Reklama

Reklama

Gueules noires

  • angličtina The Deep Dark
Trailer

Obsahy(1)

Skupina baníkov spolu s vedeckým pracovníkom - profesorom, zostanú uväznení kilometer pod zemou v tajomných, starobylých chodbách, ktoré ukrývajú záhadnú hrobku. Avšak chamtivosť jedných z nich spôsobí, že prastaré zlo, ktoré hrobka ukrývala, sa zrazu prebudí. (sochoking)

Videa (5)

Trailer

Recenze (27)

pornogrind 

všechny recenze uživatele

I přes pozitivní nebo průměrný hodnocení mých hororových kolegů jsem měl takový tušení, že tohle nebude film pro mě a tohle moje tušení se mi potvrdilo. Gueules noires je jakýmsi dobrodružným hororem kde parta horníků kdesi dole v dole narazí na kryptu a oživí prastaré monstrum. Monstrum samotné moc strachu nenažene. Navíc je pomalé, působí strnule a vypadá tak jakoby se mělo každou chvíli rozsypat. Bezmyšlenkovitý pobíhání chtěl Mathieu Turi zpestřit luštěním symbolů a celou touhle mytologií kolem monstra. Mě to ale moc nebralo. Jediným zpestřením tak pro mě bylo těch pár gore scén(ale i tady bych k mé větší spokojenosti přitlačil). Na můj vkus byl navíc snímek zbytečně zdlouhavej a konec pro změnu odbytej. Lepší 2hvězdy. ()

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Režisér skvelého Méandre sa pustil do podzemného hororu v štýle The Descent a odviedol dobrú prácu. Skupina baníkov s jedným zanieteným profesorom oživia starodávne monštrum, ktoré síce vyzerá viac roztomilo ako desivo, no zľutovanie s nimi rozhodne mať nebude. Trochu ma len mrzelo, že tá príšerka bola neskutočne spomalená. Radšej by som bol, keby na nich útočila v nečakaných momentoch, pretože nezľakol som sa ani raz. Na druhej strane, kto by odmietol naháňačku v tmavých tuneloch plných kostier s kvalitným gore vo francúzskom podaní? Ja rozhodne nie. ()

Reklama

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Tak nevím, jestli jsme koukali na stejný film, ale mě tedy připadá, že tady je všechno špatně. Mathieu Turi si mě nezískal už jeho Meandre, který byl dost očekávaným filmem, ale ve výsledku to byla strašná patlanina, a stejně tak je to i u Gueules noires. Pokud si totiž divák jde pro klaustrofobickou creature vyvražďovačku v dolech, tak nějak čeká, že se "monstrum" objeví dřív než po (doslova) hodině a že jeho vizuál bude stát alespoň za to. Tady je ale celá první polovina trestuhodně pomalá a táhlá a celkový look monstra tak strašně levný, že bych do tak vcelku slušně vypadajícího filmu rozhodně netipoval levnou příšeru pomalu houpající se na provázcích. Mordy jsou taky poměrně béčkové, francouzský dabing mi nedovolil se upřímně vžít do postav a ačkoliv nějaká ta mytologie kolem toho všeho nebyla úplně k zahození, film jako celek, a to včetně pomalého rozjezdu, obyčejného finále a nezajímavého průběhu či nevyužité atmosféry, mi přijde hodně nezáživný a velký přešlap vedle. Je až s podivem, jak se dokážou zdejší recenze rozcházet... ()

rollman1 

všechny recenze uživatele

Ajo, tu čtyřku si to zaslouží. Horníci tady bojují o život proti monstru ve velmi nehostinném prostředí. Myslím, že samotné prostředí je to nejlepší na filmu. Podzemí, chodby, tma a máte klaustrofobický zážitek jakbysmet. Má to mimo jiné i skvělou kameru, která dokáže navodit nepříjemnou atmosféru. Body navíc letí za not CGI bubáka, který sice nebudí moc respektu, ale trhat lidi umí s grácii. Samotná banda horníků je pak lehce rozeznatelná a jde si tak udělat o každém z nich obrázek. Nejvíc zamrzí asi rychlé a nezáživné finále, které je docela meh. Francouzi však ve výsledku nezklamali a kdyby přidali více gore a efektivnější finále, jsem nadšen. Takhle jsem ale řádně spoko a za letošek je to tak první nadprůměrný kousek. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Počátek New French Wave extremity roku 2024 je zde!Šikovný Mathieu Turi po parádním Meandre se stává zárukou Francie a jeho novinka je rozhodně vděčná creature feature žánrovka, vlastně zatím to nejlepší, co jsme letos mohli vidět. Skupina horníků jde s jedním profesorem do jeskyně, který tam jde posbírat nějaké vzorky, jenže objeví cryptu a probudí pradávné zlo s lovecraftským nádechem! Příběhově celkem jednoduché, ale díky atraktivnímu a neotřelému prostředí horníků to vůbec nevadí. Jeskyně je správně temná a klaustrofobická, postavy jsou v pohodě a nepředvádí žádné logické přešlapy, velkým plusem je samotné monstrum-kde potěší praktické efekty i mytologie kolem něj a vypadá opravdu správně creepy a nepříjemně, ikdyž trochu škoda, že se objeví až po hodině filmu. Došlo samozřejmě i na slušné Gore, tady jako vždy by se dalo přitvrdit, ale je to dostačující. Atmosféra taktéž šlape, nejatmosféričtější sekvence byla za mne ta, kde se použil fotoaparát- osvědčená jistota! Řemeslně výborné ( hudba mohla být lepší). Za mne velmi fajn monster Survival s horníky, který by neměl nikoho urazit. Letos zatím jasná hororová jednička, tak projevte Vděk a sypejte ty čtyřky! 75% ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama