Stíny mrtvých

Allan Starski

Kostýmy:

Caroline Harris
  • sedm.1

Velmi zajímavé,možná i ožéhavé a kontroverzní téma,ale přišlo mi,jako by se tvůrci báli rýpnout ještě hloubš a neudělat si někde někajé problémy a zůstali tak na půli cesty.Ale možná i,že jako ateista jsem film celkově nepochopil.Bohužel ale musím souhlasit s tím,že celé to má až příliš televizní zpracování.(12.2.2006)

• giovanni3

No církevní tématika o nalezení ,,těla Krista,, zamotaná do Izraele, kde zuří souboj Izrael vs. Palestina je jistě zajímavý, ale samotný scénář je již o dost slabší (herci mne moc nebavily a nikde se 2x nic moc nedělo + napětí film čerpal stále ,,pouze,, z námětu = pořád zkoumám a hledám, sem tam zapochybuji o církvi a končím ,,happyendem,, s granátem v tašce.. ). 2z5(26.9.2011)

Pokud žijete v přesvědčení, že z Turínského plátna šije krejčí od vedle saka a Ježíšek je odjakživa jen konkurent zásilkové služby Santa Claus & Sob Ltd., budete při sledování Stínů mrtvých nejspíš krapet znevýhodněni. Nicméně McCord si rozhodně zaslouží absolutorium za to, jak z triviální zápletky (dějem, nikoliv myšlenkově) dokázal vykřesat vcelku zajímavou podívanou, k čemuž mu dopomáhej Banderas, zbavující se ke konci kněžského kolárku podobně jako Dirty Harry policejního odznaku. Ne nadarmo si ze všech firem světa hlídá Římskokatolická církev své PR nejdůkladněji.. A mimochodem, pokud na dovolené v Jeruzalémě objevíte na ulici malou sportovní tašku, může v ní být za: a) z fitcentra propocené věci nějakého Izraelce, b) palestinská nálož, c) ostatky nazaretské Superstar. Ať tam bude cokoliv, nikdy to neotvírejte, protože všechny možnosti jaksi smrdí, některé i průserem..(26.9.2011)

Pátrání po totožnosti bezmála 2000 let mrtvého muže se znaky ukřižování: byl to DžejSí na týčku nebo ne? Jaké následky by pro církev mělo nalezení těla syna božího, co přece vstal z mrtvých - je to napsané v bibli a tam je přece jen samá pravda a nic než pravda, k tomu nám dopomáhej bůh! Nebylo to vůbec špatné, ale z tématu se dalo vykřesat víc - chvílemi to prostě nudilo. Chtělo to přitlačit na pilu a zkrátit stopáž alespoň o čtvrt hoďky, pak bych mohla přemýšlet o čtvrtém puntíku. 63%(30.9.2010)

Veriť ? Neveriť ? Stretávajú sa tu dva protichodné názory. Ak sa preukáže , že nájdené telo je telom Ježiša Krista, padne mýtus celej cirkvi, nakoľko podľa Evanjelií Kristus tretí deň po ukrižovaní vstúpil na nebesia ..... Veľmi zaujímavý nápad, kde sa prelínajú celkovo názory troch náboženstiev. Trošku odfláknutá kamera a výkony hercov tak na úrovni lepšieho TV filmu ....(28.8.2004)