Trio z Belleville

Trio z Belleville

• Nový Zéland

Animovaný / Drama / Komedie

Francie / Belgie / Kanada / Velká Británie / Lotyšsko / USA, 2003, 80 min

Čudesná rozprávka, ktorej animácia sa mi nepáčila. Tie deformácie na mňa pôsobili rušivo. Príbeh bol celkom zaujímavý, myslím že dobre zvolený, sem tam dokonca aj tie deformácie dobre zvýraznili prehnaným spôsobom niektoré detaily, no neužil som si to, kvôli niektorým pravopodivnostiam a zbytočnostiam v tom. Asi so mnou niečo je, keďže ma to veľmi nebavilo alebo mám len iný štýl humoru.(8.6.2013)

Jak málo slov je potřeba, aby bylo vyřčeno vše a ne, že by toho bylo málo, ba naopak. Velice zajímavý, pro animovaný film navíc také dosti netypickým příběhem oplývací snímek a velmi osobitá, zvláštní, retro, ale stylová animace - to jsou faktory, jenž charakterizují tento film. A také vtip. Ono... lovit žáby granátem a parapletem, to se také hned tak nevidí.(3.11.2010)

Úžasne štýlový animák, ba niekedy až príliš nasilu. Ale treba uznať originalutu mu nemožno zaprieť. Animák pre dospelých s perfektnou hudbou, len škoda, že jej nebolo viac. Takmer úplne bez slov sa bizarné postavičky synka cyklistu drejúceho doslova ako kôň, starostlivej babičky trénerky a hráčky na cyklistický tam tam a veľa iných vás ponesú pomerne jednoduchým príbehom no oto starostlivejšie vyšperkovaným "špinavým" vizuálom, tak neobvyklým v súčastnej animovanej tvorbe, naozaj originálna a príkladuhodná odpoveď na 3D animáciu. 3.5*(29.1.2007)

Skoda, ze Sylvain Chomet ma tempo 1 film za 7 let, protoze jeho animovana tvorba je mnohem unikatnejsi a zajimavejsi, nez hollywoodske infantilni saskarny, ale na kvalitu je holt nutne si pockat. Trio z Belleville je navzdory sve kreslene masce az prekvapive ponure, alternativni a podivne. Tedy presne muj styl, az na to, ze ja nezeru zaby. Nemluve o vyborne hudbe a povedenym zvukovym cislum duchodecke skupiny. Je videt, ze tenhle kousek byl tvoren s laskou a citem. 8/10(14.2.2011)

Veliký převeliký respekt k panu Chometovi. Jeho vize a styl jsou opravdu úchvatné. Ale na mě je to moc velké umění, a fascinace jednotlivostmi mi nestačí k tomu, abych si film užil. Absurdní příběh vyprávěný skrze symbolické vyobrazení a přehnané to i ono mě nijak neoslovil, a k vidění doporučuji pouze umělecky citlivým duším a těm, kdo se nebojí experimentu. Já mezi ně nepatřím. 70%(16.8.2011)

• - Objevuje se zde také kanadský virtuóz Gjen Gould, či pětinásobný vítěz Tour de France Jacques Anquetil. (imro)

• - Trio má na stěnách bytu zavěšeny obrázky např. Charlie Chaplina, dokonce tam mají společnou fotku s Pepkovou Olive. Visí tam také plakát z krátkého animovaného filmu Winsora McCaye Gertie the Dinosaur (1914) nebo Prázdniny pana Hulota (1953). (imro)

• - Další slavná hudebnice, která se objevila v animované podobě je americká zpěvačka a tanečnice Josephine Baker. V první polovině minulého století často vystupovala v Paříži polonahá. (imro)