Shy - Season 1

(série)
Japonsko, 2023, 4 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Epizody(12)

Jeoffrey

"Bočči no Hero Madoka Magica", nebo také Shy je příběhem stydlivé hrdinky, která bojuje s temnotou v lidských srdcích. Ta hrdinčina stydlivost sice není úplně špatně zpracovaná, ale také není nijak extra zábavná, zajímavá či sympatická, prostě mi jako divákovi nepomáhá k tomu, abych chtěl Teru/Shy nějak výrazněji fandit, i když je docela příjemné sledovat, jak s tou svojí stydlivostí bojuje a jak se postupně vyvíjí. Co se té hrdinské stránky týče, je zajímavě uchopená a v mnohých aspektech mi tahle show přijde spíš jako taková podivná kombinace mezi klasickými komiksovými hrdiny, mahó shódžo a možná i trochu super sentaiem. Bohužel to ale není mix nijak extra úchvatný, poutavý – zkrátka něco kvůli čemu bych si seriál užíval, je to spíš jen takové – zvláštní. No a co se boje s temnotou v srdcích týká, je to docela hezky zpracované, jsou kolem toho občas i nějaké ty emoce (Pepešin arc v druhé půlce pro mě fungoval) a i po vizuální stránce si tu někdo dal záležet, i když je jasné odkud bral dotyčný inspiraci. Příběh mě chytil až v druhé polovině, ten start tu byl opravdu poměrně vlažný, ale druhá část už mě docela bavila a na již oznámenou druhou sérii jsem tak vlastně i zvědavý. Co se charakterů týká, jsou pro mě v tuto zajímavější spíš záporáci než hrdinové, protože na mě působí mnohem unikátněji (podobný zážitek jsem měl třeba při sledování D.Gray-mana), ale je pravda, že i mezi hrdiny jsem si dokázal nějaké oblíbence najít i když jedna je alkoholička a druhá tak trochu cundere… Za mě je zkrátka Shy fajn podívaná, která si cením na silné 3*, nebo spíš na 6,3/10. ()

david141474

Sakra tohle bylo hodně slabý. Když jsem si říkal, na co budu koukat, vybral jsem si zrovna tohle, když jsem poslepu projížděl miliardu anime za minulý rok. No jak už asi víte myš ukázala na tento seriál, a tak jsem tomu dal šanci. No abych pravdu řekl, bylo to něco příšernýho. Jeden díl mi připadal, že nemá 20 minut ale hodinu. Je to strašlivě pomalý, zdlouhavý a taky ukrutně nudný. Ani ten soundtrack tomu nepomáhá. Jak opening tak ending jsou strašlivě slabý a ani ta melodie nestojí za moc. Děj je strašlivě slabej. Postavy jsou děsivě nesympatický. Animace byla cajk. Finální souboj, kterej byl natáhnutej do čtyř dílů, byl docela v cajku, ale většinu času to byla strašlivá nuda. Pár dílů bylo docela dobrých, to se musí uznat, ale převažují ty slabý díly. No a o těch podtitulkovkách se radši ani nebavím, to byl cringe jak sviňa a já u toho umíral. 5/10 Tak na druhou sérii se asi úplně nepodívám. ()