Král Syrohlav

Andy Horvitch

Kostýmy:

Consolata Boyle
  • Nick Tow

Ani samotná Barkerova poviedka z jeho poviedkového cyklu "The Books of Blood" nepatrí k najlepším, ale to, čo sa s ňou podarilo spraviť na celuloide, je úplné harakiri. Keby mal Rawhead namiesto "masky" na hlave igelitovú tašku s logom T-mobile, možno by pôsobil strašidelnejšie. A vôbec - všetky "rádoby" efekty sťahujú túto snímku na dno močiara, ako šuter priviazaný k nohe samovraha. Iba moje úchylné alter ego, rochniace sa v béčkarských exkrementoch využilo chvíľu, keď som bol na dovolenke a v mojej neprítomnosti fuklo do hodnotenia tie dve hviezdičky.(30.7.2006)

• darkrobyk

Od Barkera bych čekal větší bizarnost.... Základ bez nápadu - vypuštění spoutaného démona, démon se bezcílně toulá po venkově a vraždí (podprůměrné gore, které nevylepší ani utržená hlava, ani rudý gejzír z krční tepny), démon je marně pronásledován, démon stále vraždí, démon je zničen, démon udělá na diváka baf. Když si vzpomenete na kreace S.Winstona (za všechny Predátor), pak se té gumové držce musíte smát. Jednání postav na mačetu, rvačka Hallenbecka s knězem v kostele k popukání. Barkerově povídce to nesahá ani ke kotníkům...ještě že se pak mistr pustil do Hellraisera.... Právem pozapomenutý snímek.(31.8.2016)

Lehce zapomenutýho Rawhead Rexe nebude moderní divák brát vůbec vážně, protože ty ošklivý světelný efekty a vizáž titulního monstra jsou jeho největším průserem. Gumová maska, co nehejbe očima ani tlamou, dneska už spíš rozesměje. Ale za to atmosféra je překvapivě dobrá, prostředí anglického venkova s kostelem, hřbitovem a hlubokými lesy udělá dost, kor s doprovodem pochmurné hudby, která tu taky nechybí. Jenže to celý mohlo zkrátka dopadnout mnohem líp. Škoda, škoda, protože Barkerova povídka z jeho třetí Knihy krve je fantastická.(13.5.2012)

Tento hororový snímok z roku 1986 ma nadchol tou vynikajúcov atmosférou aká vtomto filme je. Toho Trojhlavového mohli spraviť aj lepšie ale mne tá tlama ani nevadila pretože časom som si zvykol. Koniec bol dobre dokonaný keď toho zmrda zničili ale on ešte na konci ožil. Solídnych 80 percent ani som sa nenudil :D.(24.12.2008)

Kdyz chcete v polovine osmdesatyhc let zfilmovat povidku, ktera z velke casti stoji na postave starobyleho vrazdiciho bozstva, jehoz vzhled ma nahanet strach, musite mit sakra dobrou masku jinak jde celej film do kytek. Bohuzel, vzhled Rawheada je to nejslabsi co ve filmu je. Umela, nepohybliva tlama, kterou ma na sobe chlapek navlecenej do spinavejch hadru neni zrovna moc koser. A je to skoda, protoze pribeh a misty husta atmosfera davaji tusit, ze film mohl byt pecka. Takhle zustava, i pres Bakeruv scenar a zajimave herce, pouze lehkym nadprumerem.(6.6.2005)