poster

Zahaleči

 • anglický

  The Idle Class

 • slovenský

  Zaháľači

Krátkometrážní / Komedie

USA, 1921, 32 min

Režie:

Charlie Chaplin

Scénář:

Charlie Chaplin

Kamera:

Roland Totheroh

Producenti:

Charlie Chaplin

Střih:

Charlie Chaplin
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • stilgar1
  *****

  Podobně jako u pozdějšího Diktátora, i zde si Chaplin zahrál dvojroli. Tentokrát však svou známou postavu tuláka staví do kontrastu s Boháčem, se kterým se v příběhu na určitou dobu zamění, aniž by cokoliv tušil. Hlavní náplní tohoto filmu nejsou jen kopance do zadku a podobná alotria, čímž se film dost odlišuje od přechozích krátkých grotesek a více se blíží právě pozdější tvorbě Chaplina. Jelikož však byl ve stejném roce uveden i film Kid, který se následně stal proslulým, tento krátký film upadnul v zapomnění...9/10(30.10.2007)

 • kinej
  ***

  V této grotesce není nic, co by Chaplina odlišovalo od jeho doboých konkurentů. Žádný přesah, žádná politika, jen legrace. Nutno zmínit, že pár fórů je opravdu mimořádných, ale tyto vtípky nemají takovou kadenci, aby obstály v konkurenci s ostatními groteskami. Navíc Chaplinovo mistrovstí vynikne především při celovečerních filmech, v těm středometrážním chybí hlubší koncepce.(9.12.2010)

 • cheyene
  ****

  Dvojitá porce Charlieho Chaplina! :) Pohodová a oddechová groteska, která má i po tolika letech co říct. Nikdy bych nečekal, že se se svoji oblibou ke starým filmům dostanu až tak do historie kinematografie.(29.1.2014)

 • anais
  ****

  Humor Zahalečů nestojí na ustavičných bitkách a honičkách, jak tomu u těchto grotesek bývá často zvykem, ale je částečně založen na záměně dvou hrdinů příběhu, tuláka a milionáře, které oba hraje Chaplin. Také je tu krásná scéna z golfového hřiště, na kterém Chaplin dokazuje svou schopnost bavit s minimem prostředků (golfové hole, míček). V čem se Chaplin liší od svých současníku je um začlenit tyto relativně dlouhé úseky gagů do rámce příběhu tak, aby se obě části vzajemně vyvažovali. Zahaleči jsou spíš taková etuda, přesto jsou dobrým příkladem Chaplinových schopností, která se musí vidět (jako asi všechno, co tenhle človíček natočil:-)(10.11.2004)

 • ScarPoul
  ***

  Jedna s tých slabších Chaplinových komédií. Je tu pár humorných miest - ples, golf - zápletka je typická pre takýto druh filmov, ale Chaplin ju rozvinul naplno v Diktátorovi. Má to svoju atmosféru aj tuláka, ale tie správne nesmrteľné ingrediencie tomu akosi chýbali.(25.4.2011)

 • liquido26
  ****

  Slušná groteska, typický Chaplin. V porovnání s jinými trochu méně výrazná, i když pořád ještě hodně vtipná.(15.7.2010)

 • mortak
  ***

  Tulák ve světě bohatých - jedno z nejčastějších témat Chaplinovy tvorby. Golfové hřiště je fajn, ale jinak průměr.(10.1.2011)

 • tomtomtoma
  ****

  Příjemně zábavná groteska, kde je konfrontován svět chudých a bohatých. Skvěý Charles Chaplin v dvojroli tuláka a věčně opilého milionáře, který je tak úžasně vynalézavý v tom dostat se zpět na pokoj, když zjistí, že si vyšel ven bez kalhot. Ta přikrčená chůze byl skvělý sportovní výkon. Vtipné je sledovat tuláka při hraní golfu a na maškarním plese, kam se dostane omylem. Tulák se na bále dostane k milionářově manželce (Edna Purviance), o které snil a je považován za jejího manžela. Další zajímavé role: Ednin otec (Mack Swain), který si nebere servítky, hráči golfu (Al Ernest Garcia a John Rand) a dvojrole spícího Hoba a policisty na maškarním bále (Henry Bergman). A tak si tulák chvíli užívá a chvíli utíká. Hravé až poťouchlé.(15.11.2010)

 • everlong
  *****

  skvělá a neprávem opomenutá groteska. Chaplin je jako vždy skvělý, ale i jeho společníci předvádějí to nejlepší. Jedna z nejveselejších scén se odehrává na golfovém hřišti, zajímavostí je, že Chaplin osobně golf neměl moc v oblibě. DÁLE HRAJÍ: Allan Garcia (His Neighbour on a Park Bench and Guest) John Rand (Golfer and Guest) Rex Storey (Pickpocket and Guest) Lillian MacMurray (Maid) Lillita MacMurray (Maid) Loyal Underwood (Guest) Mrs Parker Lolita Parker Howard Olsen Edward Knoblock Granville Redmond Carlyle Robinson Joe Van Meter + Bruce Belamator, William Thompson, William Hackett, Jack Mortimer, B. W. McComber, Charles Aber, Jim Collins, Jack Sydney, Duffy Kirk, Jack Lott, George Bastian, Howard Johnston, Joe Campbell, Richard Brewster, Mrs Ross Lang, Miss Helene Calverley, Margaret Rishell, Miss M. Parsons, Gertrude Pedlar, Ruth Darling, Joe Flores, Miss Grace, Carl Brown, Anita Walton, Miss Egbert, Lura Anson, Catherine Vidor, Gladys Webb, Mary Land, California Truman, Marie Crist, Lottie Cruz, Helen McMullin, Hugh Saxon, Harold Kent, Harold McNulty, Helen McKee, Gladys Baxter, Dolly Rich, Robert Badger, Jack Woods, C. S. Steele, Fred Wilson, E. C. Holkin, Miss Wicks, Mary Ann Bennett, Harriett Bennett, Vera Wilder, Ethel Childers, Anita Simons, Melissa Ledgerwood, Nel Foltz, Ruth Foster, Evelyn Burns, ean Temle, Bertha Feducha, Pearl Palmer, Arnold Triller, Jack Underhill, John Sweeny, Clyde McCoy, George Milo, William Moore, George Mistler, J. A. Beaver, Charles Meakins, W. R. Denning, L. Chandler, L. Swisher, R. Pennell, Jules Hanft, Bob Palmer, Waiter Bacon, Art Hanson, Harry Tenbrook, Bill Carey, Joe Anderson, Paul Mertz (Extras)(9.10.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace