Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Krissty

Úžasný film. Ty francouzské animace, jejich smysl pro detail a vtip, to všechno je chvílemi až zarážející. Absolutní ignorace velikostních poměrů a zažitých filmových pravidel z tohoto kousku dělá něco neotřelého a originálního. Škoda těch zbytečných slov, bez nich by se film bez problémů obešel. ()

verbst

Krásná a neotřelá animace, vynikající hudba. Tak proč nedám *****? Protože, i přes hezký kabátek je to docela nuda. ()

Rosana

Krásný filmeček, který sice vypadá jako pohádka, občas se ale vyskytnou přehnaně drastické scény. Chometovi animace jsou geniální a originální, hrdinové krásně namalovaní a všechny pohyby (včetně bouraček aut) étericky ladné. ()

MartinezZ

Jednoduchá zápletka s úchylným zpracováním a příběhem a někdy až zrůdnými nápady tvůrců. Perfektní, ač místy už příliš přestřelené. A trochu dlouhé :) ()

mysiak

Svieži artový závan do rozprávkovej ríše...takmer sa tu nerozpráva...všetko je také iné, podmanivé ale nie moc pre deti...Šampión bol senzačný...film bol celkovo taký no trochu nevýrazný..ale fajn ()

Sandiego

Nejvíc mě dostal začátek, kdy neuvěřitelně tlusté dámy vystupovaly z limuzín, jenže celý zbytek filmu byl obdobně potrhlý a neskutečně příjemný na koukání a francouzský šárm z něj přímo čišel, i když v něm bylo skoro vše schválně ošklivé. ()

Luke7

Velmi pěkný animovaný film o cyklistice. Drsný, smutný a zároveň místy i skvělý humor (lovení žab, bábinka na trojkolce). ()

GodComplex

Skoda, ze Sylvain Chomet ma tempo 1 film za 7 let, protoze jeho animovana tvorba je mnohem unikatnejsi a zajimavejsi, nez hollywoodske infantilni saskarny, ale na kvalitu je holt nutne si pockat. Trio z Belleville je navzdory sve kreslene masce az prekvapive ponure, alternativni a podivne. Tedy presne muj styl, az na to, ze ja nezeru zaby. Nemluve o vyborne hudbe a povedenym zvukovym cislum duchodecke skupiny. Je videt, ze tenhle kousek byl tvoren s laskou a citem. 8/10 ()

jondzavid

Super konečne nevtieravý animáč s osobitým vizuálom, správnou dávkou nekorektnosti a absurdity. Skvelá titulná pieseň, zopár skvelých vychytávok a nádherná atmosféra ala Jeunet, keď ešte krútil s M.Carom. Takže silné 4 kusy a silný typ na nenásilne silne originálny film. ()

suicide

Po delší době animovaný filmík s ruční animací (pokud nepočítám klasiku Simpsonových). Po vizuální stránce opravdu dokonalý film, takže jsem ochoten odpustit, že mu v zadu pokulhává trošku rovina příběhová. Ovšem celý filmeček byl tak úžasným pohlazením pro duši, který se obešel bez přehršle mluveného projevu, že se na něj někdy pro uklidnění nervů po záplavě nových nekvalitních 3D animáčů kouknu znovu rád... ()

YURAyura

10/10 Vyborny pribeh s vznikajici animaci nejen pro cyklozapalene, ale na nekoho to muze byt "prilis velke umeni" ;]] Ja jsem z toho byl odvareny, jako uz dlouho ze zadneho animaku. Frantici umi, kdyz se jim chce... ()

Aiax

Klenot surrealismu a animovaného žánru. Tímhle filmem může být zklamán snad jen zavilý vyznavač výpravných hollywoodských cukrkandlů nebo někdo, kdo si jej pustí hned poté, co přijde uřícený z práce s hlavou plnou problémů. Pokud si ale člověk vybere tu správnou chvíli a náladu, Trio z Belleville ho uchvátí a ukáže, že existují i jiné styly, jiná pojetí, jiné světy, než je ten hollywoodský (nebo hollyfoodský? :)). Nelze než zvolat Vivat cinema francais! Vivat La Resistance!!! ()

runner85

Potom ako som videl film Zámek v oblacích sa mi zle hodnotia animované filmy, pretože tak dokonalo zvládnutý príbeh ako bol tam sa málokedy vidí ... ()

Skip

Ten film mě hrozně nudil a navíc mi lezly na nervy všechny ty příšerně zpotvořený postavy. Pro mě to byla skoro nekoukatelná záležitost. ()

hunty

Žádný zázrak se bohužel nekonal, animace byla krásná, ale neosobní příběh to v mých očích shazoval. Velmi podobné pocity jsem měl naposledy u The Secret of Kells, škoda... ()

PP66

Buď jsem měl špatný den nebo problém s vkusem, ale měl tento film neoslovil - ani animace, ani příběh. Viděno v rámci Season Challenge Tour. ()

wipeout

Úžasne štýlový animák, ba niekedy až príliš nasilu. Ale treba uznať originalutu mu nemožno zaprieť. Animák pre dospelých s perfektnou hudbou, len škoda, že jej nebolo viac. Takmer úplne bez slov sa bizarné postavičky synka cyklistu drejúceho doslova ako kôň, starostlivej babičky trénerky a hráčky na cyklistický tam tam a veľa iných vás ponesú pomerne jednoduchým príbehom no oto starostlivejšie vyšperkovaným "špinavým" vizuálom, tak neobvyklým v súčastnej animovanej tvorbe, naozaj originálna a príkladuhodná odpoveď na 3D animáciu. 3.5* ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)