Epizody(11)

Země je planetou extrémů od pólu k pólu. Tento seriál detailně zkoumá extrémní prostředí od věčné temnoty antarktické zimy po nejvyšší stromy a nejhlubší jeskyně na Zemi, jejichž obyvatelé nikdy neuvidí denní světlo. Tento program, který vznikal pět let a získal mnohá ocenění, je nejdražším přírodovědným dokumentárním seriálem, který kdy nechala natočit BBC. (oficiální text distributora)

zmess

Dych vyrážajúci dokument o krásach našej Zeme ( a že ich je dosť ), pri ktorom som sa asi najviac zamýšľal nad tým ako sakra dokázali tvorcovia natočiť tú ktorú scénu. Jednoducho krása, ktorú som odhodlaný si dať kedykoľvek znova. ()

doGof...

Popsat nepopsatelné, představit si nepředstavitelné, ukázat nemožné. To vše je ovšem v planet Earth možné. Záběry z kterých člověk většinu času netuší a jen slepě zírá, jsou v tomto jedenácti dílném dokumentu téměř v každé minutě. Bez pochybností, bez diskuze, bez násilného vtírání se jedná o nejlepší dokument o naší planetě. Nicméně, je tu opět jedno ALE. Dodnes jsem nepřekousl znechucení, že namísto vyprávní Sigourney Weaver byl na poslední chvíli obsazen David Attenborough. Hlas vypravěče hraje v každém dokumentu velkou váhu a u Planet Earth to platí bohužel dvojnásob. Roztřesený hlas starého Attenborougha je něco příšerného. S poklidným, charismatickým a asertivním hlasem nadporučíka Ripleyové by to bylo za stodvacet procent. [8/10] ()

Akitenshi odpad!

Vážně kvalitní dokumentární seriál, záběry nádherné a působivé... ale prostě nechápu, proč je na prvním místě v seriálech... ()

yerdua

krasa, jinak to ani rict nejde, krasne vystihnuti neobjevenych mist, ktere se po tisicileti vyvijeli, a nebyly naruseny clovekem, moc krasne a dojemne ()

kihsleek

Takhle to neumí nikdo jiný, než BBC a pan Attenborough. A ani se neodvažujte pomyslet na to, že si to pustíte dabovaný. ()

mazzarek

Země je úžasný klenot a tento dokumentární seriál to jen potvrzuje. Radost pohledět. Škoda, že se k přírodě chováme, tak jak se k ní chováme. No, nic ale netrvá věčně a příroda si od nás jednou odpočine :) Otázka je, kdo potom tu krásu natočí :) BBC = nejlepší. ()

aa12

Sednout si k televizi a kochat se neuvěřitelnými záběry, které jdou v ruku v ruce s vynikajícím komentářem Davida Attenborougha je prostě balzám na duši a geniálním prostředkem uklidnění. ()

Judy24

Přišla jsem, viděla jsem a zamilovala jsem se. Nevím ani do čeho nejvíc. Jestli mě okouzlily samotné záběry na fascinující divy přírody, milý komentář Davida Attenborougha nebo prostá radost z pečlivosti, s jakou byla tato dokumentární série zcela evidentně točena. BBC mě opila krásami naší planety. Magické. ()

Taffey

No, upřímně řečeno, mě seriál zklamal. Jo, krásné scenérie, úžasné záběry, to ano. Na FHD obrazovce patřičných rozměrů se zvukem přes výtečné stereo je to požitek. Jenže se mi zdálo, že autoři jednotlivých dílů jaksi neustále odbíhali od tématu. Sledoval jsem seriál celý a většinou se po pár minutách děj převexloval někam, kde bych to vůbec nečekal. Nesdílím davové nadšení. ()

Kozy9

Dychberúce a úchvatné zábery prírody a krás planéty Zem a to celé zabalené do rúška sofistikovaného a inteligentného rozprávania koncentrujúceho sa na zachytenie mikoropríbehov tvoriacich mozajku života na zemi. Bezchybné, farebné a pútavé, príklad toho ako má vyzerať niečo také bežné ako dokument o prírode. No tento je výnimočný a nezabudnuteĺný. 100% ()

speedy7929

1. Od pólu k pólu 5*▐ 2. Hory 4* ▐ 3. Sladkovodný svet 5* ▐ 4. Jaskyne 5* ▐ 5. Púšť▐ 6. Kráľovstvo ľadu ▐ 7. Trávnaté pláne ▐ 8. Džungľa ▐ 9. Plytké more 5* ▐ 10.Lesy mierneho pásma ▐ 11. Hlboký oceán ()

sWONDER

Spektakulárne zobrazenie našej úžasnej planéty, plné skvostných, tažko videných záberov, výborných príbehov a dôkazov že človek je iba zlomok všetkého. Úžasná profesionalita, čas a láska k Zemi bolo treba na vytvorenie tohoto nádherného a náročného projektu. Nehovorím že som všetko hltal s nadšením, no slabších pasáží je tu minimum. Rozhodne tu každému niečo vyrazí dych. Najlepšie samozrejme v HD ()

BruceW

Tento dokumentární cyklus je zcela poprávu hodnocen jako nejlepší seriál. Mohlo by se zdát, že jde "pouze" o další kousek ze skvělé dokumentární dílny BBC s komentátorskou ikonou Davidem Attenboroughem. Planet Earth ale přeci jen poskytuje něco víc, nebo se spíše chce říct, že už nic nechybí. Svět bez dotyku člověka je skvělé pozorovat ať už jenpro chvilkové oddechnutí nebo i hlubší poznání zákonů přírody a nikdy ho (naštěstí) nebudeme schopní obsáhnout v jakémkoliv dokumentu. Cyklus Planet Earth ale svými díly pokrývá veškeré možné biotopy, věnuje se těm nejmenším rostlinám i největším živočichům. Po jeho shlédnutí máte skutečně ten úžasný pocit, že jste prolétli světem a během toho jste pocítili jeho krásu i mohutnost zároveň. Proto je právě tento dokument zaslouženě nejlepší. ()

papadoce

Subjektívne konštatujem, že nie všetky diely ma zaujali rovnako a napríklad Ďžungľa, ktorá bola pre mňa vyslovene sklamaním. Ale naopak niektoré diely boli úžasné aniž by som to čakal napr. Púšť, či famózne Hlbiny oceánu. Každopádne dať za toto celoživotné dielo len 4 hviezdy je hodné fyzického trestu, tak sa tomu radšej vyhnem. Že áno KevSpa a pod.? ()

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

Zázračná planeta II - Live in Concert již 28. 3.

18.03.2018

Po senzačním úspěchu programu Zázračná planeta - Live in Concert se na jaře 2018 představí pokračování koncertního provedení dokumentárních přírodopisných filmů BBC - Zázračná planeta II. Na programu… (více)