poster

Král Syrohlav

 • Česko

  Velkohlavý král

  (neoficiální název)
 • Velká Británie

  Rawhead Rex

Fantasy / Horor / Thriller

Velká Británie / Irsko, 1986, 89 min

Režie:

George Pavlou

Scénář:

Clive Barker

Kamera:

John Metcalfe

Hudba:

Colin Towns

Střih:

Andy Horvitch

Kostýmy:

Consolata Boyle
(další profese)
 • Bloody13
  ***

  Lehce zapomenutýho Rawhead Rexe nebude moderní divák brát vůbec vážně, protože ty ošklivý světelný efekty a vizáž titulního monstra jsou jeho největším průserem. Gumová maska, co nehejbe očima ani tlamou, dneska už spíš rozesměje. Ale za to atmosféra je překvapivě dobrá, prostředí anglického venkova s kostelem, hřbitovem a hlubokými lesy udělá dost, kor s doprovodem pochmurné hudby, která tu taky nechybí. Jenže to celý mohlo zkrátka dopadnout mnohem líp. Škoda, škoda, protože Barkerova povídka z jeho třetí Knihy krve je fantastická.(13.5.2012)

 • GigaPudding
  *

  Když jsem četla kdysi předlohu Krále syrohlava z třetí knihy krve, tak mi to přišlo docela jako nuda a hlavně jsem ani netušila, že podle toho natočili i film. Říkala jsem si, že když je to z osmdesátých let a všichni se tak odvolávají na to, že hrozná maska, tak že tomu nebudu křivdit jen kvůli masce a podívám se pořádně. Maska je sice hrozná a při čtení povídky jsem si to monstrum představovala jinak než jako kingkonga se zubama a králičíma očima, ale to není to nejhorší na tom filmu. Ještě u prvního zabíjení v domě se statkářem a jeho těhotnou manželkou to má ještě trošku napětí a atmosféru, ale pak to šlo velmi silně z kopce. Kdykoli to může být aspoň trošku napínavé, tak se to nějak pokazí jako třeba ve scéně s klukem v autě a od půlky se to vleče k nevydržení. Obzvlášť přiblblé jsou jakékoli scény s policisty, kteří se sice drží všech klišé která existují, ale jejich dialogy jsou hrozně hloupé :) viz třeba když jim donesou obrázek načmáraného rawheada :). Takže nuda s kingkongem co vraždí, močí na kněží a koulí a švidrá svýma králičíma očima.(11.7.2010)

 • Kusko.t2
  ****

  Kvalitný démonický horor s hustou atmosférou, ktorého jedinou slabšou stránkou je práve výzor hlavnej beštie, prebudenej k životu na miestnom poli írskeho vidieka. Dva a pol metra vysokého a svalnatého Rexa s blbým ksichtom, ale zato animálnou túžbou po krvi, túžiacom po nastolení pekla na Zemi, je problém zastaviť bežnými spôsobmi. Preto treba nájsť kľúč, ktorý beštiu zavrie pod zem. ### Barkerovu poviedku som zatiaľ nečítal, avšak jej filmové spracovanie ma k nej len navnadilo. Drobnou zaujímavosťou je, že niektoré hlášky z filmu si v roku 1989 požičala pre svoje hudobné demo “Giallo“ goregrindová skupina z Illinois, Impetigo. Keďže ide o moju obľúbenú skupinu, tých pár dialógov som odcitoval zároveň s ich vyslovením vo filme :-)(16.2.2009)

 • Flipnic
  ***

  Tento méně známý horror z 80. let není zas tak špatný. Sice je fakt, že spousta diváků kritizuje masku hlavního monstra, na druhou stranu, když Jasonovi občas spadla maska v některém z dílů Pátku třináctého, taky nevypadal kdoví jak důvěryhodně ... Rawhead je obr, takový trochu amatérsky namaskovaný "Predátor", který vyleze z pod šutru na poli a začne masakrovat obyvatele místní vesnice. Kromě trapné masky, kterou koupíte jistě v kdejakém krámě s žertovnými předměty, film ale vyniká velmi dobrými hereckými výkony, dobrou atmosférou a jistou dávkou napětí. Gore scén si příliš mnoho neužijete, je to klasika 80. let, v té době moc střeva na obrazovce nelétala ... Ale jinak je to docela dobrý atmosférický horror.(22.4.2008)

 • fcreading
  ****

  Tento hororový snímok z roku 1986 ma nadchol tou vynikajúcov atmosférou aká vtomto filme je. Toho Trojhlavového mohli spraviť aj lepšie ale mne tá tlama ani nevadila pretože časom som si zvykol. Koniec bol dobre dokonaný keď toho zmrda zničili ale on ešte na konci ožil. Solídnych 80 percent ani som sa nenudil :D.(24.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace