Gekai Elise

• Japonsko 外科医エリーゼ (více)

Epizody(12)

Aoi Takamoto je brilantní japonská doktorka, která zasvětila svůj život snaze pomoct co nejvíce lidem. Má ale nečekané tajemství. Život v moderním Japonsku je pro ni už druhým životem. Ve svém předchozím životě byla Elise de Clorence, aristokratka a císařovna Britie. Její život však probíhal kvůli řadě chyb, které během něj udělala, tragicky. Její vlastní muž ji nemiloval, ztratila otce a bratra a nakonec skončila na popravišti. Při cestě z Japonska do Německa, kde Aoi kvůli její prestiži zavolají k operaci srdce, se letadlu porouchá motor a nouzově musí přistát v poli. Aoi ještě stihne pomoct několika přeživším lidem, ale sama svým zraněním podlehne. Probouzí se v povědomém pokoji znovu jako Elise. Předtím, než se v jejím životě vše zkazilo. (TheDarKnig)

Jeoffrey

Isekai i vracení se v čase (regrese) jsou teď v anime hodně populární, ale zkombinovat je takhle dohromady mi přišlo spíš divné než zajímavé. A i když mám obrovskou úctu k doktorům a k chirurgům především, přesto mě Doktorka Elise nedokázala dostatečně chytnout. Občas to bylo s tím hledáním diagnóz takové "Housovské", tvůrci se tu nebáli ukázat i nějakou tu operaci a autoři předlohy evidentně budou mít nějaké medicínské znalosti, ale ani tohle všechno mi seriál nedokázal kompletně prodat tak, abych se u toho nějak víc bavil, obzvlášť v sezóně, kdy se objevila i jiná podobná dívčina, která také využívala ve své sedmé časové smyčce znalosti z minulých životů, také letmo řešila nějakou tu romantiku s princem a občas i pletichy místní šlechty, ale oproti Elise měl tenhle druhý počin tak nějak víc šťávy, vizuálně lépe vypadal, dokonce i postavy mi tam byly milejší. Zkrátka chtě nechtě jsem srovnával (pro někoho možná nesrovnatelné, ale mě to dávalo smysl), a i když je Gekai Elise fajn seriál, na tu 4* u mě bohužel nemá. 6,3/10 ()