poster

Na první pohled

 • USA

  At First Sight

 • USA

  Sight Unseen

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Na prvý pohľad

 • Velká Británie

  At First Sight

 • Nový Zéland

  At First Sight

 • Austrálie

  At First Sight

 • Kanada

  At First Sight

Drama / Romantický

USA, 1999, 122 min

Režie:

Irwin Winkler

Předloha:

Oliver Sacks (povídka)

Scénář:

Steve Levitt

Kamera:

John Seale

Hudba:

Mark Isham

Producenti:

Irwin Winkler, Rob Cowan

Střih:

Julie Monroe

Scénografie:

Jane Musky

Kostýmy:

John Dunn
(další profese)
 • Ded@M@tes
  ****

  Tento film má asi nejvíc za problém, že tu nehraje známější herec ( ), kdyby tu hrál např. ´´Keanu Reeves´´, tak by určitě měl film větší tržby a byl proslulejší. Možná je to jen škoda, že nevybrali někoho lepšího, ale i tak je ´´Na první pohled´´ povedený film. Navíc je scénář ovlivněný skutečnou událostí, kterou zaznamenával doktor, kam chodil na vyšetření očí... Příběh o lásce dvou lidí ( slepce od mládí a krásky z New Yorku ). Kteří se do sebe zamilují a prožívají společné chvíle. Po čase chce , aby šel na operaci očí, nejdřív chvíli odmítá, protože byl na operaci očí v mládí a nechce si to prožít ještě jednou. Ale nakonec se rozhodne podstoupit jí. Operace se zdaří a on objevuje svět kolem sebe, ale po čase se mu vrátí slepota zpět.. Dokáže láska přejít i tuhle nečekanou situaci??? ( Hodnocení: 7/10 )(28.1.2010)

 • rozbris
  ***

  Film jsem viděl dávno a tehdy bych určitě dal 5*. Ale dnes (to jest 1.2.2009) to běželo v televizi a já jsem si chtěl oprášit vzpomínky, abych mohl hodnotit. Příběh je to pěkný a dokonce podle skutečné události, ale pokud chce režisér zaujmout na plných 100% musel bych změnit herecké obsazení. Val Kilmer tomu nejde co vytknout, skoro jako by někoho znal s tímto postižením, ale Mira Sorvino trochu ji něco chybělo...více lidskosti, jak prošla výběrovým řízením to nevím....(1.2.2009)

 • anniehall
  ***

  Ty tři hvězdičky jsou hlavně za solidní práci Marka Ishama, kterou odvedl na výborném, tak trochu melancholickém soundtracku, který vhodně doplnila několika svými čísly vynikající a ve filmu hrající pianistka a zpěvačka Diana Krall. Uvěřitelné a umírněné herecké výkony zachraňují poměrně klišovitý a dobře odhadnutelný scénář made in Hollywood.(26.3.2009)

 • blackJag
  **

  Na základě skutečných osudů vzniklo toto bezkrevné romantické drama, natažené do dvou hodin, které při troše soudnosti šlo s přehledem prostříhat na 80 minut. Takto je výsledek hodně nudný a je to škoda, protože téma mělo spolehlivou dramatickou složku. Herci tak ani nemají moc co hrát a v natažených záběrech působí zbytečně bezradně, což z jejich obvykle standardních výkonů ještě pár bodů ubírá. 40%(4.2.2009)

 • Lencha
  ****

  Pro mě hrozně smutnej film. Není to klasická romantika mezi Virgilem, kterej je slepec a dívkou Amy, která ho chce "zachránit". Ta "záchrana" z její strany je jen chvilková...Virgil sice po operaci vidí, poznává nový věci, ale když začne zase slepnout, vlastně se dostává do svého přirozena, protože je na slepotu zvyklej a dokáže s ní žít. Myslím, že horší je to pro Amy, která se musí smířit s tím, že tudy cesta nevede a Virgil prostě vidět nebude...Hrozně jsem mu ale fandila, aby viděl a myslím, že Virgil poté, co se naučil "pracovat" s tím, že opět vidí, byl vděčný za tuto zkušenost, i když to ve finále neklaplo. Ta myšlenka mi připomněla film Čas probuzení (nesrovnávám filmy, jen myšlenku...), kdy je dána člověku šance chvíli žít život bez nemoci, ve filmu Na první pohled bez slepoty a pak je mu tato šance zase odebrána...to je pro mě silnej moment...(9.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace