Prosťáček Minor (José Garcia) si žil spokojeně na svém ostrově, dokud se nesetkal se satyrem, který jej přivedl na úplně jinou cestu... Minor se dostane do vesnice, kde je shodou okolností považován za bohem vyvoleného vládce... Náhle jej čekají nepředvítalné situace, v nichž si bude muset poradit. Jeho počínání vás rozhodně nudit nebude! (oficiální text distributora)

Bragi66

(S)prosťáček Minor povýší - no a co? Hrome, asi mi něco uniklo, vždyť tento režisér natočil například "Jméno růže"!  Tohle ale není ani vtipné, ani nějak k zamyšlení, a dokonce ani provokativní. Vypadá to jako nějaký vyhulený umělecký výpad z let sedmdesátých, ale je to 2007, a to teda polib -rdel kentaurům! ()

johael

Dobrý film. Rozloupnuv oko z večerního usnutí, spočinu jím na obrazovce. Obvykle je unaveně opět bezpečně ukryji pod ztěžklé víčko, ale tentokrát mne nevšední obraz filmu naráz zaujal a rychle probudil. A podívaná to byla trvale zajímavá. Doporučuji a příště si nenechám ujít celé. ()

Rapollo

Francouzi jsou blázni. A čeští producenti hlupáci. Nazvat film, v němž pospolitost chová vepře domácího a používá zlatou masku Dobou kamennou může jen mozkově vyprahlý pitomec. Ale zpět k Francouzům - nemám nic proti používání zcizováků a boření stylizací, novodobá francouzská komedie (Rrrrrr!, Návštěvníci a apod.) je zkrátka velmi svérázná. Ovšem tento maglajz, který se potácí od lacině oplzlé roviny prosté jakékoliv poetiky až ke kýčovité preantické tragedii, už se za svéráz asi těžko může skrývat. Ten film je prostě prasečí, zprasený a s odpuštěním - prasomrdný. ()

+sfinx+

Lehká komedie doplňující duo RRRrrr a Rok jedna. Tentokráte jde o humor lechtivý, přibližně stejné (průměrné) kvality. Ale opět nemohu moc vytýkat. Když vezmu to, jak je hodnocen Sex noci svatojánské a další nudné konverzační blbosti s podobným tématem, ale bez odvahy ukázat to, o čem to je, měl bych ještě pár hvězd přidat. Tento film to totiž zvládá a i tak zůstává dostatečně daleko před hranicemi nechutnosti a oplzlosti. ()

m62

Príbeh z počiatkov ľudstva, kde niekde v neolite z hmly dejín vystupujú základy civilizácie a vytvárajú sa náboženstvo, mytológia, politika, umenie... Podľa mňa silne nedocenený film. Síce trochu vulgárna a úchylná, ale inak majstrovská paródia mnohých javov, ktoré sa ťahajú od vzniku civilizácie až po dnes. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato