Reklama

Reklama

Trailer
Velká Británie, 2017, 7 h 41 min (Minutáž: 50–59 min)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Vydejte se do málo probádaných mořských hlubin v různých zeměpisných pásech, kde žijí podivní živočichové v mnohdy extrémních podmínkách... Vychutnejte si dosud neznámé příběhy z magického světa. Díky pokračování vynikajícího dokumentárního seriálu Modrá planeta se vypravíte na okouzlující dobrodružství do nejkrásnějších, přesto nejméně známých, končin Země – ponoříte se do azurových hlubin tajemných oceánů. Od premiéry původní Modré planety v roce 2001 se úplně změnily naše poznatky o životě pod mořskou hladinou. Tento seriál z prostředí ledových polárních moří i rušných korálových útesů představuje všechny překvapivé nové objevy. Uvidíte zvláštní chobotnice, které číhají u dna jižního oceánu. Obrovskou rybu vyskakující z vln, aby polapila ptáka v letu. A svezete se na hřbetě útočícího žraloka kladivouna. Úžasná a inspirující Modrá planeta II odhaluje nečekaná nová místa, charismatické nové hrdiny i jejich neobvyklé chování. (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (18)

blondboss 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opäť dokumentárny seriál, v ktorom môžeme vidieť nemedzné množstvo nádherných podmorských záberov, ktoré z veľkej väčšiny vyrazia dych a na ktoré sa tak príjemne pozerá, že od toho jednoducho neodtrhnete oči. Seriál s výnimočným odkazom, ktorý zároveň poukazuje na rôzne možnosti, ktoré ľudstvo má pri záchrane našej planéty. A David Attenborough ako stálica BBC nesmie v takomto seriáli chýbať. 90 % ()

vyfuk 

všechny recenze uživatele

Modrá planeta stále poodhaluje naši vlastní planetu, ale trochu jinak. Nejsem nad mořem, ale pod mořem a snažíme se pochopit nekonečný samostatný svět, který zde existuje. A snad pokud zdravý rozum dá, tak ještě i spousty let bude. Pro mne osobně nikdy však nebylo to "pod mořem" tolik strhující a zajímavé. Ale nic to nemění na geniálnosti a skvělosti tohoto seriálu, který stále splňuje svou část skvěle. I když z mého úhlu pohledu nejsem zrovna o tahouna pro můj vkus. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Attenborougha může dorovnat zas jen Attenborough. Díky jeho výběru, podání, odvyprávění, může člověk trnout, zda papuchalk pronikne kordonem chaluh, aby donesl potravu mláděti, smutnit nad velrybou, která odmítá opustit své mrtvé mládě, žasnout nad mazaností chobotnice, která se maskuje před žralokem hromadou škeblí a tak dále. To všechno podáno prostřednictvím úchvatných záběrů a za odborného hlasového doprovodu. Díky tomu vstřebám i ten místy ekologický komentář a pro tento týden ze stravy vynechám své oblíbené delfíní ploutve. ()

M.Niccals 

všechny recenze uživatele

Lze těmto přenádherným záběrům, z nichž mnohé jsou prvními svého druhu na světě, dát jiné hodnocení než za 5? Toto bude jednou patřit ke zlatému fondu ne jenom dokumentárních filmů ale filmů obecně. NASA nebo Musk by to měli uložit na nějaký hard drive a rozeslat to do všech koutů vesmíru jako naši vlakovou loď, jako prezentaci toho nejlepšího, co tady na zemi máme. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Dokumentárny cyklus ktorý podobne ako Planet Earth učaruje. Hrdinovia za kamerou sa vydávajú tam, kde nikto pred nimi a zachytávajú zvieratá a ich zvyky bez obalu a príkras. Blue Planet II je krásnou exkurziou do sveta, ktorý ešte nepoznáme. Drobné záblesky porozumenia, inteligencie u zvierat a ich prínosu pre svetový ekosystém tu vytvárajú manifest pri ktorom sa oplatí zamyslieť. Posledný diel cyklu ukazuje vedcov a výskumníkov s prognózami a dopadmi ľudského elementu na oceány. Po všetkej tej kráse a úžasných scenách čo sme videli je tento diel akýmsi varovným prstom. Attenborough bude pre mňa vždy tým človekom čo ukazuje na staré kolená, že sa to dá aj inak. A že krásy o ktorých nevieme, sú všade okolo nás. Dokonca nás vyzýva kam sa pozerať, aby sme ich docenili. Za použitia modernej techniky je toto cesta, ktorá zanechá emóciu. Obrovská spokojnosť. ()

Galerie (124)

Zajímavosti (3)

  • Hudba, ktorú počujeme v traileri vznikla spoluprácou skladateľa Hansa Zimmera a anglickej rockovej skupiny, Radiohead. Konkrétne sa jedná o prerobenú skladbu s názvom "Bloom", ktorej pôvodná verzia pochádza z albumu The King Of Limbs od spomínanej skupiny z Abingdonu. (skeptic)

Reklama

Reklama