Bude to nahlas! (festivalový název)

It Might Get Loud

Hudební / Dokumentární

USA, 2008, 97 min

Greg Finton

Scénografie:

Donald Graham Burt

Mám jednu menšiu výhradu, a síce The Edge mi sem akosi nepasoval a osobne by som ho radšej nahradila niekým iným. Nič proti U2, no pokiaľ ide o gitaristov, určite by sa našlo viac lepších adeptov, ktorí by sa sem hodili skôr. Ešteže to zachránil Jack White. Pokiaľ ide o muziku, je to dobrý a zanietený rozprávač a je na ňom viac ako na komkoľvek inom vidieť a počuť, že to čo robí ho aj nesmierne baví. A ako nám hneď v úvode dokazuje, na to aby urobil slušný hluk, ani nepotrebuje vôbec žiadnu gitaru. No a navyše nemôžem nespomenúť aj The Raconteurs - Blue veins a jeho krvavé prstíky - ejha.(25.9.2012)

• neoBlast

Všechny tři hlavní chlapíky mám moc rád, ale Davise Guggenheima nad nimi moc nechápu. Atraktivní téma, zajímavé hudební osobnosti a on z toho vytvoří 100 minutové plkání o ničem, plné lyrických nálad a pomalého vyprávění příběhů bez pointy. Oscarový pán za kamerou měl přece také vykouzlit více, alespoň z té společné sešlosti. A můj oblíbenec Jack White mu v závěrečném sestřihu vypadá jak podivínský kokot, a vlastně ani jedna z legend nedává najevo, že se na setkání extra bavila... :-) 40 %(27.3.2010)

Pro fanoušky zúčastněných hudebníků tohle musí být paráda, protože setkání tří generací je rozhodně zajímavé. O něco zajímavější i proto, že za tři roky od vydání filmu se The White Stripes rozpadli. Skvěle zde hrají kytary, hudba zde zaznívá parádní, ale přesto mě dokument nedokázal dostat, ohromit. Jasně, kdyby tam byl někdo z Beatles, jsem odvařený.(12.4.2017)

Pro fandy alespoň jednoho ze zmíněných hudebníků nutnost.. Nudit se nebudou ani ostatní hudebníci (tedy spíše kytaristé), ale pro jakéhokoliv laika moc nedoporučuju. Vlastně se z filmu ani moc nedozvíme, hlavní je ten pocit, že jste prostě uvnitř, že nahlížíte do myslí nejlepším světovým kytaristům. Bohužel ve výsledku prostě natáhnutá stylová reportáž. Přesto se mi to coby vášnivýmu kytaristovi líbilo. 3-4(28.3.2010)

Pro milovníky kytar/White Stripes/Led Zeppelin/U2 naprostá povinnost, pro ostatní asi těžko uchopitelný dokument o třech lidech, kteří svým způsobem utvářeli/utvářejí podobu novodobé hry na elektrickou kytaru. Jsou zde hodně patrné rozdíly mezi Jackiem, který vezme cokoliv do ruky, hodí za to distortion a začne do toho vařit a na druhé straně The Edge který signál prožene deseti ampy a pořád mu to nestačí. I tak se mi ale zdálo, že Guggenheim hodně preferuje linie s Jackem a ostatní dává trochu do pozadí.Pro mě srdcová záležitost, pro normální smrtelníky to bude velmi nudný dokument, u kterého stěží pochopí jeho krásu. 8/10(29.1.2010)