Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Hennesy

Ak prijmete fakt, že viac ako štandardný dokument uvidíte osobnú a podľa mňa veľmi úprimnú spoveď jedného /ne/obyčajného človeka budete spokojní. Sly to urobil vlastne tak ako všetky ostatné filmy počas svojej kariéry - osobne, so srdcom a to má pre mňa vždy väčšiu cenu ako keby som sledoval informačne nabitý dokument. Stallone rozumie životu, strate, rovnako ako rozumie filmu..resp.možno práve preto. Schwarzenegger mal šťastie na to, že robil s brutálnymi tvorcami a zapísal sa do histórie. Sly sa zapísal do histórie doslova sám. Štvrtú hviezdu dávam za to, že ma naučil veriť v Americký sen v čase, keď som to najviac potreboval. ()

AdamesWWE

[9/10] Možno trošku melancholickejší dokument ako konkurenčne skôr vydaný Arnold, ale to nemyslím v zlom. Výborne spracovaný dokument ktorý je povinnou jazdou každého fanúšika. Skvelé podanie životného príbehu so skvelým hlasom Stallona. Čo viac dodať, škoda že niektoré filmy nedostali väčšiu príležitosť, ale Ďakujem aj za tento 95m dokument. ()

m.a.t.o.

„Pracujem v odbore nádeje a naznášam smutné konce.“ Arnieho dokument bol viac osobný, Slyov sa venuje hlavne jeho filmom a tomu, prečo sú také, aké sú. Možno som čakal viac z jeho osobného života. To, že Slyov syn Sage už nie je medzi živými sa dozvieme iba zo suchého titulku. Čo sa týka rodiny, tvorcovia sa venovali hlavne vzťahu-nevzťahu s otcom, a práve tu badať najväčšiu paralelu medzi Slyom a Arniem. Tí, ktorí ste videli oba dokumenty, viete o čom píšem. 75 % ()

Wally

Co si budeme povídat, když vyšel dokument o Arnoldovi, byla otázka ne ´jestli´ ale ´kdy´ se objeví něco o Slyovi :-) A je to tu.... Za mne byl Arnold zábavnější a asi víc splnil, co jsem od dokumentu tohoto ražení čekal...historky z natáčení, něco ze soukromí atd. To mi tady dost chybělo. Sly je vážnější a nějaká sranda, odlehčení trošku chybí... Ale klobouk dolů..je jedním z mých filmových hrdinů dospívajících let. Když jsem viděl posledního Ramba, tak sem byl na konci dojat... Člověk s Rambem/Rockym vyrostl. Pro mne je to frajer, který se z ničeho...z nuly stal hereckou legendou. On a Arnold budou vždy čnít nade všemi ostatními... ()

Maynard.

Aby toho hecování mezi Sly a Švácou nebylo málo, tak v jeden rok udělali svý životopisy :o). A i tomhle případě pro mě zvítězil Šváca. Sly obdivuju za to, že si spoustu svých filmů i sám napsal, to jako klobouk dolů. I když kromě Rockyho to sou scénáře s celkem jednoduchým příběhem, ale má to chytlavý. Zajímavý je, že tito oba obři byli za mlada dost os svých fotříků mláceni. Co se týče Slye života, tak sem se toho až zas tak nedozvěděl. ()

• Píseň, která zní během závěrečných titulků, je „Come On Up to the House“ nazpívaná americkým písničkářem Tomem Waitsem. (sator)