Sadistický experiment

• Itálie Lager SSadis Kastrat Kommandantur (více)

Za zdmi zdánlivě standardního koncentračního tábora pro ženy probíhají ty nejšílenější experimenty, jaké si jen člověk dokáže představit. Za vším stojí zahořklý velitel von Kleiben, pod jehož dozorem provádí vědci pokusy s nebohými zajatkyněmi a jejich rozmnožovacím ústrojím. Sám při tom sleduje zvrhlé osobní zájmy, při kterých neváhá obětovat i své vlastní lidi. Dokáže láska jednoho z nich, německého vojáka, a francouzské zajatkyně překonat nástrahy války? (oficiální text distributora)

SOLOM.

Hlavní prim zde má hrát především bolest, kterou krutí nacističtí vědci – potažmo vojáci rádi působí svým obětem. Kromě elektrických šoků, bičování či testování výdrže ušních bubínků je zde jediná šance jak uniknout nelidskému zacházení. Tedy vlastně dvě. Tou první je smrtící injekce či kulka a tou druhou podrobení se. Takový erotický aerobic s nadrženým náckem může být sice ponižující, ale zároveň díky tomu získáte i jistá privilegia, která vám pomůžou k přežití. Takhle to fungovalo odjakživa, takže žádné moralizování! Jinak mi tu však lezla na nervy přemíra romantických pasáží a scény okolo transplantací vaječníků a varlat. Kdybychom se alespoň dočkali nějakých peprných záběrů, ale neschopnost tvůrců a především mizerný rozpočet to ani nedovolili. Ani tu umělou krev či kroucení těl v kremační peci jsem jim moc nevěřil. Nebýt docela zajímavého hudebního doprovodu asi by jsem se ani nedodíval dokonce. Přiznám se, že jsem se povětšinu filmu docela nudil. ()

Kusko.t2

Vojnový nacistický W.I.P. film zameraný prevažne na ponižovanie ženského pohlavia, s ktorým si prasácki náckovia pod záštitou Führera a Tretej ríše, robia prakticky čo ich len napadne. Čisté sexuálne besnenie nezostáva osamote, pridáva sa k nemu aj experimentovanie za zlepšenie nacistickej rasy, konkrétne vyriešenie jedného chúlostivého problému vyššieho dôstojníka (Colonela von Kleibena v podaní Giorgia Cerioniho). Brak neoplývajúci síce nejakými silnými stránkami či atmosférou, zato zaujímavou témou, ktorej úspešné spracovanie zostalo bohužiaľ na pol ceste, a v neposlednom rade zaujímavou hudbou, zvýrazňujúcou svojim charakterom celkovú nezmyselnosť a až absurditu danej situácie - dokonca Sergio Garrone nechal trefne odznieť aj klasiku – 9tu symfóniu od Ludwiga van Beethovena. ### V júly 1983 sa Lager SSadis Kastrat Kommandantur dostal vo Veľkej Británii na zoznam tzv. Video nasties – t.j. podliehal banu a to až do roku 2005, kedy šírenie Uncut verzie na DVD nosičoch pod názvom SS Experiment Love Camp už dozrelo na to, aby sa bez obmedzení mohlo distribuovať. O rok neskôr (2006 - vydanie disku pre región 2) došlo pri produkcii k malému nedorozumeniu, kedy cover SS Experiment Love Camp obsahoval informácie vrátanie obrázkov Laury Gemser, viažuce sa k úplne inému filmu – k soft pornu Die Todesgöttin des Liebescamps (1981). Omyl vznikol vďaka tomu, že Die Todesgöttin des Liebescamps bol v Británii známy pod názvom Love Camp. Okrem toho, že Lager SSadis Kastrat Kommandantur poslúžil americkej distribúcii ako kvázi pilotný diel, na ktorý nadviazali titulom La bestia in calore (1977) (označovaný aj ako pokračovanie s názvom SS Experiment Part 2), stal sa Lager SSadis Kastrat Kommandantur aj súčasťou umelo vytvorenej série "Captive Women" – t.j. niesol názov Captive Women II: Orgies of the Damned. Samotnú sériu o väznených a otrockých dievčatách Američania odštartovali pridelením nálepky "Captive Women" na erotickú krimi-drámu Jesusa Franca - Linda (1981), následne nálepkovanie pokračovalo u titulov Lager SSadis Kastrat Kommandantur (1976), Sweet Sugar (1972) [Captive Women III], Elsa Fräulein SS (1977) [Captive Women IV], Train spécial pour SS (1977) [Captive Women V: Mistresses of the 3rd Reich], Police des moeurs (1987), [Captive Women VI: St. Tropez Spice], Schiave bianche: violenza in Amazzonia (1985) [Captive Women VII: White Slave] a Detenute violente (1985) [Captive Women VIII: Hell Penitentiary]. Za zmienku stojí uviesť aj nazi sexploit Bruna Matteia - KZ9 - Lager di Sterminio (1977), ktorý má s Lager SSadis Kastrat Kommandantur spoločný okrem amerického distribučného názvu “S.S. Extermination Love Camp“ či prakticky totožného DVD obalu, aj tému experimentov za múrmi koncentračného tábora. ()

