The Ape Man

Mack Stengler

Sam Katzman, Jack Dietz

Carl Pierson
  • Campbell

Už samotnej nápad mi přišel naprosto šílenej, a ted když jsem to viděl tak teda..... To ne. Lugosi kterej se objevil na scéně v opičí masce ve mě vyvolal smích, a to si ho jako herce velmi vážím. Ale to co je tady, no nekomentuju. Tohle je jedno z béček které hlavně ani nepobaví, neustále se kecá o ničem, a herecké kreace jsou dost křečovité. Prakticky souhlasím s liquido26, kdyby u nehrál Lugosi tak po tom neštěkne ani pes.(21.1.2012)

Za opičáka Belu Lugosiho, vykradenou hudbu ze starších hororů (kterou ovšem mám strašně rád) a strhující závěr tři hvězdy, ale raději nebudu myslet na směšné masky, slabé herecké výkony, nulovou atmosféru a klábosící pasáže, nebo si to ještě rozmyslím.(11.2.2014)

• kitano

Chybal mi vyraznejsi hororovy a dramatickejsi prvok. Cele mi to prislo akesi bez napatia a bez spadu. Prilis jednoduche....a NUDNE. Ale uz som videl aj omnoho horsie stare kusky. (4/10)(11.7.2007)

Bela Lugosi se nám tentokrát představí v opičí masce, ve které by se schoval i na Planetě opic. Hodinový scifi horor Opičí muž není ničím speciálním, prostě jen další z řady průměrných béčkových sci-fi filmů, které ve čtyřicátých letech vznikaly. Kdyby zde nehrál můj oblíbenec, asi bych si to nikdy nepustil.(30.5.2009)

• Paldini

Bela Lugosi hraje vědce Doktora Jamese Brewstera, který se stal obětí svých vlastních experimentů s opičími extrakty. Sám totiž začne mutovat do podoby gorily. Aby zvrátil průběh mutace musí získat jako protilátku vzácnou tekutinu z lidského těla, a proto se se svým druhem, obrovským opičákem, vydává každou noc na vražedné mise za získáním vytoužených ingrediencí. Autoři nevsadili na atmosféru, ale jen na vzrůstající, nepříliš dobře zahranou posedlost hlavního hrdiny a s tím související množství mrtvol, které za sebou zanechává povedená dvojice. Na přelom 30. a 40. let minulého století na horror docela slušný bodycount, o kterém se Wolf Manovi a Draculovi může jen zdát.(26.12.2006)

• - Když reportér Jeff Carter a fotografka Billie Masonová nasedají do auta před redakci, aby spolu poprvé jeli do domu dr. Brewstera, Billie osloví Jeffa Cartera jako pan Brisbane. (liquido26)

• - Natočeno za 19 dní. (liquido26)

• - Pracovní název filmu zněl "The Gorilla Strikes" (Gorila útočí). (liquido26)