A co láska?

Scénografie:

Albert Brenner

Kostýmy:

Donfeld

Bohatý a úspěšný Peter Falk se slituje nad starým přítelem Jackem Lemmonem, který je bez práce, bez ženy, bez bytu - a ubytuje ho u sebe. Jenže tím se jeho život a manželství začínají otřásat v základech... Ta zápletka byla použitá ještě mockrát, ale řekl bych, že už nikdy tak dobře. Žádný další podobný scénář totiž před tím neověřil svou životaschopnost na Broadwayi, jako tato komedie Murrayho Schisgalla. Mimochodem, ta hra je napsaná vyloženě jako duet pro dva herce a postava manželky je tam vlastně jen proto, aby bylo jasné, že Peter Falk nějakou manželku má. Ale obsazením Elaine Mayové se z ní stala třetí hlavní role. Ta dáma, jakkoli nenápadná, je komediální génius a do smrti nepochopím, proč je její filmografie tak početně chudá. 80%(22.3.2006)

• dopitak

Ačkoliv viděno ve druhém dabingu (v barrandovském 1997, ČST Praha 1975 nemůžu sehnat), dabing není tím, co tenhle film ubíjí. Je to neuvěřitelně tupá zápletka, kdy nejprve se chce PF zbavit ženy, tak jí namluví JL, aby vzápětí zjistil, že jeho milenka je líná špindíra, která se hodlá nechat vydržovat, a když nemá prachy, klidně mu foukne, aby pak zase balil svou původní ženu. Takhle vypsané to nevypadá tak zle, ale tentokrát mi kňourající Lemmon nesedl a jak vidno z hodnocení některých kolegů, nejsem v tom sám.(27.5.2016)

• - Do role Harryho Berlina byl původně obsazen Eli Wallach. (Terva)

• - Aby Jack Lemmon mohl ztvárni svou roli, musel zhubnout přibližně o patnáct kilo. (Terva)