poster

Maska smrti

 • Velká Británie

  Eye of the Beholder

 • Slovensko

  Vražedná náklonnosť

Thriller / Mysteriózní

Velká Británie / Kanada / Austrálie, 1999, 109 min

 • lehkoživka
  *

  Strašlivá nuda, kterou nezachránil ani špion v červené bundě (nenápadný jak jeptiška v tangách) Ewan McGregor se svým mekgajvrovským kufříkem. Sledovat hodinu a půl Ashley Judd, která někam jede a někde bydlí (pravda, mění jména a paruky, občas je nahá a párkrát někoho zabije), to fakt ne. A ta imaginární protivná dcera to zazdila ještě víc.(25.3.2010)

 • kajda.l
  *

  Nebýt (obnažené) Ashley Judd, tak tomuhle scénaristickému zmaru (ano..troufám si říct, že sám pisálek téhle matlaniny nevěděl o čem, že to vlastně vypráví), důkazem tomu může být naprosto useknutý, nic nevypovídající konec. A když si k tomu přidáte sterilní režii a na své možnosti maximálně průměrné herecké výkony (Judd, McGregor), ale oni vlastně ani neměli co hrát, kde nejlepší výkon podává "nastřelenej odbarvenej" Brandon Walsch (Priestley), tak nejspíš každého napadne, že tady něco nehraje. Pro mě jeden z nejpitomějších filmů, co jsem kdy viděl. 30%(1.12.2010)

 • playboxguest
  ***

  Tak jsem si ze začátku říkala, že to víc jak za dvě nevypadá a ptala jsem se sama sebe, má-li to vůbec cenu dokoukávat. Takové béčko. Pak mě ale překvapily v celku originální záběry (kameře, střihu atd. nijak nerozumím, ale tady mě to okouzlilo) a zhruba v polovině filmu už jsem si uvědomila, že ačkoli mi to stále připadá jako hrozná kravina, baví mě to, na rozdíl od jiných kravin, sledovat. A tenhle dojem mi vydržel až do konce. Každopádně souhlasím s jedním zdejším komentem, ta imaginární dcerunka mě pěkně pila krev. 50%(10.4.2012)

 • -ETIENNE-
  **

  Zložitý film. Ashley Judd v druhom diele z nekorunovanej mysterióznej trilógie (Dvojnásobné obvinenie - Vržedná náklonnosť - Zberateľ bozkov). Ona vnútorne nevyrovnaná neľútostná vrahyňa, on vyšinutý, psychicky nevyrovnaný (detektív) voyer. Je zaujímavé sledovať ich vzájomné stretnutie na konci sveta, v bare End of the World na Aljaške. Ona: Ja viem kto ty si .. ty si ten čo ma raz uvidel v múzeu a od vtedy ma sleduješ .. Ja: Je to zložitý film.(9.2.2008)

 • SOLOM.
  **

  Taky nepatřím mezi ty, na které by tento film udělal nějaký závratný dojem. Scénář byl místy zbytečně překombinovaný, děj natahován nudnými scénami a herecké výkony prachobyčejným průměrem. Rovněž mne také neskutečně „srala“ ta malá holka, takže asi jediné chvíle kdy jsem si film více užíval byly ty, kdy Ashley Judd mordovala jednoho chlapíka za druhým. Bohužel těch bylo na přemrštěnou stopáž asi málo.(19.1.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace