poster

Stíny mrtvých

 • USA

  The Body

 • Německo

  The Body

 • Německo

  Das geheimnisvolle Grab

 • Slovensko

  Tiene mŕtvych

Drama / Thriller / Mysteriózní / Romantický

USA / Izrael / Německo, 2001, 109 min

Režie:

Jonas McCord

Předloha:

Richard Sapir (kniha)

Scénář:

Jonas McCord

Kamera:

Vilmos Zsigmond

Hudba:

Serge Colbert

Producenti:

Rudy Cohen

Scénografie:

Allan Starski

Kostýmy:

Caroline Harris
(další profese)
 • majo25
  ***

  Banderas mi v akčných filmoch nikdy veľmi nesedel, ale v tejto mysterióznej dráme ako kňazovi mu to celkom svedčilo. Čo sa týka príbehu, ten je skôr zaujímavý z vedeckého pohľadu a z teologickými následkami, ktoré z neho vyplývajú. Línia izraelsko-palestínskeho konfliktu však udáva tendenciu. Inak je to nenáročná dráma s pár prvkami akcie, ktorá skôr pripomína európske spracovanie.(5.1.2015)

 • kingik
  ***

  Ve staré jeskyni v Jeruzalémě je objevena kostra člověka, jejíž staří se odhaduje na jedno století před naším letopočtem a příčinou smrti bylo ukřižování. Nalezené indicie nasvědčují tomu, že by se mohlo jednat o samotného Ježíše Krista a my spolu s katolickým knězem Antonio Banderasem budeme pátrat po skutečné pravdě. Zda se nám dostane uspokojivé odpovědi, už není tak jisté a možná ani tak důležité, protože tady v tomto tématu chyběla odvaha. Lehce to balancuje na hranici nesmyslu.(1.2.2009)

 • tron
  **

  Olivia Williamsová našla telo Ježiša Krista, kňaz Antonio Banderas to overuje a naokolo sa motajú Derek Jakobi, Jason Flemyng a zaujímavé otázky v nudnej réžii s občasným výskytom príjemne mystickej atmosféry (kamera: Vilmos Zsigmond). Po vcelku znesiteľnej hodinke to začne byť otravné. Pozerateľný podpriemer (z produkcie Moshea Diamanta) veriaci, že pojedol všetku múdrosť sveta.(29.3.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Pokud žijete v přesvědčení, že z Turínského plátna šije krejčí od vedle saka a Ježíšek je odjakživa jen konkurent zásilkové služby Santa Claus & Sob Ltd., budete při sledování Stínů mrtvých nejspíš krapet znevýhodněni. Nicméně McCord si rozhodně zaslouží absolutorium za to, jak z triviální zápletky (dějem, nikoliv myšlenkově) dokázal vykřesat vcelku zajímavou podívanou, k čemuž mu dopomáhej Banderas, zbavující se ke konci kněžského kolárku podobně jako Dirty Harry policejního odznaku. Ne nadarmo si ze všech firem světa hlídá Římskokatolická církev své PR nejdůkladněji.. A mimochodem, pokud na dovolené v Jeruzalémě objevíte na ulici malou sportovní tašku, může v ní být za: a) z fitcentra propocené věci nějakého Izraelce, b) palestinská nálož, c) ostatky nazaretské Superstar. Ať tam bude cokoliv, nikdy to neotvírejte, protože všechny možnosti jaksi smrdí, některé i průserem..(26.9.2011)

 • sedm.1
  **

  Velmi zajímavé,možná i ožéhavé a kontroverzní téma,ale přišlo mi,jako by se tvůrci báli rýpnout ještě hloubš a neudělat si někde někajé problémy a zůstali tak na půli cesty.Ale možná i,že jako ateista jsem film celkově nepochopil.Bohužel ale musím souhlasit s tím,že celé to má až příliš televizní zpracování.(12.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace