Trio z Belleville

• Francie Les Triplettes de Belleville (více)

Šampion je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička, madan Souza. Ta se postará o to, aby vnuk našel věrného kamaráda v psovi Brunovi a aby našel životní zálibu v jízdě na kole. Pod babiččiným vedením se ze Šampiona stane favorit slavného cyklistického závodu Tour de France. Během závodu, vysoko v horách, je však Šampion spolu se dvěma dalšími kolegy unesen francouzskou mafií. Madam Souza s Brunem se rozhodnou ho zachránit. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

zette

Animace pekna, dejove me to ale vubec nezaujalo. Coz tedy vidim, ze jsem siroko daleko jediny... Tak dost mozna problem na me strane.-). ()

mortak

Nádhera! Chomet geniálně splétá dohromady ošklivost s krásou, smutek s radostí, mládí se stářím, realitu se snem, zvířáta s lidmi, Francouze s Američany, a to celé dohromady vytváří nezapomenutelný třírozměrný svět, proti ktérému jsme všechny obrýlené 3D projekce zakrnělým nedochůdčetem. Žádná technika totiž nemůže nahradit fantazii. ()

majo25

Samotná animácia je na jednej strane zaujímavá, na druhej zase aj nesympatická. A velké mínus - na animovanej komédii by bolo sa aspon sem-tam zasmiať, lenže tu nebolo bohužiaľ kedy. Hodnotenie: 65% ()

misulka03

Zcela netradiční podívaná vytvořená zcela originálním stylem. Ale i přes svou jedinečnost mě toto dílo neoslovilo. Možná jen tomuto druhu filmu nerozumím, nebo já vážně nevím, ale na hranaté bodygardy, tlustého psa na špejlích nožkách, na obrovské svalnaté nohy, které tvoří polovinu třičtvrtě člověka nebo na parník desetkrát větší než jsou městské mrakodrapy jsem dost alergická. Zřejmě to k filmu patří, ale mě se tohle nelíbilo. Nemůžu tomuto animáku upřít zajímavý styl, dobrý námět nebo vtipné 3 zpívající ženy. Ale můj celkový dojem z filmu není zase tak pozitivní, jaký jsem od něj čekala. Scénárista měl zřejmě v tomto filmu "těžkou" práci, ale udělal mi radost, že aspon jednou babička a její vnuk promluvili. ()

MJMilan odpad!

Tento zvláštní snímek mi nic neříkal. Asi nejsem uměleckého ražení. Graficky nehezké, ale to by bylo až to poslední. ()

moviefilm

Ano, zabavil som sa, najmä na satirickom zobrazení Ameriky, ale oveľa častejšie som sa nudil a to je pri dĺžke 80 minút nemysliteľné. Radšej to tvorcovia mohli trochu zostrihať a mohli mať dokonalý krátkomentrážny film (a nominácia na Oscara by ich rovnako tak neminula), ako takto majú priemerný celovečerný film. Čo ma však rozčuľovalo nemenej bolo nelogické konanie niektorých postáv a nelogickosti, z ktorých niektoré boli síce zámerné, ale príliš násilne vložené do deja v snahe o rozuzlenie. Ospravedlňujem sa všetkým fanúšikom, ktorí tento film vyhlasovali za budúci kult, no toto skutočne nie je pre mňa. P.S.:Skvelá pieseň v úvode (ktorá sa ale v horších verziach objavuje ešte stokrát v celom filme)... ()

Courtemanche

Málem beze slov, naprosto originální styl Chometa (taky asi Nicolas de Crécy). Pro mě tento animovaný film patří do top 5 všech dob, je ale pravda že já raději originalitu/jiný pohled, než opakování toho samého. ()

StanislachKo

Filmy, ktoré vytvárajú tú dobre známu dilemu (cítim to na odpad! alebo na 5*?!) neviem inak ohodnotiť, ako priemerom.. Ale o priemerný film rozhodne nešlo! Svojou jednoduchosťou a presnee miereným minimalizmom to bolo vlastne skoro až lyrické.. A rozhodne budem potrebovať aspoň jednu reprízu! ()

