prasutaga národu Icenů. Když král umírá rukou římských vojáků, je Boudičino království bez mužského dědice. Římané se zmocňují její půdy a majetku. Ale Boudica má své plány. (TV Spektrum)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (15)

vegetol.mp 

všechny recenze uživatele

Solidní historický béčko, kterýmu především v bitevních scénách chybí potřebnej rozpočet. Což ovšem neznamená, že tu nejsou zdařilý bitevní scény a slušný herecký výkony. Především hlavní herečka to zahrála dobře a na podobnou roli má charisma. Jako pokud někdo čekal, že dostane film, kterej bude svým epickým zpracováním soupeřit se Stoneovým Alexandrem nebo Scottovým Gladiátorem, měl by vrátit občanku, protože fakt není svéprávnej. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Xena na céčkový způsob. Není to pravda nic výpravnýho ani sofistikovanýho, ale to hodnocení tady se mi zdá až moc přísný. Johnson je relativně kompatibilní režisér i když netvrdím, že do teď neudělal i lepší věci. Navíc Olinka byť mám pro ní slabost čím dál tím víc dokazuje, že její hvězdná kariéra je v hajzlu, ale pokud zrovna nemáte v merku nic lepšího, tak jednou se to přežít dá.40% ()

Reklama

Sympy 

všechny recenze uživatele

Nepochopím, že když už někdo točí film o keltech, nepřečte si alespoň středně náročnou knihu na tuhle tématiku -taktika, zbraně, hadry(detaily tu nebudu všechny vypisovat, málo jich nebylo). Dvě cikánky co jen čuměj, zda se jim už za stodolou neroztočil kolotoč byly otřesný a jen potvrzují nastolující demenci kinematografie co se jistě ještě vyvine, aby se vyhynulý běloch k filmu už podíval jen jako kameraman. Ukrajinská Boudica s létající anténou od žigulika to jen korunovala. Tak zas zpátky k Asterixovi.!! ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Zostrih nádherne nehistorických vecí, kde dokonalý make up Kurylenkovej tak bije do očí, že človek sa len zamýšľa: to by na ňu Rimania naozaj útočili, veď tú by si cisár rovno zobral do konkubinátu! V skutočnosti mala Boudica dozaista hnilejšie zuby a tie sme vidieť samozrejme nechceli, ale viac reálnosti by nezaškodilo. Zvyšok je už len taká sekaná, kde veľa mečov vylezie z pošvy, len do tej Boudicininej nikto z domácich nie a nie uspokojivo vojsť, lebo deti má z Pakistancom. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Nízkorozpočtový historák, který se snaží chybějící peníze a scénář nahradit sledem ozbojených střetů. Copak o to, někdy se na ty rvačky plné krvavých cákanců a useklých částí těla dalo dívat, ale ani v jednom záběru to ani zdaleka nepřipomínalo střet kletských válečníků s římskými legionáři. Aby taky jo, když armáda rebelů připomínala ze všeho nejvíc bandu strejců vracející se domů z hasičckého plesu v Tučapech. Nicméně pár efektních záběrů filmu přiznat musím. Také proto to neházím šmahem do koše. Herecky je to podle očekávání nic moc. Několik známých ksichtů se tu mihne, ale vlastně tu ani není co hrát a vesměs mi připadalo, že to nikoho ani moc nebaví. Historická přesnost je nulová, ale na to už si člověk zvykl, takže se dá nad lecčím mávnout rukou. Nicméně momenty, kdy Boudicca vyřvává, že je královnou, kromě jiného, i Sasů, mě dostaly do kolen. Stejně tak -SPOILER- Neronova sebevražda sedm let před jeho smrtí. Hele ale já to nechápu. Boudicca je asi prokletá nebo co, protože všechno, co o ní kdy bylo natočeno, je podprůměr. V dnešní době, kdy je po ženských hrdinkách velká poptávka, si Boudičin příběh o pozornost větších produkcí vyloženě říká, ale místo toho se buď přepisuje historie, nebo se točí bezduché recykláty o silných agentkách či okostýmovaných superženách. Tak třeba za pár let. 15% ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Po filme Centurion (2010) je to už druhýkrát, čo si Olga Kurylenko (Boudica) zahrala britskú keltskú bojovníčku, ktorá bojuje proti rímskej okupácii. (Arsenal83)
  • Natáčanie prebiehalo na rôznych miestach po celom Spojenom kráľovstve. Filmový štáb bol videný pri natáčaní v kostole svätého Vavrinca (St Lawrence Church) v Ipswichi. Okrúhly stôl bol natočený v Hadleigh v Suffolku. (Arsenal83)

Reklama

Reklama