Božská relikvie 2

Armour of God 2

Operation Condor

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hongkong, 1991, 92 min

Dvojka Božské relikvie je sice na první pohled dynamičtější než její o pět let starší sestřička a směrem k cíli postupujeme od jedné akce k druhé prakticky bez zástavek. Komediální složka tu však hraje bezvýhradně první housle a většina pokusů podráždit bránici spočívá v rozličném ječení, pitvoření a zmateném pobíhání. Za přímo otravné pak považuji hlavní ženské postavy, které se v tomto ohledu přímo překonávaly, ovšem kde nic není ani smrt nebere. Ani odhalené prdelky to tentokrát nezachránily. Přes veškerou nostalgii to víc než na tři nevytáhnu, a to i přes ten vykutálený a originální souboj u větráků ve finále.(18.8.2016)

Většina filmařů potřebuje k porušování fyzikálních zákonů lana a digitální triky, Jackie Chan to zvládne sám - bez pomoci techniky! Zvláštní, ale tohle pokračování mi přišlo min. o 200% lepší, zábavnější, vtipnější, akčnější a celkově působivější než jednička! Takový kvalitativní skok (k lepšímu) mezi původním filmem a pokračováním je vskutku ojedinělý...(13.7.2009)

Pokud pominu to, že Jackieho výkony byly jako vždy úžasné - že bylo skoro všechno, hereckými výkony počínaje, absurditou příběhu konče, psychedelicky přitažené za vlasy, jsem přijala jako samozřejmost hned na začátku a díky tomu jsem se úžasně bavila :) Možná jsem divná, ale smála jsem se nahlas - jako crazy komedie Božská relikvie 2 funguje rozhodně skvěle(15.7.2009)

Druhý diel začína tam, kde prvý skončil, teda vo vzduchu. Namiesto parťáka tu má Jackie dve parťáčky, Číňanku a Nemku blondínu, takže zábavné momenty majú podobu vyzliekania, sprchovania a podobne. Neskôr pribudne ešte Japonka, no príbeh o hľadaní nemeckého zlata je rovnako debilný, takže zostávajú len naháňačky, kopy, premety a blbnutie s rôznymi nečakanými predmetmi. Neviem, čo to bol za divný nápad, že postava vo filme sa volá Jackie Chan.(23.2.2018)

Jackie Chan nikdy nepatřil k mým oblíbeným hercům a nikdy asi ani patřit nebude, ale tenhle film se mi i docela líbil, klasická dobrodružná výprava za pokladem, v 80. letech velice oblíbené téma a 80. žili ještě dost dlouho v 90., děj u Chana je vždy tím posledním, hlavním atrakcí je "gumový muž", jeho neuvěřitelné akrobatické kousky, jakož i závěrečné titulky, kde je vidět, jak si při nich pěkně natloukl kokos. Chtěl jsem dát méně, nejvíce kvůli te strašné hudbě, jenže ta závěrečné třetina, odehrávající se v nacistické pevnosti je naprosto parádní.(28.9.2008)

• - Akční režii měl na starost Jackie Chan. (Epistemolog)

• - Natáčení, které probíhalo ve španělském Madridu, africkém Marokou a na Filipínách, si vyžádalo 115 milionů hongkongských dolarů, což odpovídá přibližně 15 milionům amerických dolarů, což z filmu tehdy udělalo historicky nejdražší honkongský film. (Rominator)

• - Ústřední filmová melodie, kterou nazpíval Jackie Chan, zazní v hongkongském sestřihu filmu. (Rominator)