VaHo

Animace tmavými a šedými barvami působí smutně, což je ještě umocněno dějem takřka bez dialogů. To je ale jen první dojem, ve skutečnosti je to docela vtipný snímek, který těží z grotesknosti a absurdity animovaného prostředí. Docela příjemný film. ()

chelseaman22

Překvapivě zábavný francouzský animovaný počin, který se nebojí vzít si slavnou Tour de France et Royaume-Uni de Grande-Bretagne et d'Irlande du Nord, a to zejména její dopingovou součást, která k cyklistice patří stejně neodmyslitelně jako klobása s hořčicí na fotbalovém stánku U Litavky. Vizuál netradičně bravurní, příjemné zpestření v záplavě remaků amerických pohádek. 80 % Celosvětový příjem ke 12. 2. 2020: $14,776,760, což je 7,39 násobek rozpočtu ()

Komprimus

Vynikající originální animace, atmosférou prostoupený příběh a naprosto dokonalý soundtrack dělají z Tria z Belleville snadno jeden z nejlepších animovaných filmů všech dob (alespoň v mých měřítkách). Plus film obsahuje doposud nejgeniálnější zachycení číšnické profese. ()

Avathar

Ten Chomet je snáď génius, alebo čo... Už jeho STARÁ DÁMA A HOLUBY ma dokonale uzemnila a jeho druhý film (tentokrát celovečerný) bola skutočne delikatesa. TRIO Z BELLEVILLE je podľa mňa skutočne úžasný, priam dokonalý animák. A je v ňom všetko, čo ja osobne milujem: Nádherná animácia (úchvatné je predovšetkým mesto Belleville, ktoré na mňa pôsobilo takmer "steampunkovým" dojmom) a hudba (úvodnú pieseň si ešte stále pohmkávám), milá karikatúra a jemná irónia ("HollyFood", amíci), grotesknosť, surrealizmus, absurdita, humor aj láskavo-dojemný smútok... A žiadne citové, patetické vydieranie, žiadna presladená infantilnosť! Naopak, z každého políčka cítiť gejzíry nápadov a lásku k poctivému animačnému remeslu. Jeden z najlepších animovaných filmov, aké som doteraz videl a zaslúžený vstup do mojej TOP-ky. Som ukrutne zvedavý na ďalší Chometov počin a už teraz sa teším! ()

Honzíno

Frantíci mají smysl pro černý humor a neortodoxní, vtipné dějové skoky. A již také tradičně si dělají legraci z amíků. Trio stojí za podívání, jde o netradiční film z fr. animované školy (u mě vede zatím Persepolis). Příjemná, humorná a nepodbízivá podívaná. 75% ()

Kamkon

Depresivní hrůza, která si dělá srandu s celé trapné Francie a podle níž jsou na světě jen tlustí lidé (pokud nejezdí na kole, to je druhý extrém). Ale oceňuji, že všechny klišovité zápletky různých akčních snímků dokázala originálně schválnit svým vlastním způsobem ()

Mr.Bulanek

ze zacatku jsem mel rozporuplnou naladu ale pozdeji me to presvedcilo o kvalitnim animovanem snimku. Animace vydychavajicich jezdcu mi pripominala film Dvanact ukolu pro Asterixe kdyz plnil ukol s bezcem a ten to potom vydychaval podobne :-) ()

bubun

Přestože se mi líbí vizuální i zvuková stránka, a hlavně pak jejich propojení, mám k filmu dost výhrad. Rozvleklost by se dala přežít, pokud by šlo o jedinou věc, která mu ubírá body. Přímočarost ve zjednodušení či přímo zploštění karikatur vyzobrazených charakterů, postavená ať už na stereotypech vlastností číšníků, nebo občanů USA apod., mi vadí nejvíce. Navíc tím film působí nabubřele (nevystihuje v jednoduchém zobrazení podstatu, ani komplexnost, vlastně se spíš trochu podbízí - a to asi jakési "elitě"). Mrzí mne, že přes nadsázku a důslednou stylizaci, kterou vidím opět ve výtvarné stránce věci, humor nenalézám téměř žádný - pouze právě v té groteskní animaci. A poslední výhrada je čistě osobní, a to, že po emoční stránce to se mnou nedělalo vůbec nic. Nicméně stojí rozhodně za vidění, už kvůli rozporuplnosti dojmů jak jedince, tak širšího obecenstva, což značí, že tento snímek má více vrstev, které se dají sledovat a vnímat. ()

Chomet si troufá na italskou legendu

Chomet si troufá na italskou legendu

10.08.2014

Francouzský animátor a režisér Sylvain Chomet za sebou ještě mnoho celovečerních filmů nemá, ale vždy, když s něčím přijde, je to velká událost. Jeho Trio z Belleville a Iluzionista jsou špičkou… (více)