Daisatsujin orochi

Aby zachránil dobré jméno rodu své snoubenky, sebere na sebe mladý, naivní samuraj před světem a zákonem vinu za cizí zločiny a uprchne z města. Životem ho pronásleduje nejen cejch vraha, ale prohlubující se vědomí, že čestní samurajové jako on už vyhynuli a nedbají na morální kód, který on vždy tak věrně dodržoval a jen na to doplatil. Jedině jeho snoubenka mu ještě věří. (mrtvej pes)

Flego

Historický film berie za svoje otázky cti, rodinných hodnôt, ale i spravodlivosti. Striedma minutáž dobre odsýpa, záverečný súboj jeden proti všetkým je samozrejme nadnesená, ale dobre padne a nepôsobí negatívne. Štvrtá recenzia. ()

stub

Příjemná, svižná chambara s pěknou kamerou a velmi zdařilou finální řeží. Jindy poněkud prkenný Raizo Ichikawa se překonává a postava mu vysloveně sedne. Vhodný kousek nejen pro fanoušky žánru (mj. i svou velmi přijatelnou délkou). ()

liquido26

Existuje samurajská čest? Raizo Ichikawa je naprosto parádní. Závěrečná rubačka exkluzivní. Docela by mě zajímal body count. ()

rivah

Ta závěrečná předlouhá bitka jednoho proti všem, ozbrojených nejen meči, ale i holemi, žebříky a vozíky je úžasná. ()