Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Anglie roku 1705. Nell Jacksonová se vrací z války ke své rodině v Tottenhamu. Za pomoci odvážné víly Billyho Blinda, který ji při boji dává superschopnosti, se Nell postaví tyranskému synovi místního majítele půdy, Thomasovi Blanchefordovi, a je falešně obviněna z vraždy. Je nucena vydat se svými sestrami Roxy a George na útěk a stává se z ní lupič. Když se ale začnou šířit zvěsti o Nelliných neobyčejných schopnostech, upoutá to pozornost zlověstného hraběte z Poyntonu, který osnuje magické spiknutí proti anglické královně. Jelikož je střet s Poyntonem nevyhnutelný, Nell s Billym si uvědomí, že Nellina cesta za spravedlností bude delší, než by kdy čekala, a než očistí své jméno, bude muset nejprve porazit Poyntona a zachránit svou zemi. (Disney+)

(více)

Recenze (6)

DavidS. 

všechny recenze uživatele

Mohla to být solidní zbojnická taškařice, ale to by Anglie léta páně 1705 nesměla být černošským eldorádem...Vidět Afriku v rokokových kostýmech je historicky neodpustitelný bizár... ()

snop 

všechny recenze uživatele

Příjemná postmoderní pohádka psaná lehkým perem, dobře napsaná, zrežírovaná i zahraná. Takhle nějak si představuju dobré feministické dílko. Ženské postavy (kterých je zde většina) nejsou pouze přegenderovanými muži ani bytostmi bez vlastní vůle, ale opravdu rozlišitelné osobnosti. Ano, černoši v roce 1705 rozhodně nebyli členy dvora a multirasové prostředí anglického venkova také není zrovna realistické, ale koneckonců to nejsou ani skřítkové a firebally. Ano, zvyšuje to odstup diváka skrze zbytečný nárok na "suspension of disbelief", takže ano, trochu to kazí dojem, nicméně myslím, že celé je to tak dobře napsané i zahrané, že i tak je to tento rok asi nejlepší seriál, co jsem viděl (a muzikálová vložka na začátku 7. dílu je přímo geniální). ()

Reklama

ER 

všechny recenze uživatele

Jako oddechový seriál, kdy při sledování můžete brouzdat internetem, funguje. Postava Nell bude vyhovovat vkusu emancipovaných dívek, které budou obdivovat její rozhodnost a sílu, byť tu jí dodává duch, který ani neví proč. Forma, ačkoli béčkové kvality, je na slušné úrovni. Příběh pak nepostrádá správné záporáky a sympatické dětské postavy. I onen duch se povedl . ()

babuška odpad!

všechny recenze uživatele

tak tohle je fakt už nad nebo spíš pod srajdou toho největšího typu, provaz by měli ti tvůrci dostat jen za zneužití toho slovního pojmu ()

p.a.douch 

všechny recenze uživatele

Bla, bla. Tady máme zase kritiků, znalců dějin a seriálů. Na IMDb to má 7,1/10. Takže zdejší znalci se sice snaží, ale měli by zamakat i mezinárodně. Tak jo. Díly mohly být o něco kratší (průměr 35 min. na díl by stačilo). Zhustit trochu děj by pomohlo, ale dá se to. Závěrečné kratší díly osýpaly slušně. Je to úplně pohodový dobrodružný seriál, šmrcnutý trochou fantasy. Výprava v pohodě, postavy taky. Herci jsou bez problémů. ()

Galerie (19)

Reklama

Reklama