Rammstein: Live aus Berlin

(koncert)
všechny plakáty

Koncert německé industriálně metalové skupiny Rammstein z roku 1999 je extrémní show plná ohňů a pyrotechnických efektů. Koncerty skupiny Rammstein jsou často považovány za nejlepší na světě.

Videa:
8. “Klavier” (”Piano”) – 4:49
9. “Heirate mich” (”Marry me”) – 7:48
10. “Du riechst so gut” (”You smell so good”) – 5:24
11. “Du hast” (”You have”) – 4:34
12. “Bück dich” (”Bend down” or “Bend over”, literally “Bend thyself”) – 5:48 [1]
13. “Engel” (”Angel”) – 6:33
14. “Rammstein” – 5:43
15. “Tier” (”Animal”) – 3:42
16. “Laichzeit” (”Spawning-time”) – 5:15
17. “Wollt ihr das Bett in Flammen sehen?” (”Do you want to see the bed in flames?”) – 6:23
18. “Seemann” (”Seaman”) – 8:26 (Grizzly13)

Rousse

Vzhledem k tomu, že Rammstein jsou moje nejoblíbenější skupina, možná budu trochu zaujatá. Každopádně i nezasvěcený člověk, který jejich hudbu nemusí, musí uznat, že jejich vystoupení plné ohňostrojů a jiných pyrotechnických vložek je pastvou pro oči. Sama jsem je viděla live v Ostravě a musím znat, že lepší koncert jsem opravdu nezažila. Takže pokud máte rádi tvrdší hudbu a chuť, podívat se na opravdu bombastickou šou, tak neváhejte a sáhněte po Rammsteinech. Live aus Berlin není výjimkou - i když je staršího data, kvalita je zaručena. ()

Lukoboss

Jejich hudbu mám rád. Vyrostl jsem na tom. A co se týče koncertů, patří jednoznačně mezi nejlepší kapely na světě. To je přímo pastva pro oči!!! Pro mě srdeční záležitost. ()

Drak9

Koncert z doby, kdy pisnicky Rammstein byly nejlepsi z jejich tvorby a jeste nepodlehali prilisne komerci jako je tomu dnes. Vytecne efekty, skvela atmosfera na zaplnenem stadionu a k tomu show v podani vsech clenu skupiny. ()

Haymar

Muzika těchto berlínských mastodontů byla vždycky spíše na pokraji mého hudebního (nutno dodat - velmi širokého a pestrého) světa. Důvodem byly nejspíš asi hlavně předsudky: jejich národnost, řeč, nepříliš výrazná instrumentální stránka... Blbost! Jak strašně naivní! Z omylu mě vyvedlo právě toto DVD a jejich listopadový koncert v O2 aréně, kde Rammové předvedli v celé své kráse, že to není zdaleka (jen) o hudbě... Rammstein jsou především ohromná show, obrovská nadsázka, ironie, humor, atmosféra... energie... prostě (nejen) hudební super zážitek! ()

IvcaSammet

Úžasný záznam, který mě při každém shlédnutí dokáže naprosto okouzlit a zamrazit zároveň. Skvělý výběr skladeb, opravdu vynikající záznam. Kluci jsou prostě absolutně úžasní! Vzhledem k tomu, že jsem zatím neměla tu čest zúčastnit se jakéhokoliv koncertu Rammsteinů, nemůžu posuzovat, jestli jsou Rammíci na živo pořád tak našlapaní, ale věřím, že se mi jednou i tento sen splní. ()

in4mator

Moje snad nejoblíbenější skupina. I když jsem měl v určitých dobách hodně oblíbené jiné skupiny, nevracel jsem se k nim tak často jako k Rammsteinu. Dneska už tvrdou hudbu skoro neposlouchám, ale Rammstein se mně pořád líbí (teda když nepočítám album Rosenrot). Nejlepší alba jsou podle mě právě Herzeleid a Sehnsucht, ze kterých vychází tento koncert. ()

Stíba

Neexistuje záznam koncertu ani jakákoliv jiná audiovizuální nahrávka, kterou bych měl tak dokonale nastudovanou. Tenhle koncert je pro mě vrcholem tvroby Rammstein v jejich nejlepší fyzické formě, neskutečně silnou atmosférickou show s těmi pro ně nejtypičtějšími písněmi a údernými kytarami a když nepočitám live zážitky tak i zřejmě vůbec nejlepší živé koncertní vystoupení. ()

Laca1313

Moje nejoblíbenější kapela,takže jasných pět hvězdiček. Asi nejlepší je píseň Asche zu Asche,protože hořící mikrofony se jen tak nevidí:)) ()

Razzor_82

Ranná tvorba německé kapely R+. Ďábelská show s děsivou image a hořícím Lindemannem. Hutný zvuk industriálního metalu se nese celou arénou. Fantastické basy duní jako stádo slonů.  9/10 ()

Syl Wes Ter

Pesničky sú z albumu Herzeleid a Sehnsucht (+ bonusová pesnička Wilder Wein). Rammstein si na kvalite LIVE vystúpení dáva záležať. Pri pesničke Büch Dich som sa nasmial (škoda že necenzúrovaná verzia vyšla len na VHS). ()

ClapTrap

Live aus Berlin je spolu s koncertem z Madison Square Garden (Big Apple) jedním z absolutně nejpovedenějších. Sám jsem byl na jejich koncertě ve Wroclawii na Capitals of Rock, kde byli spolu s Limp Bizkit a dalšími a jejich živé vystoupení je naprosto hypnotizující zážitek, který dokáže pohltit masu lidí. A takové Du Hast je dechberoucí, když to zpívá x desítek tisíc lidí. Co se týká vizuálního vystoupení, tak stále něco hoří, bouchá, k písním se to hodí, má to neuvěřitelný efekt, ať se jedná o jakékoliv jejich vystoupení. Úžasný zážitek. ()

FIAT 500

Jeden z mála živáků, kde zazní skladba "Klavier", jinak výrazně nedoceněný kousek z tvorby Rammstein. Vedle ní spousta dalších skvělých songů, klasicky vizuálně povedená show a výborná sehranost celé kapely. ()