Na první pohled

• USA At First Sight (více)

Prožijte s námi příběh o znovuobjevení lásky a krásy života. Když unavená a vystresovaná Amy odjíždí na odpočinkový víkend do lázní a potkává zde pohledného maséra Virgila, její život začne nabírat jiný směr. Virgil je mnohem vnímavější a pozornější než ostatní muži, které Amy poznala. Má vlastní vidění světa - Virgil je totiž slepý. V tuto chvíli jen zázračná operace nabízí naději, že se Virgilovi vrátí zrak a oba budou moci společně znovuobjevovat svět... (oficiální text distributora)

aluna

Protože všemu navzdory, tenhle romantickej film má co říct. Když jste na něco od malička zvyklí, vyplatí se to měnit, když hrozí, že to opět ztratíte? Nebo to stojí za to i jen na chvíli? Co je lepší, a co je vlastně normální, když to vidíte z druhý strany? Ulehčí to bolesti, nebo ji to naopak způsobí? SPOILER Jak se slepec musí vyrovnávat s návratem zraku je něco, co by mě asi bez kopance v podobě tohohle filmu nikdy nenapadlo. Závěr ala Růže pro Algernon v jiným hávu (v mých vlastních úvahách) a pro mě hrozně stísněný a depresivní. ()

Ded@M@tes

Tento film má asi nejvíc za problém, že tu nehraje známější herec ( ), kdyby tu hrál např. ´´Keanu Reeves´´, tak by určitě měl film větší tržby a byl proslulejší. Možná je to jen škoda, že nevybrali někoho lepšího, ale i tak je ´´Na první pohled´´ povedený film. Navíc je scénář ovlivněný skutečnou událostí, kterou zaznamenával doktor, kam chodil na vyšetření očí... Příběh o lásce dvou lidí ( slepce od mládí a krásky z New Yorku ). Kteří se do sebe zamilují a prožívají společné chvíle. Po čase chce , aby šel na operaci očí, nejdřív chvíli odmítá, protože byl na operaci očí v mládí a nechce si to prožít ještě jednou. Ale nakonec se rozhodne podstoupit jí. Operace se zdaří a on objevuje svět kolem sebe, ale po čase se mu vrátí slepota zpět.. Dokáže láska přejít i tuhle nečekanou situaci??? ( Hodnocení: 7/10 ) ()

tron

„Lepšie som ťa videl, keď som bol slepý.“ Tento komentár obsahuje spoilery, tak ak ste film nevideli, radšej ďalej nečítajte – píšem relatívne, pretože film vznikol podľa skutočných udalostí, teda baviť sa o spoileroch je asi rovnaké, ako keď je divák v životopise Stalina prekvapený, že Stalin zomrel... Snímka zaujímavo kombinuje tri silné témy, z nich každá by stačila na jeden celovečerný film. Čo by sa stalo, keby sa slepý masér z dediny (zmätený Val Kilmer) zamiloval do mestského dievčaťa (rozkošná Mira Sorvinoová)? Plus čo by sa stalo, keby následne podstúpil zázračnú operáciu a odrazu sa stal zo slepca normálne vidiaci človek? A čo by sa stalo, keby následne po čase ZNOVA oslepol? Celkom zaujímavé otázky a ten príbeh je sám osebe dobrý a poctivý. Bohužiaľ, scenár je v lepšom prípade priemerný, podporné postavičky nezaujímavé až otravné (jedinou výnimkou je v dvoch troch scénach sa tradične laneovsky geniálne mihajúci Nathan Lane – VTÁČIA KLIETKA) a celé sa to dosť otravne (po úvode, ktorý ešte má niečo do seba) vlečie do vysiľujúco vyčerpávajúceho dvojhodinového záveru. Nepomôže už ani dvojka Kilmer/Sorvinoová (MIMIC a bývalá Quentinova frajerka): osamote fajn, ale v spoločných scénach im chýba charizmatický náboj. Myšlienka o tom, že niektoré veci je lepšie nevidieť, je pekná, ale spracovaná štandardne. ()

sharky

70%Až slzopudná romantika, navíc natočená podle skutečné události, s mnoha velmi romantickými a dojemnými momety (naslouchání kapkám deště, cukrová vata), dobrými herci, ale poněkud slabší druhou polovinou. Lehce patetický závěr mi ale výjimečně přišel docela na místě. člověk by ani nevěřil, že se něco takového může stát... ()

movie

Celkem smutná, ale smířlivá podívaná o tom, jak se Mira Sorvino zamiluje do slepého maséra Vala Kilmera, nechá ho podstoupit operaci očí, ale s nově nabytým zrakem mu v životě udělá celkem velký zmatek. Konec mě skoro až dojal, ale už protože v kolence režie je jméno Irwina Winklera a i proto, že tahle story není nic úžasného, dávám za 3*. ()