Žraloci v Paříži

Trailer

VOD (1)

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

Trailer

D.Moore

Jsem víc než mile překvapený. Líbilo se mi, že film až do konce balancoval na hraně vážně míněné a zcela záměrně bláznivé podívané, že jeho režisér umí vytvořit slušně hutnou atmosféru a že se nebál ekologického podtextu, který dostal v nečekaném - ale skvělém - finále úžasnou pointu. Druhý díl asi nutný není, ale na druhou stranu, proč to nezkusit. ()

mira007

Samozřejmě jsem čekal ultrabéčko alá Žraločí tornádo (2013) nebo podobné blbiny od Asylum, takže mne tahle variace žraločího hororu od francouzského Netflixu nemohla zklamat a vlastně oproti očekávanému to má plusy - solidní technickou stránku, krásy Paříže z pohledu vodní hladiny a opět nějakou tu eko myšlenku. Akční zábava, která mne pobavila. ()

hakon

To co začíná jako celkem fajn dramatický shark terror, skončí jako odporné céčko. Úvodní scéná je celkem dramatická a má koule a tím ve vás vytvoří dojem, že takhle seriózní a originální bude celý film. Ejhle, právěže vůbec. Jakmile se dostaneme do Paříže, tak to jde ke dnu jak Titanic a postavy jsou nejen k smíchu a úplně na palici vykradné z čelistí tak umělě, že se vám bude chtít zvracet, ale celkově všechno k čemu to spěje ke konci až odpad! Ještě jsem hodnej strejda a za snahu v úvodu a pár fajn momentům se tomu lze podívat do očí a nedat tomu pěstí, ale stejně se na to nedívejte. 3/10 ()

bourec

Myslím, že to i trochu nadhodnocuju. Po nedávno viděném Farangovi jsem se na novej film o žralocích docela těšil. Gens je pro mě dost velkou zárukou. Nebo alespoň byl. Jenže je tady Netflus. ˇMinimum napětí a hororovejch scén. Žraloci jsou sice vidět, ale jsou doslova naspeedovaný. Opravdu ty rybky lítaj bezhlavě sem a tam. Požírání nebohejch civilistů je nedobře natočený, uspěchaný, a pohledy na ukouslý končetiny emoce a nervydrásající podívanou nezajistěj. Závěr tomu pak dal korunu. Nejprve závod se žralokem, to bylo jak z parodie, a pak katastrofickej filmek. Kravina, kterou si Xavier za rámeček nedá. 30%, a to je až moc. ()

Chrustyn

Se žraločími filmy to je těžké. Je jich nepřeberné množství ale těch slušných divák spočítá na prstech jedné ruky a to, že by se nějaký jen přiblížil Čelistím je zhola nemožné. Žraloci v Paříži bohužel spadají do té nejspodnější hranice a přestože oproti Asylumu a podobným prznitelům, měly zdejší tvůrci peníze, talent by se hledal marně, přestože má na svém kontě Xavier Gens, pár slušných kousků. Žraloci v Paříži jsou sbírkou veškerých klišé a hloupostí z nichž jsou sladkovodní žraloci tou nejmenší. Máme tu hrdinku s traumatem, která je nesnesitelná, naprosto příšerné vedlejší postavy, z nich žádná nemá charisma ani co by se za nehet vešlo a to jak se navzájem předhazují titulním žralokům, musel být neskrývaný vtip tvůrců, přestože se vše po celou dobu tváří smrtelně vážně. Vizuální stránka je jednoduše mizerná a nijak nepotěší ani orvané končetiny. A pokud by toho přeci jen bylo málo, neustále se zde předhazuje problematika dnešní ekologie. Suma sumárum, nečekal jsem prakticky a nic a dostal jeden z nejhorších žraločích filmů, co jsem kdy viděl a vedle kterého i druhý Meg vypadá jako přírodopisný dokument. ()

• Natáčalo sa od marca do augusta 2023. Najprv sa urobili scény v Bruseli (Belgicko), potom sa štáb presunul do Paríža a na miesta na Seine a záver natáčania patril Španielsku, kde sa nakrúcalo v Alicante na Ciudad de la Luz a na pobreží z La Vila Joiosa, kde sa využila vodná nádrž a more. (Arsenal83)
  • Když se skupina pokusí pomocí výbušniny uzavřít žraločí hnízdo, jsou přeživší stále pod vodou a v blízkosti, když dojde k detonaci. Přesto jsou pouze zmítáni. Tlaková vlna při výbuchu pod vodou je ve srovnání s výbuchem na souši mnohem silnější (a má delší dosah). Ruční granát by byl na takovou vzdálenost pravděpodobně smrtící a tento výbuch byl více než dostatečný k tomu, aby okamžitě zabil všechno a všechny v jeho blízkosti. (Johnny.ARN)
  • Film zasiahla kontroverzia, keď Vincent Dietschy obvinil Netflix z plagiátorstva. Príbeh je totiž veľmi podobný jeho príbehu z roku 2014, ktorý vtedy poslal Národnému centru pre kinematografiu a animované obrázky. Jediným rozdielom je totiž, že namiesto žraloka vystupuje v jeho príbehu sumec. Dietschy sa obrátil na súd, ktorý bude rozhodovať v priebehu roka 2024. (Arsenal83)