Běsnící měsíc

• Velká Británie The Raging Moon (více)

Po vážném zranění je mladý sportovec psychicky na dně a skončí v domově pro handicapované. Tam se sblíží s mladou ženou, která trpí obrnou, a tenhle vztah mu změní život. (Netflix)

Aqualung

Silný příběh v krásném filmu.Mládí a dveře otevřené snad na všechny strany.Nemoc mrzačící tělo, ale duše je však silnější a láska představuje tu nejsilnější motivaci k životu.A přece vede ke smrti alespoň jednoho z páru.Takže k čemu vede někdy láska. A ten druhý vrací pingpongový míček. Vrací podanou ruku a vrací se do svého zmrzačeného života mezi sobě rovné.I takový život je nutno dožít.Byť i jen se vzpomínkami na krásu a milovaného člověka.Hodnotím vysoko,velice vysoko. Takových filmů je málo.Bylo mi málo let,ale o to silněji jsem to prožíval.Ještě dnes mám slzy v očích a něhu v srdci. ()

Han22

Naprosto nestáhnutelný film, sháněl jsem ho snad 3 dny. A výsledek? Drama o vozíčkářích mě napřed moc nechytalo. Je to takové studené jako většina britských filmů. Mladý frajírek skončí na vozíku bez možnosti léčby, proč se tak stalo se nedovíme. Rodina se na něj vykašle, v ústavu pod maskou laskavé péče bují náboženské puritánství. McDowell je sice fantastický, ale jeho hrdina není moc sympaťák ani před nehodou, natož po ní. No pak přijde nečekaná láska, plná nečekané radosti, obyčejných i neobyčejných problémů, film mě naprosto zaháčkoval... SPOILER aby mě na konci zdrtil smrtí jeho přítelkyně. Do prdele s takovýma filmama! Mám pocit, že na přelomu 60-70. let končí blbě snad každý druhý film, já se u filmů chci odreagovat od mizernýho života a ne se po nich cítit ještě mizerněji. Ten film si to nezaslouží, ale 3* za ten zbytečně špatný konec. ()

Rozjimatel

"Tell me, if you buy him, if you buy your God, do you get a money-back guarantee?"     Romantická dráma s pomerne originálnym príbehom lásky. Miestami (najmä v počiatočnej fáze) to má dosť silný humorný nádych (kvôli množstvu vtipných dialógov), takže by film mohol byť kľudne považovaný aj za komédiu, nebyť tej smutnej témy. Bruce (výborný Malcolm McDowell) je taká typická anglánska arogantná držka, čo má pocit, že sa celý svet točí iba okolo nej. To sa ale zásadne zmení, keď Bruceovi uštedrí osud krutú ranu a hrebienok mu výrazne spľasne. Našťastie ale nestratí svoj sarkazmus, pretože dialógy s ním sú práve tou najsilnejšou stránkou celého filmu. A keď sa k nemu ešte pridá hláškujúca Jill (Nanette Newman), jeho spriaznená duša, o zábavu je postarané. Veľmi sa mi páčilo podanie konfliktu tejto rebelskej dvojice so strojenými svätuškármi, ktorí by najradšej tú ich prirodzenú túžbu prežívať život naplno zadupali do zeme.     "What did he say?" "Streep poker, dear." "Oh, well, I expect that's very nice too." ()

Chudobka

Nezapomenutelný film. Vynikající Malcolm Mc Dowell a krásná Nanette Newman mě dojali dnes stejně jako kdysi, když jsem film viděla poprvé. ()

kocourMour

Krásný, nádherný film...na konci jsem brečel jako želva. Po zralé úvaze musím doplnit, že je to pravděpodobně nejlepší drama, který jsem kdy viděl. Žádné mě ještě nechytilo za srdce tak, jako Běsnící měsíc. K výčtu superlativů bych měl přidat i výborný dabing, který v roce 1980 připravilo televizní studio Brno. ()

Duke90

Když se tak dívám na zdejší počet hodnotících, mohl bych tento bravurní snímek pomalu označit za neprávem zapomenutý v koutě. Pokud stejně jako já obdivujete prvotřídní herectví Malcolma McDowella, zde si ho užijte minimálně ve stejné míře jako ve světoznámém Mechanickém pomeranči, i když se jedná o dva úplně jiné filmy. Nejdřív je tu klasický Malcolm s nosánkem mírně nahoru a o chvíli později je tu další Malcolm trpící jako zvíře se snahou se vyrovnat s nečekaným handicapem. Stačí mu ale jediná spřízněná duše, aby opět nabral sílu a ukázal zkostnatělému prostředí, jak si naplno užívat života. Když je člověk na všechno sám, přeje si, aby v tom byl někdo s ním. Když nakonec někoho ztratí, je to o hodně silné vůli, aby mohl pokračovat dál... ()

Kria

Film, který se mi nevešel do desítky nejlepších, ale vyryl hlubokou brázdu. Malcolm Mc Dowell je třída. ()