Stíny mrtvých

• USA The Body (více)

Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž stáří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem. Podle zbarvení na kostech nohou a zápěstí se dá předpokládat, že příčinou smrti byla stará románská metoda - ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista. Nález přijíždí zkoumat katolický kněz Matt, který se zabývá Novým zákonem. Spolu s jeho objevitelkou - izraelskou archeoložkou Sharon budou muset riskovat své životy, aby odhalili pravdu, kterou skrývá tento epochální objev. Jakmile je totiž nález odhalen světu, začnou se dít podivné věci... (oficiální text distributora)

Mustaffa

Stíny mrtvých jsou takovým podprůměrnějším thrillerem s Banderasem v hlavní roli. Zajímavý nápad s nalezením kostry Krista a tím pádem nepříjemnost pro církev je celkem dobrá zápletka, ale natočená v nudném kabátě. Antonio roli katolického kněze zvládl slušně, ale to je tak jediné co se dá na celém filmu pozitivně hodnotit a to je podle mě dost málo na kvalitní thriller. Žádné napětí, konečná pointa o ničem... ()

Muff

Já nevím, zda to bylo únavou nebo tím, že jsem u toho průběžně žehlil, ale nějak mne to nenadchlo. Samotná myšlenka je zajímavá a pátrání vcelku svižné, ale celkově má děj hromadu hluchých pasáží, kterými jsem se musel pronudit skoro k smrti. A to je škoda, potenciál tu byl slušný. ()

CorvusBlek

Na podobné téma už něco natočeno bylo, ale i tak zajímavá myšlenka. Film má atmosféru a Banderas je opravdu přesvědčivý jako pátrající kněz.Slušné 60% ()

honzic

Námětem zajímavý film, který se v první třetině zvrtne k ubohou střílečku. Je to velká škoda. Hodnocení: 50 % ()

veverysiak

Taký nenápadnejší predskokan silne preceňovaného Da Vinciho kódu, nie je to nič svetoborne originálne, stačí zobrať akýkoľvek symbol viery, mierne podumať a spochybniť ho, spôsobov existuje nepreberné množstvo, tu autori zaťali tiež pekne hlboko, ale okrem siahania na podstatu kresťanstva zbytočne primiešali ingrediencie dávnej nenávisti troch náboženstiev v najsvätejšom meste na svete, čím to viac-menej domotali a zbavili určitého čara, záver bol už úplne teatrálny a tak zo sľubne sa rozvíjajúceho príbehu zostal nevýrazný proticirkevný míšung, takže 55%. ()

Papinianus

...chcel som, aby tento film bol lepší než v skutočnosti bol. Téma bola zaujímavá, spracovanie by sa dalo tiež, len chýbala tomu šťava. Šťava v deji, šťava v hereckých výkonoch. Celkovo ma tento film dosť sklamal ()

TylerD.

Co se někomu zdá špatného na originálním názvu , že má potřebu ho překládat do takového nesmyslu jako Stíny mrtvých? Parádní námět a jinak průměr. ()

Spanki

Škoda škoda, takový super nápad. Když by se potvrdilo, že to byl ON, tak by to byla katastrofa pro celý křesťanský svět, ale tady se podává jako kdyby šlo o to, jestli Jeruzalém bude hlavní město Izraele nebo ne. Jakoby milostná zápletka taky k ničemu. Prostě problém je ve scénáři, který nedokázal vytěžit skvělý námět. Ostatní myslím povedené, hlavně ústřední dvojice byla uvěřitelná (teda až na to, že matka opustí děti v přestřelce). ()