poster

Pardon Us

 • slovenský

  Laurel a Hardy za mrežami

Komedie

USA, 1931, 56 min

 • Flego
  ***

  Ani si neuvedomia a Laurel a Hardy sedia v base. Znepriatelia si postupne riaditeľa, profesora i spoluväzňov. Po vydarenom úteku sa skrývajú medzi černochmi na bavlníkovej plantáži. Vcelku priemerný celovečerný snímok vyniká azda len záverečnou akčnou scénou a jej situačnou komikou, inak stojí za zmienku len hra na černochov. www.video.google.com(24.3.2007)

 • Pitryx
  **

  Klasický L&H je pryč. Komedie má sice dobrý děj, ale „peprné“ gagy skoro chybí, ovšem hlavně že se zde bohatě zpívá. Hodnotím hodně ty dva jako černochy, byli vskutku neodolatelní. Z klasiky je tu toho použito skutečně velmi málo. Ani scéna u zubaře, opakovaná z filmu „Leave 'Em Laughing“ neměla „grády“. Prostě, celovečerní film dvojici zazdil více než přechod na film mluvený. Přesto se na to podívat dá. Walter Long zde opět exceluje.(22.11.2016)

 • KIT.HL
  ***

  Dostupné i v 96 min verzi.....(19.12.2011)

 • dopitak
  ***

  Hodně dlouhé, takže tu 96 minut verzi si neumím představit. Přechod z němé éry je ještě hodně znát, někteří komici ještě hrají jako dřív a kamera jim v tom hodně napomáhá, za všechny učitel zvláštní třídy James FInlayson. Zvláštní je část, kdy L+H žijí na plantáži maskovaní za černochy, a spolu s nimi zpívají a stepují (téhle části je věnováno hodně času). V době, kdy film vznikl, byl asi hodně aktuální (prohibice, nouze o práci). Laurelovo sykání je laciný, ale fungující fór. Zabijáka Tygra hraje Walter Long.(12.10.2016)

 • Killda
  **

  Tento snímek jen dokazuje genialitu Charlieho Chaplina při jeho zavrhnutí zvukového filmu u grotesek. Pardon Us na zvuk neuvěřitelně doplácí a mění tak 68 minutový filmeček v utrpení. Což je také způsobeno laciným humorem Laurela a Hardyho a především pak na svou dobu lacinou filmařinou a vyprávěním. Od tohoto komediálního dua si další film již nejspíš nedám.(16.12.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace