Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)
Trailer 1

VOD (1)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer 1

suicide

Po delší době animovaný filmík s ruční animací (pokud nepočítám klasiku Simpsonových). Po vizuální stránce opravdu dokonalý film, takže jsem ochoten odpustit, že mu v zadu pokulhává trošku rovina příběhová. Ovšem celý filmeček byl tak úžasným pohlazením pro duši, který se obešel bez přehršle mluveného projevu, že se na něj někdy pro uklidnění nervů po záplavě nových nekvalitních 3D animáčů kouknu znovu rád... ()

packa

Nejoriginálnější animovaný film posledních let! Pasáže z Tour de France nemají chybu, animátoři geniálně vystihli mimiku ztrhaných cyklistů, smekám pomyslný klobouk. Spousta vizuálních vtípků je doslova k popukání (socha svobody...), film si rozhodně nenechte ujít. Jo a ještě něco, tento film není pro děti. Ne že by obsahoval něco závadného, ale děti jej nemají šanci pochopit a zcela jistě by se nudily. ()

ScarPoul

Trio z Belleville je plné emotívnych obrazov a krásnych podobenstiev. Sylvain Chomet predstavuje svojského tvorcu na poli animácie a tento jeho prvý celovečerný film to potvrdzuje. Príbeh babičky, ktorá sa vyberie zachrániť svojho vnúčika pred zlými mafiánmi môže znieť banálne - ale v Chometovom prevedení sa jedná o veľmi citlivý príbeh. S neuveriteľnou ľahkosťou sa tu striedajú dramatické a temné pasáže s tými hravými a vtipnými. Postavičky majú svoje typické črty - predĺžený nos, veľké oči, výrazné zuby a tak si v mozaike rôznych ľudí môžte všimnúť rôzne typy a charaktery - až teda na Američanov, ktorý sú všade rovnaký. Krásna melancholická atmosféra podfarbená príjemnou hudbou a dokonalé prepracovaným prostredím robia s tohto filmu nezvyčajný zážitok. A to aj napriek faktu, že sa nejedná o typickú dramatizáciu príbehu a film je skôr pomalý a má v sebe veľa skrytých myšlienok - či už je to znázornenie pokroku, ktorý ničí všetko prirodzené a ženie svet do chaosu, alebo že láska a úcta a spomienky nám dávajú silu postupovať vpred. Je tu toho strašne veľa a je veľmi zábavné všetky odkazy a myšlienky čo ich len na svete je objavovať v tomto 80 minútovom snímku. Jeden z filmov, ktorý majú šancu stať sa skutočne nezabudnuteľnými. Absenciu dialógov schvaľujem. ()

C0r0ner

S předsudkem geniálního animáku pro dospělé jsem si tenhle film nechával dost dlouho uzrát. No. Pro oko to bylo zpracované dokonale, pro duši skvěle, pro rozum už hůř. Chyběl mi nějaký smysluplný děj, který by vyplnil jinak perfektní vizuál. Škoda, čekal jsem od tohohle opěvovaného díla mnohem víc, než nakonec nabídlo. 60% ()

hous.enka

Hodně zvláštní animovaný film - a to nejen po kreslené stránce. Zápletka je vlastně dost triviální: americký mafián ukradne (ok, to už nezní tak triviálně :D) tři závodníky z Tour de France a babička jednoho z nich se vydá svého vnuka zachránit. Líbilo se mi hlavně americké prostředí, kde existují jen dvě vrtvy: bohatí mafiáni s rudým nosem od přemíry vína a chudé vysloužilé žabožroutky (eh, pardon všem Francouzům). Babička a její šilhavé oko a kratší noha jsou kouzelné. Trio z Belleville je důkazem toho, v čem se liší evropská animace od té americké. A to nejen ve stylu kresby. ()

• Trio má na stěnách bytu zavěšeny obrázky např. Charlie Chaplina, dokonce tam mají společnou fotku s Pepkovou Olive. Visí tam také plakát z krátkého animovaného filmu Winsora McCaye Gertie the Dinosaur (1914) nebo Prázdniny pana Hulota (1953). (imro)
  • 8-milionový animák měl světovou premiéru v nesoutěžní sekci filmového festivalu v Cannes a během prvních 5 dní (26.-30.11. 2003) promítání v USA si odnesl z šesti kin 146 762 dolarů. 16. února následujícího roku expandoval do širší distribuce a svou pouť ukončil v červnu se ziskem 7 milionů dolarů. (imro)

Související novinky

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)