Kamonohaši Ron no kindan suiri

• Japonsko Kamonohashi Ron no Kindan Suiri (více)

Série(2) / Epizody(26)

Výstřední génius a nepříliš úspěšný policista spojí své síly, aby vyřešili případ sériového vraha. (mikki089)

DaeGurth

Příjemné překvapení po všech těch čarodějkách, bojovnicích a všech možných silných ženských letošního roku. Pravda, některé postavy jsou otravné. Nejedno řešení jde vidět dopředu. Občas jsou "poněkud" nepravděpodobná... ale, bavil jsem se. A celková myšlenka mě zajímá natolik, že určitě dokoukám druhou sérii, nebo si přečtu mangu (spíš to druhé). ()

Updated_Cake

S1: Jakožto milovník detektivek jsem tomuto musel dát šanci. Na začátku jsem se hodně bál (a pořád se prakticky bojím i u 2. série), že to bude nějaké generic anime, které pojede ve stylu řešení případů každou epizodu, jen aby se tam něco dělo, bez nějakých hlubších kontextů. Spadl mi kámen ze srdce, když se příběh začal hýbat dopředu a postavy měly velmi příjemné a unikátní charaktery. Hlavní odhalení rodové linky hlavní postavy mi přišlo trochu mimo a náhodné, bez spoilerů můžu říct jen to, že se úplně příběh k tomu uchylovat nemusel, byl zajímavý i bez toho. Jako u spousty anime i zde platí, že 1. série je prakticky jen prequel a příprava půdy pro pořádný příběh a akci, takže doufám, že S2 nedopadne nějak špatně, protože by to prakticky celé anime potopilo. Co se týče žánrů, upřímně bych moc neřekl, že anime má prvky nějaké výraznější komedie, spíš co najde divák u průměrného anime tady a támhle. Ale vlastně to ani nevadí. Detektivka to je dobrá, drama ještě lepší. ()