Trio z Belleville

• Nový Zéland

Animovaný / Drama / Komedie

Francie / Belgie / Kanada / Velká Británie / Lotyšsko / USA, 2003, 80 min

• misulka03

Zcela netradiční podívaná vytvořená zcela originálním stylem. Ale i přes svou jedinečnost mě toto dílo neoslovilo. Možná jen tomuto druhu filmu nerozumím, nebo já vážně nevím, ale na hranaté bodygardy, tlustého psa na špejlích nožkách, na obrovské svalnaté nohy, které tvoří polovinu třičtvrtě člověka nebo na parník desetkrát větší než jsou městské mrakodrapy jsem dost alergická. Zřejmě to k filmu patří, ale mě se tohle nelíbilo. Nemůžu tomuto animáku upřít zajímavý styl, dobrý námět nebo vtipné 3 zpívající ženy. Ale můj celkový dojem z filmu není zase tak pozitivní, jaký jsem od něj čekala. Scénárista měl zřejmě v tomto filmu "těžkou" práci, ale udělal mi radost, že aspon jednou babička a její vnuk promluvili.(29.8.2008)

Opravdu mimořádné nápady a nevšední pojetí postav. Tady bych dal 5 hvězdiček. Bohužel samotný příběh moc velkou sílu neměl a hodněkrát jsem se přistihl že přěmýšlim o něčem uplně jiném než abych sledoval děj na obrazovce. Tohle něco mezi 2-3 hvězdičkami. Jako celek i díky zdařilému provedení DVD hodnotím slabšími 4 hvězdičkami(26.5.2006)

• Crawler-D

Tak prázdný, až mi z toho bylo na nic. Pomalý film, jehož tempo je udáváno pískáním babičky trenérky, sice má co nabídnout po animační stránce (vize New Yorku, tělesná konstituce cyklistického závodníka apod. vychytávky), ale nedokáže tím skrýt unylou konstrukci děje, který působí dojmem báchorky špatného vypravěče.(30.10.2009)

Rucnu animaciu mam rad, a na tento kusok som sa velmi tesil, avsak ani vo sne by ma nenapadlo aky krasny zazitok mi pripravi. Trio z Belleville by sa dalo opisat ako ohnostroj originality a skveleho humoru. Z kazdej sceny priam srsia napady, humor a nadherna animacia ktora sa moze s kludom rovnat japoskym skvostom. Humor nevyvolava zachvaty smiechu, ale neskutocne prijemne bavi a hreje pri srdci a ja som cely film pozeral s usmevom na tvari.. Film je vlastne takym zvlastnym balzamom. Neskutocny, ale aj skutocny a velmi ludsky zaroven. Od prvych minut az do konca z neho citit s akou laskou k tomu dielu jeho tvorcovia pristupovali a ze don vlozili mnoho svojich pocitov, zazitkov, kus svojho zivota. Skutocne nadherne. (10/10)(3.8.2007)

Netradícna "rozpravka", aj ked myslim, ze nie vsetko, co je kreslene musi byt rozpravkove, s originalnou animaciou, vybornou hudbou a celkovo vynimocnym prevedenim...v podstate neme obrazky, ktore prechadzaju obrazovkou...(mozno skoda, ze nie uplne neme, aj ked to uz by bolo vo vodach melancholie...), ktore su vsak tak neuveritelne putavo nasnimane, ze je tazko odtrhnut oci od (platna, telev.obrazovky, monitora, atd.:)) Skoda vsak, mal to byt nemy film....a Bruno a vsetko okolo neho je myslim uz teraz nezabudutelne...(najblizsie ked uvidim vlak, tak...:))(7.8.2004)

• - Americká rodina turistů z Chometova krátkého filmu Stará dáma a holubi se objeví i v ulicích Belleville. (imro)

• - Film, na který se trio kouká v televizi je Jour de fete z roku 1949. (imro)

• - Trio má na stěnách bytu zavěšeny obrázky např. Charlie Chaplina, dokonce tam mají společnou fotku s Pepkovou Olive. Visí tam také plakát z krátkého animovaného filmu Winsora McCaye Gertie the Dinosaur (1914) nebo Prázdniny pana Hulota (1953). (imro)