dwi odpad!

Sergio Garrone natočil extrémně tupou slátaninu, která osciluje mezi ubohou černou komedií s prvky soft porna a explicitně vygradovaným násilím (naštěstí dosti amatérsky zpracovaným). Jak už název napovídá, režisér zůstává věren subžánru „nazi“ filmů, tudíž i zde se děj odehrává prakticky v jednom koncentračním táboře, a to samozřejmě v ženském. Velitelem tohoto experimentálního tábora je německý plukovník s poctivě peroxidovým účesem, jenž kdysi znásilnil dívku, která se mu pomstila po svém – ukousla mu část jeho mužství. Není tedy divu, že s nelibostí kouká na sexuální orgie ostatních a snaží se zverbovat naivního řadového vojáka Helmuta k transplantaci. To je prakticky jen jedna z „duchaplných“ dějových linek v průběhu filmu. Tím, že se snímek ale odehrává za fašistické diktatury, ho nestoudně degraduje a všechno to působí dojmem, že si snad režisér z tohoto období dělá svébytnou bžundu. Pak si ale mohl odpustit několik násilných scén (pálení v kremační peci, zasazení dívky do vodní nádrže, v níž je nejdříve vařena, aby záhy byla zmrazena) a vézt se na vlně černočerných komedií. Co se týká hereckých výkonů, hudby, střihu – vše je na takové úrovni, až se člověk podivuje, kdo mohl svěřit finance takovému braku. ()

Campbell

Ale tohle celkem i šlo. Sice dávám 2* ale bylo to z oné Tabu kolekce to nejlepší, mučení je tu často a i když je debilně udělané je aspoň zábavné. Navíc herci jsou tak špatní že se to musí vidět. Co bylo asi nejlepší byly kulisy, všechno polorozpadlé a zničené, to se mi celkem líbilo. Tenhle film nějak nedoporučuju ale za podívání nic nedáte. ()

Karlos80

Jeden z dalších nazisploitation / shocksploitation / sexploitation movies, který se dočkal i pokračování viz "SS Camp 5: Women's Hell", které bylo ve srovnání o něco málo lepší. Pořád ale i tak jen na jedno brdo, tyto filmy se navzájem pletou, jsou lehce předvídatelné, nesmyslné, žádná pořádná dějová linka, tak tam dáme alespoň trochu pohledných nahotinek (které zcela jistě zvýší sledovanost), ke všem těm softcorovým scénám, ponižování a rafinovanému mučení, bych ještě přidal nějaký ten výplach uchem, odstřelem bubínku, transplantace sex. orgánů v tomto případě varlete a to je tak asi všechno. Podobné filmy: Bestia in calore, La, Love Camp 7 apod v různých variacích a převážně od Italů. ()