Epizody(8)

Filmový štáb BBC zve diváky na speciální expedici do polárních krajů. Doprovodí je do úchvatných koutů světa, které obyčejný smrtelník na vlastní oči nikdy v životě zřejmě neuvidí. Seriál přinese na naše televizní obrazovky v kvalitě HD zmrzlou polární divočinu, kterou možná v této její podobě uvidíme naposledy. Globální oteplení ji totiž nezvratným způsobem mění a právě v této části světa ukazuje snad nejvýrazněji, jak ničivé síly dokáže rozpoutat. Původní komentář k tomuto televiznímu cyklu čte jeden z nejznámějších a nejuznávanějších tvůrců dokumentárních snímků o přírodě, Sir David Attenborough. (TV Spektrum)

kubilov

Málokterý dokument má tu sílu, aby potenciálního diváka udržel dohromady cca sedm hodin. Tento kvalitní britský dokument Davida Attenborougha však ano. I když se motivy opakují, stále je na co se dívat. První díl 20* a 2.-7. vždy 4*. Ve výsledku tedy jasných 5* ()

DePompon

Pridávam sa k početnému zástupu 5 hviezdičkových hodnotení a píšem chválospevný komentár. Tento dokumentárny seriál ponúka pestrú škálu zaujímavostí, krásnych záberov, dojemných chvíľ a pútavých príbehov zo života v drsnej ľadovej prírode. Priznávam, že scény ako lovenie milého tuleňa s krásnymi nevinnými očkami tlupou nenásytných kosatiek, ma vedia vyviesť z miery, ale holt.. to je príroda... Milujem tučniaky a Attenborough je proste trieda ! ()

simon111

Dokumentaristická špička. Záběry jsou tak neuvěřitelné, že být celou dobu bez komentáře, tak mi to vůbec nevadí. ()

PaTeXx

Na první pohled vás dokument úplně nezláká, protože na Antarktidě a Arktidě přece nejsou žádná zvířata, takže se nemůžete plně bavit. Opak je pravdou. Z minima bylo vytěženo maximum. Vlastně i zasrané roztání řeky vám vyrazí dech. Pecka. Jen těch tučňáků by tam nemuselo být tolik. ()

blare

Myslíte si, že póly naší země jsou jen nudná, studená místa bez umění zaujmout? Podívejte se na Frozen Planet. Všudy přítomná "nej", která David Attenborough hbitě naservíruje při každé příležitosti jen doplňují hloubku a neskutečnost záběrů života zvířat v tomto nehostinném, přesto krásném prostředí. Opět famózní podívaná, kterou si dokážu pro její krásu pouštět znova a znova! 10/10 ()

111a111

"...astonishing beauty..." Tento seriál si zachováva rovnako vysokú úroveň ako Planet Earth, dokonca aj vo Freeze Frames. Rovnako perfektný rozprávač, vysoko kvalitné zábery, nič nepôsobilo rušivo, zbytočne alebo zdĺhavo. ()

jizvoun

Nádherné záběry člověkem nedotčeného prostředí. Skvělý komentář Attenborougha a k tomu zajímavé informace. BBC má prostě talent točit tyhle dokumenty ()

Lacro

Skvělá ukázka ročního cyklu a chování zvířat v daném období tohoto nehostinného prostředí, na kterém bude nejdříve a nejvíce zjevný dopad skleníkových plynů. ()

Jeykob

BBC + David Attenborough = ***** dech beroucí,neuvěřitelné,fascinující má smysl vlastně dál pokračovat?? :-) ()

Fittan

Je neskutečně skvělé co se dá s dnešní technikou natočit a musí být neskutečně skvělé to taky udělat. Tato série patří k 7 divům Přírodopisných filmů. Sir David Attenborough je již jen vrcholem ledovce. Jeho průvodcovský hlas bych nenahradil žádným dabingem ani za nic. Radši louskat titulky. Diváka čeká cca 12hodin dobrodružství v 9 dílech na místech kam se zřejmě málokdo z nás podívá. Uvidí neuvěřitelné věci a pokud bude mít štěstí na HD rozlišení na pořádné, velké TV, bude si brát na dívání vaťák, sněžnice a nanuka… ()

Maty.tekk

Jak to točí BBC tak to nemůže být špatný dokument. Společně s Discovery natočili parádní, hodně zajímavý a poučný dokument. V dokumentu je skvělá hudba a záběry na ledovou krajinu. Za vypravěče je David Attenborough a jeho hlas krásně provádí celým dokumentem. Co dodat prostě 100%! :) ()