Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

IMPAIRED

V den, kdy si chce odpočinout a udělat si ča pro klidnou, pozivitní pohádku, si rozhodně nepouštějte tuhle melancholickou, abstraktní šílenost. ()

Bernhardiner

Tahle to vypadá, když má režisér nápad, který by vystačil sotva na středněmetrážní snímek, a následně z něho upatlá film, který mučí diváka hodinu a čtvrt. Nemůžu sice nic říct proti animaci, která byla zřejmě záměrně antidivácká, protože byla originální, zajímavá, přes veškerou svou ošklivost vlastně hezká a k námětu filmu celkem pasující. Jenže zkuste uvařit pytlíkovou polévku, která se má nasypat do litru vody, v deseti litrech. Její množství bude stačit pro celý regiment vojáků, avšak většina z nich dostane jen lehce obarvenou a ochucenou vodu a jen ti, co přijdou mezi posledními dostanou nějaké ty nudle a kousky masa ze dna. S tímhle filmem je to stejné. Už kousek od začátku přijde sáhodlouhá pasáž, kdy polomrtví závodnící na Tour de France šlapají do kopců, která pak pokračuje píchnutím kola a dalším natahovaným děním okolo. Některé scény jsou sice vtipné (lov žab), ale pak tam jsou chvilky, které jsou samy o sobě zbytečné a trochu trapné (hra na klavír v podání babičky). Kdyby pan Chomet neměl velké oči, mohlo vzniknout něco opravdu zajímavého, protože myšlenky a nápady ve filmu použité jsou opravdu dobré. 50% ()

fruitbueno

VÝBORNÁ HUDBA!!! Jsem uchvácena, což o to, že příběh slabší... tuhle stránku geniálně vyvažují vtípky, hudba, Brunovy smutné oči a rozklepané nohy a trojka žabích pekelnic! Paráda! ()

ZkuKol

Cyklistiku nadechnutý příběh o jednom závodníkovi, jeho babičce, věrném psu a francouzské mafii. Kouzelná animace, příjemná hudba a minimu dialogů. Jen bych přivítal trochu vyšší tempo vyprávění a občas trochu pozitivnější ztvárnění fyzických kontur:-) Tour de France není žádné peříčko, ale že vás na ní můžou i unést to napadne málokoho a už vůbec nikoho nenapadne, kdo se vás nakonec vyrazí zachránit... 70% ()

mohamedsfinger

Úžasná animace a melancholická nálada posunují tenhle film k artovému vyznění, a to přesto že příběh je poměrně jednoduchý (ale plný skvělých nápadů a originálních postav). Vlastně nevím, co bych tomuhle snímku vyloženě vytkl, ale k plnému hodnocení chyběla asi jen ta správná nálada na mé straně. ()

Firebug

Vzdávám hold panu Chometovi, jeho úsilí, odhodlání a estetickému cítění. Jeho film je spíše uměleckým dílem plným symbolismu s občasným závanem surrealismu, kterým se prohání téměř beze slov tu méně, tu více sympatické karikatury (nebo spíše kreaturky). Příběh je bohužel přes značnou bizarnost dosti primitivní a postavy jsou to hlavní, co drží vaši pozornost a nejvíce ovlivňují váš zážitek. Mě většina z nich přišla odporná, nechutná a samotný film ve mně zkrátka nezanechal příliš pozitivních dojmů. Nemyslím tím ovšem, že by to byl film špatný. Každý animák by neměl být "vysmátý" od začátku do konce. Tady na mě padla spíše "depka", ale taková příjemná :-). 3-4* zaokrouhlené nahoru. Nevšední zážitek. ()

Borec3

Chomet promítá vnitřní naprogramování hrdinů do jejich fyzické skutečnosti a karikaturou jej povyšuje v čitelnější svět. Většinou něžně pomalé, občas příjemně drsné. I závěrečná rescue sekvence se táhne jako med, a přitom není okatě zpomalena. Ať žije HolyFood a hravá francouzská animace. ()

Lukoboss

Tohle je příběh plný pravdy, smutku, štěstí i naivity a nadsázky. Moc pěkná animace i nápad. Neuvěřitelné na tom je, že se zde téměř vůbec nemluví, ale přitom se od toho nemůžete odtrhnout. Byl jsem velice mile překvapen. Perfektní záležitost! ()

Han22 odpad!

Pro většinu lidí asi nějak úchvatná zábava, pro mě pak film s odpudivou animací, odpornými postavami (do jednoho mi ze všech postav bylo kompletně na blití) a debilním příběhem. Scéna pojídání žáb byla jedna z nejodpornějších věcí, co jsem ve filmu viděl. Nevím jestli je chyba ve mě a jsem na to moc velkej komerčák, nebo to pár intelektuálů nadchlo a zbytek slepě následuje a dává pět hvězdiček... ale pro mě je to nekoukatelný odpad. ()

SjamK

Souhlasím s tím, co bylo řečeno přede mnou - aneb že Trio z Belleville je animák, který se jen tak nevidí. Získal si mě vším. NIkdy se nebudu moci nabažit bezpočtu chytrých detailů, kontrastů, krásné animace a zvláštní poetičnosti, které z každého záběru jen čiší. Vzdávám Chometovi hold jasnými pěti hvězdičkami. A must-see. ()

Wally

Omlouvám se, ale dlouho jsem se takhle nenudil...a nepřišlo mi na tom nic skvělýho...musím si přečíst ostatní komentáře a třeba prohlédnu... ()

BlueZero

Veľmi zvláštne spracovaný animovaný film, v tomto prípade pravdepodobne vôbec nie na škodu. Ale určite nie je vhodný pre deti. Je to smutný príbeh. Lenže skoro som pri tom zaspal. Zaujala ma hlavne hudba, tá bola dobrá. ()

tereza_p

Neuvěřitelně kouzelný počin, do kterého se mi nejdřív vůbec nechtělo, ale po shlédnutí vím, že jsem se na to určitě nedívala naposledy. V dnešní době, kdy se animované filmy ubírají úplně jiným směrem, je Trio z Belleville obrovská výjimka, která ale pobaví úplně stejně, ne-li víc. ()

Teg

Tak jsem se po docela dlouhé době prokousal k tomuhle nenápadně působícímu, výstředně zpracovanému a ač to říkám nerad, jinak průměrnému dílku, které zaujme hlavně výborným audiovizuálním zpracováním, netradičním a vzácným humorem, a absencí silnějšího příběhu. Bylo to útrpných 80 minut, ale nelituju ničeho. ()

bila.tecka

Ta animace! Použití barev evokuje tu "pravou" představu o Francii. Příběh není podstatný, zaujmou spíš vtípky a animační hrátky od přejetého ocasu psa a jeho následků k účinnému lovu žab (jsme ve Francii, jak jinak...). Veškerou iniciativu příběhu představuje madam Souza, která je zarputilým malým hnacím motorem. Pozornosti neunikne kritika pohodlného způsobu života, především ta část spojená s výživou (Holly Food je docela trefné). ()

showxman

Perfektní styl podtrhnutý jemným soundtrackem zabalený do poetického hávu. Jinak strašně zajímavá záležitost s pozoruhodnými prvky a poněkud slabším dějem. Zcela jasně zde zvítězila forma nad obsahem. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)