Josefína Mutzenbacherová: ...jak to doopravdy bylo 2.díl

Západní Německo, 1976, 100 min

Gunter Otto

Felix Salten

• Karlos80

Pamatuji ji si že jsem to kdysi viděl snad ještě pod názvem "Josefine Mutzenbacher - Mein Leben für die Liebe". Zřejmě se jednalo o nějakou TV (cut version). Jinak je film vtipný (někdy až možná trochu nechtěně, víc než si tvůrci filmu přáli), mužské osazenstvo má většinou knírky,nikdo nemá žádné tetováni (ostatně to se ani tou dobou nenosilo), snímkem nás provází lehce nostalgická, sentimentální hudba, která tu správně navozuje atmosféru starého Rakouska a velký plus zde byl i tenkrát v podobě výtečného a hlavně vtipného českého dabingu. Poznávací značkou filmu je jeho obrovské logo firmy."HERZOG" na začátku filmu. Místy příjemné nostalgické pobavení, ale chvílemi se mi také nechtěně obracel žaludek, především při pohledu na všechny ty nesestřihané bobry:-)(17.11.2007)

• Mr.Apache

Svého času hlavně mezi dělnickou třídou mimořádně populární německé porno, odehrávající se někdy za vlády France Josefa. Vtipné je to asi jako Troška a vzrušující asi jako... německé porno? Tuším, že to celé bylo natočeno podle fiktivního deníku jakési běhny. Jednu hvězdičku uděluji snad proto, že to pochází z 80. let, na která jsem nostalgicky fixován. A také proto, že mě jméno hlavní hrdinky před časem inspirovalo k improvizované písni flašinetového charakteru, již jsem asi půl hodiny v kuse procítěně pěl v jistém havířovském nočním baru (a nikdo mi nedal přes hubu).(26.2.2007)

• NinadeL

"Jakmile jednou zjistila jak milování je pěkné / chtěla víc a víc jak už to bývá obvyklé / A když pak ještě zjistila, že za to dostává peníze / nebyla Josefína vůbec k zastavení / dělala to s celým světem" a jestli IMDb nelže (což se sice stává běžně), tvrdí zajímavou věc, totiž, že Leila Vigso se z hlavní role tohoto dílu dostala do filmu podruhé již jen jako vedlejší herečka dílu šestého. Jaká je pravda?(16.3.2009)

• MM_Ramone

Prestárnutý, rakúsko-nemecký pornografický film "Josefine Mutzenbacher - Mein Leben für die Liebe" zachytáva erotické dobrodružstvá večne nadržanej mrdny Josefíny. Josefína Mutzenbacherová by najradšej zo všetkého len súložila. Nič iné ju nezaujíma. Neustále túži po tom, aby ju niekto poriadne ošukal do jej nenásitnej kundy. Keď nie je možný pohlavný styk, tak potrebuje tvrdého vtáka aspoň do ruky alebo ešte lepšie do huby. Kde sa objaví táto nymfomanka, tam nastanú nespútané orgie a spermie lietajú na všetky strany. Josefína je poriadne kurvisko. **(2.11.2018)

• WANDRWALL

"A tak si užívám i ve druhém dílu samozřejmě dál," říká Josefína M. A vypraví se do Maďarska. Je upřímná, to se mi líbí, ale tvůrce si s jejími minipříběhy už moc práce nedal, takže co říká Josefína M., tak se dělo asi více za kamerou, než před ní.(8.9.2010)

pamatam aj na tuto vhs :D ..k deju sa nevyjadrujem(13.12.2006)

• Pacco

Druhý díl Josefíny nenavazuje na první díl, ale vytváří novou sondu (ehm) do jejího života. Ve srovnání s prvním dílem, který byl sodomickou „guity pleasure“ záležitostí, druhý díl upouští od incestů (otec je ožralý stařec a bratr nepřítomen), ale nabízí za ně pravou náckovsky maskulinní zábavu, kde Josefína přestává být tou, kdo má vždy přehled a nadvládu nad muži, naopak Josefína se stává jen nenasytnou děvkou. Co je pro naraci přínos (logické kauzality, střídaní prostředí, ucelený děj od začátku do konce) a přibližuje to druhou Josefínu klasickému narativnímu filmu, to je utrpením pro diváka. Za prvé druhá Josefína není tak vtipná jako první (když pominu dokonalou akci v hospodě, ale i ta končí v nechutně perverzním duchu) a kompenzuje si to (a zvláště v Maďarském prostředí) velmi „zajímavými“ (ehm) sexuálními akcemi. Sečteno a podtrženo, kde převýšila druhá Josefína tu první, tam se vzdálila divákovi, tím, že ponížila Josefínu na obyčejnou všehoschopnou nicku (ke konci filmu už jen jednu z mnoha), která je jen využívána muži a jen pramálo je využívá (zase se tím ale přiblížila možné uvěřitelnosti…ale nepatří tohle spíš do jiného žánru?) a z diváka udělala toho posledního voyera, který je až poslední v řadě, za těmi všemi diegetickými muži lačnými pohledu i dotyku. Druhá Josefína je přes všechen ten sex sériově maskulinním pornem, které je pro mě blíž trapným lechtivým komediím z NDR, než prvnímu dílu. Ale zase kde jinde uvidím souložení na koni?(14.2.2009)

• Ivoshek

První díly byly svým způsobem velmi "funny", tenhle už mi tak srandovní nepřišel.(14.4.2007)

Trochu slabší pokračování...(15.3.2008)

Už to není tak kouzelné jako první díl. Ale pořád ještě hoooodně dívatelné...(11.2.2009)

paradni kecy :o)(13.6.2007)

• Paity

Sedmdesátky přály Josefíně Mutzenbacher. Ta se předváděla ve filmech pro dospělé vcelku vehementně a dařilo se jí. Dneska se na to spíše podíváte z nostalgie.(17.10.2012)

• aR3Zz

Bohuzel druhy dil ani zdaleka neni schopen navazat na kvality jednicky. Tesil jsem se, ale byl jsem zklaman. Klesla uroven vseho, jak deje, tak zapletek, tak i samotneho porno materialu. Zustaly jen pouhe souloze na mnoho zpusobu a to me (po filmove strance) ani nahodou nedokazalo uspokojit(28.7.2008)

O něco slabší, ale Leila Vigso to bohatě vynahrazuje.(6.6.2009)

Klasika!!! Husarská jízda, šampaňské a k tomu kousek špeku :-)(6.2.2011)