Láska, stalking, vražda

• USA Lover Stalker Killer

Dokument plný zvratů o mechanikovi, co poprvé v životě zkusí online seznamku. Žena, kterou tam potká, bere svoji zamilovanost smrtelně vážně. (Netflix)

Djoker

Netflix by se měl zaměřit výhradně na podobné šílenosti, protože tam nemá konkurenci. Tentokrát je v hlavní roli chlápek s podezřele českým jménem, který si chce užívat na seznamkách. Bohužel na to celkem dojede, protože kromě klasického jackpotu (skvělý sex) si vytáhne i Černého Petra (stalkující psychopatka) a pro fanoušky true crime začne další děsivá, ale velmi zábavná jízda. ()

Warhorr

Letošní první povedený true crime. Týpek si založí profil na seznamce a díky ni schrastí dvě ženský. Jednoho dne se však všichni tři potkají a pro chlápka tak začíná hotové peklo. Jedna z nich to nese těžce a rozjíždí to ve velkém. Vyhrožování, nadávky, dlouhodobé obtěžování, jedna zpráva za druhou, prostě stalking jak se patří. Avšak asi v půlce přichází drtivý zvrat a začne to tak chytat úplně jiný spád a rozměr. Možná je jen trochu na škodu, že samotný název prozrazuje, co všechno se tu dá očekávat, ale z jinak nenápadného dokumentu a klasického případu stalkingu, se z toho všeho vyklube slušnej psychothriller se znepokojivou atmosférou, kde bych si dokázal představit i filmové zpracování. Další pecka od Netflixu. ()

rublik05

V poslední době začíná být na Netflixu dost těžké v té záplavě všemožných true crime dokumentů najít takový, jenž by byl zajímavý, poutavý, kvalitně zpracovaný a nebyl by uměle natahovaný a nudný. Dokument Láska, stalking, vražda tyhle parametry do puntíku splňuje, neboť se v daném žánru jedná o nadstandardní počin, a to nejen díky svému námětu, ale i díky povedenému zpracování. Od začátku má snímek svižné tempo a příjemnou atmosféru, příběh je plný nečekaných zvratů a zajímavých událostí, stopáž je tak akorát dlouhá, ani na chvíli jsem se nenudil. K obsahu bych měl jen jednu výtku, a sice že místo občasného (a trochu zbytečného) ždímání emocí zde mohlo být o něco více detailů na důkazy či na samotné vyšetřování, jinak ale naprostá spokojenost. Režisér Sam Hobkinson mě už poněkolikáté přesvědčil, že co se týká true crime dokumentů, tak jednoznačně patří k těm lepším tvůrcům, jaké Netflix v současné době má, takže se na jeho další počiny moc těším. 8/10. ()

MikO_NR_1909

Realita je mnohokrát šialenejšia než fikcia z románu. Perverzná zvrátenosť a dôsledná reaktívnosť páchateľa(ky) pripomína kult brilantne premýšľajúcej zápornej postavy. Lenže, jej slabinou je prílišná citová angažovanosť, hoci vo väčšine úkonoch bola chladnokrvná a konala premyslene. Dokument používa netflixovský šokantný twist spojený s viacerými aspektami digitálnych šifier a dekódovaní. Čiže, na jednej strane môže pôsobiť, že pýta veľkú pozornosť, aby sa následne s divákom perfídne hral, na strane druhej, by to bez všetkého toho obalu a dopĺňaniu fikčných vizuálov z rekonštrukcií nebolo skrátka ono. Myslím, že ten balans je primeraný a pútavo prezentovaný. ()

EvilPhoEniX

Zatím nejlepší True Crime letoška, který je zvraty tak narvaný, za což by se nestyděl ani ten nejspletitější Thriller. Kdyby se jednalo o film, tak by málokdo uvěřil, že něco takového se vůbec může stát, ale ono je to based on true events a je to Divočina !! Mechanik zkusí online seznamku, ale nabere to děsivéj spád, jelikož žena, s kterou se seznámí je dobréj psychopat! Ženské dokážou být pěkný mrchy a policie tu odvádí mimořádně špatnou práci.  Díky 90 minutám to má skvělý spád a fanoušci true crimů i Thrillerů by váhat neměli. 80% ()