Zlo si umí počkat

(festivalový název)
  • Argentina Cuando acecha la maldad (více)

V odlehlé vesnici najdou dva bratři muže pod vlivem démona, který se právě chystá přivést na svět samotné zlo. Rozhodnou se ho zbavit, ale podaří se jim pouze rozšířit chaos. (mikki089)

Makaveli92

Tohle byla hodně temná a drsná jízda, která se vidí málokdy. Celé se to rozjede hned od začátku a v nastaveném tempu vydrží prakticky až do konce. Na vesnici se začnou dít dosti podivné a znepokojující jevy, které přivolá muž posedlý démonem (to byl zjev). Snímek obsahuje pár opravdu drsných scén, které v jiných filmech nenajdete (scéna se psem). Zatím asi nejlepší horor tohoto roku. Doporučuju, ale nic pro slabší povahy. ()

Ariano odpad!

Zmatek střídá chaos. Někde možná hluboko schovaná nějaká dobrá myšlenka byla. Zlo se šíři jako epidemie. Ale to bylo tak celé. Nelogicky se chovající hlavní postavy připomínající houmlesaky z nádraží. Člověk si až tak trochu přeje, aby všichni už chcipli a to utrpení skončilo. Hlavně pro diváky. ()

Foghorn

Absolutně jeden z nejnápaditějších hororů za strašně dlouhou dobu. Nádherně odpudivá symbolika a čvachtavý diskomfort. Moc se mi líbí komorní rozměr lidských příběhů v kontrastu z nadpozemskou a všeobjímající hrůzou. Zápletka nabízí senzační ukotvení ve zdánlivě lokální mytologii, která se ale spolu s ubíhající stopáží prohlubuje a komplikuje. Nikdy ale neztratí ze zřetele několik jednoduchých pouček jak naložit s nadpřirozenou hrozbou. To, že se jich hlavní postava, kompulzivní ale v jádru dobrý člověk, není schopna držet je strašlivě frustrující in the best way possible. Film má spoustu vážně skvělých nápadů a nebojí se je ukázat. Neschovává nutně gore do nočních scén nebo oparů mlhy, buduje tenzi naprosto senzačním způsobem, nespoléhá na laciné jumpscares a počítá s angažovaným divákem, což mne zvlášť u hororů vždycky potěší. Jako vždy cením krásné praktické efekty a občasný smysl pro humor. ()

Orbeek

Argentinské ZLO je o dost rafinovanější a zlejší než TO severoamerické, respektive než různá jiná ZLA. Vše hrůzné na co by jste jen pomysleli, že se snad nemůže stát (zobrazovat) vám Demián ("The Omen") Rugna ve svém skvěle napjatém a drsném, méně už však přehledném a chováním postižených logickém (v zádech s démonem budiž), příběhu dopřeje. Nejdřív jdu volat rasa a pak fofrem se vším rohatým z chovu na jatka ... až se bude od kopyt(a) sirnatě jiskřit. (2024_04 digiMaH TR2427 Bravia) ()

Antimat

Príjemne svieži horor kde od začiatku do konca som nemal páru o čo ide a ako sa dej vyvinie čo u hororov býva najpredvídateľnejšie - kto prežije kto zomrie a kedyPríjemné prekvapenie za mňa po dlhšej dobe hororových trapární a suchôt ()

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)