Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

mombasamomo

Krásný, neokoukaný a neotřelý animák. Postavy jsou originální a příběh není klasickým vyprávěním, nepodstatné detaily přeskakuje a jde rovnou k věci, což je mi sympatické. Navíc je úžasné, že je beze slov, stává se tudíž z hlediska jazyka naprosto univerzálním. ()

Polda99

Na začátek musím říct, že většinou se mi podobné typy filmů opravdu nelíbí, ale Trio z Belleville si mě získalo. Úvodní vystoupení tria zpěvaček bylo značně působivé a já nemohl ani na chvíli odtrhnout oči. Spousta zajímavých nápadů ať už je to svérázná babička starající se o vnuka, trochu přežraný pes Bruno a jeho děsivé sny o vlaku, mafiáni alá "muži v černém", kteří mě fakt pobavili, anebo právě ono trio z Belleville, které mě zaujalo asi ze všeho nejvíc....jejich hraní na všemožné velmi netypické nástroje, originální způsob lovení "potravy" a dokonce jejich zvláštní pohyby a tance...to prostě nemělo chybu. K tomu je potřeba vyzdvihnout hudbu, která celou atmosféru filmu skvěle dokresluje. Jediná výtka je tak celkem dlouhá stopáž, při které se střídají skvělé nápady s nutnou výplní, aby celý příběh držel trochu pohromadě. Myslím, že kdyby tenhle film byl zkrácen tak na polovinu, vůbec by to nevadilo. Za mě lepší 3 hvězdičky za úžasné nápady a ještě úžasnější a zajímavější zpracování. ()

tulikt

Velice kvalitní animovaný snímek, právem nominovaný na Oscara. Tento němý snímek, byl natočen skutečně povedeným způsobem, a to že splnil svůj záměr jsem usoudil z toho, že by se slovy ani vyprávět nedal. Působí neuvěřitelně depresivně i v těch nejveselejších situacích. Tato animovaná karikatura dnešní reality, je co do psychologie, mentality ale i fyziognomie lidí, dokonale propracovaná, nicméně tohoto prozření nabudete až ve scéně, která se odehrává v restauraci. Dějová stránka v tomto příběhu, jde ruku v ruce s „šíleným“ grafickým zpracováním. Celý film je spíše údivuhodný, než živý a zajímavý, a je zcela odproštěn, od jakýchkoliv předvídatelných situací. Tedy při filmu se budete spíše divit než bavit a uvažovat v dramatických souvislostech. ()

Rayers

No, je to dost náročné. Člověku se to buď líbí, nebo to zavrhne. Každopádně se to musí vidět, tak nějak to diváka zformuje a uvědomí si, co je pro něho ve filmu důležité ;) ()

Trucker

Podle "děje" to je zřejmě výtvor naprostého šílence a navíc je to nuda. Nehledě na to, že šerednost ztvárnění postav dosáhla téměř neuvěřitelného rozměru. I přesto se to s vypětím sil dá vydržet do konce. ()

takyodbornik

Jelikož jsem film viděl 18.3.2017, z provedení animací si na zadek nesednu. Ve filmu bylo pár vtipných momentů, ale chyběl mi (zajímavý) příběh. U animáků mám rád konverzaci, ale v tomto filmu se pronesly snad jen 4 věty, což je za 80 minut prostě málo. Nudil jsem se. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)