Na první pohled

• USA At First Sight (více)

Prožijte s námi příběh o znovuobjevení lásky a krásy života. Když unavená a vystresovaná Amy odjíždí na odpočinkový víkend do lázní a potkává zde pohledného maséra Virgila, její život začne nabírat jiný směr. Virgil je mnohem vnímavější a pozornější než ostatní muži, které Amy poznala. Má vlastní vidění světa - Virgil je totiž slepý. V tuto chvíli jen zázračná operace nabízí naději, že se Virgilovi vrátí zrak a oba budou moci společně znovuobjevovat svět... (oficiální text distributora)

anniehall

Ty tři hvězdičky jsou hlavně za solidní práci Marka Ishama, kterou odvedl na výborném, tak trochu melancholickém soundtracku, který vhodně doplnila několika svými čísly vynikající a ve filmu hrající pianistka a zpěvačka Diana Krall. Uvěřitelné a umírněné herecké výkony zachraňují poměrně klišovitý a dobře odhadnutelný scénář made in Hollywood. ()

Lencha

Pro mě hrozně smutnej film. Není to klasická romantika mezi Virgilem, kterej je slepec a dívkou Amy, která ho chce "zachránit". Ta "záchrana" z její strany je jen chvilková...Virgil sice po operaci vidí, poznává nový věci, ale když začne zase slepnout, vlastně se dostává do svého přirozena, protože je na slepotu zvyklej a dokáže s ní žít. Myslím, že horší je to pro Amy, která se musí smířit s tím, že tudy cesta nevede a Virgil prostě vidět nebude...Hrozně jsem mu ale fandila, aby viděl a myslím, že Virgil poté, co se naučil "pracovat" s tím, že opět vidí, byl vděčný za tuto zkušenost, i když to ve finále neklaplo. Ta myšlenka mi připomněla film Čas probuzení (nesrovnávám filmy, jen myšlenku...), kdy je dána člověku šance chvíli žít život bez nemoci, ve filmu Na první pohled bez slepoty a pak je mu tato šance zase odebrána...to je pro mě silnej moment... ()

tron

„Lepšie som ťa videl, keď som bol slepý.“ Tento komentár obsahuje spoilery, tak ak ste film nevideli, radšej ďalej nečítajte – píšem relatívne, pretože film vznikol podľa skutočných udalostí, teda baviť sa o spoileroch je asi rovnaké, ako keď je divák v životopise Stalina prekvapený, že Stalin zomrel... Snímka zaujímavo kombinuje tri silné témy, z nich každá by stačila na jeden celovečerný film. Čo by sa stalo, keby sa slepý masér z dediny (zmätený Val Kilmer) zamiloval do mestského dievčaťa (rozkošná Mira Sorvinoová)? Plus čo by sa stalo, keby následne podstúpil zázračnú operáciu a odrazu sa stal zo slepca normálne vidiaci človek? A čo by sa stalo, keby následne po čase ZNOVA oslepol? Celkom zaujímavé otázky a ten príbeh je sám osebe dobrý a poctivý. Bohužiaľ, scenár je v lepšom prípade priemerný, podporné postavičky nezaujímavé až otravné (jedinou výnimkou je v dvoch troch scénach sa tradične laneovsky geniálne mihajúci Nathan Lane – VTÁČIA KLIETKA) a celé sa to dosť otravne (po úvode, ktorý ešte má niečo do seba) vlečie do vysiľujúco vyčerpávajúceho dvojhodinového záveru. Nepomôže už ani dvojka Kilmer/Sorvinoová (MIMIC a bývalá Quentinova frajerka): osamote fajn, ale v spoločných scénach im chýba charizmatický náboj. Myšlienka o tom, že niektoré veci je lepšie nevidieť, je pekná, ale spracovaná štandardne. ()

otík

Klasická, ale hezká romantická podívaná o od malička slepém masérovi, do kterého se zamiluje mladá žena z New Yorku, přesvědčí ho, že by se měl nechat operovat, aby mohl zase vidět, aby následně zjistila, že ono to zas tak růžové v tom vztahu nebude, když chlápek bude vidět. Velmi slušný Kilmer, příjemná Sorvino a hezké hudba Marka Ishama se postarali o příjemné nedělní odpoledne. ()

blackJag

Na základě skutečných osudů vzniklo toto bezkrevné romantické drama, natažené do dvou hodin, které při troše soudnosti šlo s přehledem prostříhat na 80 minut. Takto je výsledek hodně nudný a je to škoda, protože téma mělo spolehlivou dramatickou složku. Herci tak ani nemají moc co hrát a v natažených záběrech působí zbytečně bezradně, což z jejich obvykle standardních výkonů ještě pár bodů ubírá. 40% ()