Žraloci v Paříži

V Paříži se v řece objeví obří žralok a může z toho být nevídaný masakr. Zasáhnout proto musí jedna vědkyně, která se přitom snaží vyrovnat s nedávnou tragédií. (Netflix)

Anderton

Zbierka všetkých klišé zo žraločích a iných monster filmov zasadená do originálneho prostredia. Stačí to? Ani nie, i keď sem tam dokáže film prekvapiť. Napríklad samotným finále, o ktorom vieme, kedy a kde sa odohrá, avšak predsa len má trochu iný priebeh a vyústenie, než by znalec žánru predpokladal. Bohužiaľ starostka nefunguje ani ako parodická postava, čo platí aj pre ekologické hnutie. Z katakomb sa dalo vyťažiť rozhodne viac, ale film celkom rýchlo ubehne a ponúkne zopár fajn scén. A zrejme to bolo celé myslené ako ironický vtip smerom k olympiáde. ()

Lucasion

Není to vůbec tak hloupé jak se zdá. Jasně, je to Netflixovina na jedno zkouknutí, přitom jsem se ale docela dobře bavil. Film si na nic nehraje a docela zdařile vytváří atmosféru. Na několika místech snadno způsobí husí kůži díky skvělým podvodním stínům zabijáka. Přesto všechno nejvíc film potápí laciný cgi žraloci, kteří pak prostě strach nenaženou, i kdyby chtěli. On prostě Steven věděl proč byl Bruce mechanická potvora. Myslel jsme si, že to bude víc gore, i když scéna s katakombami se nemá za co stydět. A finále je pak docela nečekané. Docela příjemná jednohubka. Žraločích filmů jsem viděl fakt hodně, a mnoho z nich bylo podstatně horších. (60 %) ()

mira007

Samozřejmě jsem čekal ultrabéčko alá Žraločí tornádo (2013) nebo podobné blbiny od Asylum, takže mne tahle variace žraločího hororu od francouzského Netflixu nemohla zklamat a vlastně oproti očekávanému to má plusy - solidní technickou stránku, krásy Paříže z pohledu vodní hladiny a opět nějakou tu eko myšlenku. Akční zábava, která mne pobavila. ()

hakon

To co začíná jako celkem fajn dramatický shark terror, skončí jako odporné céčko. Úvodní scéná je celkem dramatická a má koule a tím ve vás vytvoří dojem, že takhle seriózní a originální bude celý film. Ejhle, právěže vůbec. Jakmile se dostaneme do Paříže, tak to jde ke dnu jak Titanic a postavy jsou nejen k smíchu a úplně na palici vykradné z čelistí tak umělě, že se vám bude chtít zvracet, ale celkově všechno k čemu to spěje ke konci až odpad! Ještě jsem hodnej strejda a za snahu v úvodu a pár fajn momentům se tomu lze podívat do očí a nedat tomu pěstí, ale stejně se na to nedívejte. 3/10 ()

Warhorr

Že já neposlechl ostatní a nedal na počáteční hodnocení, které skýtalo černá čísla. No tentokrát to nelhalo. Jak někdo, kdo natočí brilantní Hranici smrti nebo hutnou psychárnu Divide, dokáže předvést tuhle eko greenpeace sračku ? Zcela tupý a nesmyslný námět s trapným digi žralokem, podpořen dementními a nesympatickými postavami, že tohle se jen tak nevidí. Já nevím jestli je tak drahý a složitý udělat v dnešní době pořádnou maketu žraloka, ale horory s těmato zubatýma potvorama stojí za vyližprdel a Čelisti prostě zůstanou nepřekonaný. A tenhle žralok má ke všemu v řiti ještě raketový pohon. Pařížský lokace a alespoň menší jatka v katakombách, víc tady není co hodnotit. ()

• Prvé nezverejnené zábery a pozadie z nakrúcania filmu sa predstavilo 27. januára 2024 na medzinárodnom festivale fantastických filmov Gérardmer za účasti Xaviera Gensa a Bérénice Bejo. (Arsenal83)
  • Když se skupina pokusí pomocí výbušniny uzavřít žraločí hnízdo, jsou přeživší stále pod vodou a v blízkosti, když dojde k detonaci. Přesto jsou pouze zmítáni. Tlaková vlna při výbuchu pod vodou je ve srovnání s výbuchem na souši mnohem silnější (a má delší dosah). Ruční granát by byl na takovou vzdálenost pravděpodobně smrtící a tento výbuch byl více než dostatečný k tomu, aby okamžitě zabil všechno a všechny v jeho blízkosti. (Johnny.ARN)