Epizody(12)

Na havajském ostrově Oahu probíhá společné cvičení japonských a amerických sil, které má pomoct s diagnostikou a analýzou schopností pilotovaných „robotů“ mecha, zvaných Titatonostrider (zkráceně TS). Při cvičení se seznámí japonský pilot Aoi Isami s americkým pilotem Lewisem Smithem. Jejich týmy jsou však během hry zničehonic napadeny neznámým nepřítelem, který způsobí v řadách vojáků naprostý chaos. Když se už zdá, že je vše ztraceno, objeví se tajemný robot, který se představí jako Bang Bravern a požádá Isamiho, aby ho pilotoval. (TheDarKnig)

Starletka

Čím bylo Kill La Kill pro mahou shoujo žánr, tím je Bravern pro mecha. Tanky, letadla, roboti, invaze mimozemšťanů, milion různých zbraní a útoků, vesmírné lodě, čím dál absurdnější fúze a vylepšení, hrdinové a padouši, řvaní z plna hrdla, macho řeči, svaly a pěstní souboje, homosexuální podtext i text, velký teplý Bravern, který si při soubojích hraje svou vlastní znělku, a k tomu pořádná dávka humoru, emocí a plot twistů, za které by se nemusel stydět ani Evangelion (ano, zazní i "congratulations"). To vše někde na pomezí parodie a upřímné poctě mecha žánru jako takovému. A ač nejsem divák, který by tento žánr vyhledával, opravdu jsem se bavila. Jo a ještě jen tak pod čarou, ED jsem upřímně nebyla schopná zpracovat do teď, neb to je něco fakt nepopsatelného, hudebně i vizuálně. Rozhodně největší překvapení sezóny, ne-li rovnou roku. 8.5/10 ()